• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار , اخبار , اینترنت و ای تی , مطالب برگزیده سایت » هکر تعدادی از سایت‌های دولتی دستگیر شد
  کد خبر : 1868192

  از سوی مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سایبری سپاه

  هکر تعدادی از سایت‌های دولتی دستگیر شد

  هکر تعدادی از سایت‌های دولتی دستگیر شدReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 18Rating:  به گزارش ایران ویج، مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری اعلام کرد که هکر تعدادی از سایت‌های دولتی را دستگیر کرده است. وی که با نام «مافیا هکینگ تیم» فعالیت می‌کرد، هکر سایت‌های معروف ایرانی مانند سایت سازمان ثبت اسناد کشور، شرکت…

  هکر تعدادی از سایت‌های دولتی دستگیر شدReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 18Rating:

  ۱۳۹۵۰۳۱۳۱۴۱۵۰۶۳۶۵۷۸۳۲۲۶۴

   به گزارش ایران ویج، مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری اعلام کرد که هکر تعدادی از سایت‌های دولتی را دستگیر کرده است.

  وی که با نام «مافیا هکینگ تیم» فعالیت می‌کرد، هکر سایت‌های معروف ایرانی مانند سایت سازمان ثبت اسناد کشور، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از دانشگاه‌های کشور است.

  چندی پیش هک تعدادی از سایت‌های دولتی، جنجال رسانه‌ای زیادی را ایجاد کرد. مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، براساس وظایف ذاتی و مأموریت‌های محوله، در راستای پاسداری از امنیت فضای مجازی، با ورود به موضوع و انجام اقدامات فنی، موفق به شناسایی و دستگیری هکر تعدادی از این سایت‌ها شد.

  این هکر که با نام «مافیا هکینگ تیم» فعالیت می‌کرد، تاکنون تعداد زیادی از سایت‌های داخلی از جمله سایت سازمان ثبت اسناد کشور، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از دانشگاه‌های کشور را هدف فعالیت‌های مجرمانه خویش (هک، نفوذ و …) قرار داده است.

  نکته مهم آنکه تهاجمات سایبری اخیر، بار دیگر ضعف و خلأ امنیتی سایت‌های رسمی و حاکمیتی کشور را نشان داد. مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری پیرو مأموریت ذاتی خویش و حفاظت و صیانت از حاکمیت ملی و امنیت عمومی مردم در بستر فضای مجازی، مکرراً این موضوع را به نهادهای متولی امر تذکر داده است.

  نکته دیگر آنکه در حالی که برخی مقامات و منابع خبری مدعی شده بودند که این هکر تنها توانسته مدیریت بخش اطلاع‌رسانی سایت‌های هک‌شده را در اختیار بگیرد، اما بررسی کارشناسان فنی این مرکز، نشان‌دهنده این است که وی به‌دلیل ضعف امنیتی، به اطلاعات زیادی دسترسی داشته ولی به‌دلیل انگیزه‌های خاص، از پیاده‌سازی و سرقت این اطلاعات خودداری نموده است.

  لازم به ذکر است، فرد مذکور ضمن تشکیل پرونده، به مرجع قضایی معرفی گردیده و تحقیقات مقدماتی از وی کماکان در دستور کار کارشناسان فنی مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری قرار دارد.

  گرداب طی گزارشات تکمیلی آتی ابعاد مختلف این موضوع را به اطلاع عموم خواهد رساند.

  منبع:خبرگزاری تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.