• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث , مطالب برگزیده سایت » قناعتی:تأخیر۴۰ دقیقه ای شرکت گاز در مهار آتش/معاون فرماندار تهران:مرگ یک نفر تاکنون قطعی شده+ تصاویر
  کد خبر : 1868031

  انفجار خط لوله انتقال گاز در فلکه اول شهران؛

  قناعتی:تأخیر۴۰ دقیقه ای شرکت گاز در مهار آتش/معاون فرماندار تهران:مرگ یک نفر تاکنون قطعی شده+ تصاویر

  قناعتی:تأخیر۴۰ دقیقه ای شرکت گاز در مهار آتش/معاون فرماندار تهران:مرگ یک نفر تاکنون قطعی شده+ تصاویرReviewed by Iranvij-1 on Jun 18Rating: بامداد دیروز خط لوله انتقال گاز شمال غرب تهران در منطقه شهران منفجر شد. گزارش‌ها حاکی است این خط در محل حفر تونل مترو در تقاطع بلوار کوهسار، خیابان یکم شهران دچار حریق شده است….

  قناعتی:تأخیر۴۰ دقیقه ای شرکت گاز در مهار آتش/معاون فرماندار تهران:مرگ یک نفر تاکنون قطعی شده+ تصاویرReviewed by Iranvij-1 on Jun 18Rating:

  بامداد دیروز خط لوله انتقال گاز شمال غرب تهران در منطقه شهران منفجر شد.
  گزارش‌ها حاکی است این خط در محل حفر تونل مترو در تقاطع بلوار کوهسار، خیابان یکم شهران دچار حریق شده است.

  این انفجار حدود ساعت ۴:۳۰ بامداد به وقوع پیوست و حریق ناشی از آن ساعت ۶:۳۰ مهار شده است.

  مرادی‌پور، سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان تهران علت وقوع این انفجار را شکستگی لوله گاز عنوان کرد.

  وی گفت: نگران نشست احتمالی ساختمان‌های اطراف محل انفجار هستیم و به این علت خانه‌های اطراف این محل تخلیه شدند.

  ۹
  سخنگوی اورژانس از استقرار سه دستگاه آمبولانس برای یافتن سایر مجروحان حادثه که احتمالا زیر آوار مانده اند، خبر داد. ۵ نفر در حادثه انفجار خط لوله گاز شمال غرب تهران مجروح و ۲ کارگر مترو در حادثه انفجار خط لوله گاز کشته شدند.

   

  ۱۰
  ۱۱

  ۱۲

  تأخیر۴۰ دقیقه ای شرکت گاز در مهار آتش

  ابوالفضل قناعتی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران اظهار داشت: ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز در حین انجام عملیات حفر تونل مترو، خط لوله گاز شمال غرب تهران دچار انفجار و آتش سوزی شد.

  عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه برخورد بیل مکانیکی با لوله گاز و شکسته شدن لوله علت این انفجار بوده است، تصریح کرد: در این حادثه علاوه بر راننده بیل مکانیکی یکی دیگر از کارکنان مترو جان خود را از دست داد.

  وی با انتقاد از عملکرد ضعیف شرکت گاز گفت: با توجه به اینکه تهران یک شهر زلزله خیز است و باید تمام دستگاه ها برای مواقع بحرانی آماده باشند اما متأسفانه در این حادثه شرکت گاز با تأخیر ۴۰ دقیقه ای گاز منطقه را قطع کرد تا آتش مهار شود.

  ذوب شدن کنتورهای برق یکی از ساختمان های محل انفجار لوله گاز شهران

  ۱۳
  محور امام زاده داود(ع) مسدود است

  پلیس راهور ناجا اعلام کرد: محور امام زاده داود (کوهسار) تهران به دلیل انفجار لوله گاز از ساعت ۴:۳۵ بامداد جمعه همچنان مسدود است.

  تشکری هاشمی:دو کارگر فعال در زیر تونل مجهول الاثر هستند

  سیدجعفر تشکری هاشمی بابیان اینکه حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران در ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز به دلیل حفره ای در لوله گاز ۱۸ اینچی که از این معبر عبور کرده ،اتفاق افتاده است، گفت: به احتمال زیاد نشست زمین در طول زمان شده باعث ایجاد حفره در لوله گاز شده است. این مهم سبب شده گاز به لایه های زیرین خاک نشت کرده و در اثر جرقه ناشی از قطع شدن سیم های زیر لوله انفجار صورت گیرد .

  وی با بیان اینکه انفجار فوق تا لایه های نرم تر خاک ادامه پیدا کرده است، افزود: این انفجار به دو دامنه فوران کرده که یکی تونل مترو بوده و دیگری سطح زمین که البته وجود تونل مترو باعث عدم گستردگی آتش شده است.

  به گفته معاون شهردار تهران به دنبال این انفجار خاک ناشی از انفجار به داخل تونل ریزش می کند تا خود مانعی سر راه انتشار بیشتر شود، اما از دامنه دیگر آتش سوزی به سطح آسفالت نیز ادامه می یابد.

  وی با بیان اینکه در این حادثه یک واحد اداری خالی از سکنه دچار حریق شده است، گفت: ۳ الی ۴ واحد مسکونی نیز دچار خساراتی مانند شکستگی های در و پنجره شده است.

  تشکری هاشمی تصریح کرد: در ساعت ۶ صبح با قطع شدن جریان گاز توسط عوامل مربوطه(اداره گاز) حریق مهار شده است. این در حالی است که با حضور عوامل آتش نشانی و اورژانس که از دقایق ابتدایی در محل بودند، تخلیه ساکنین نیز صورت گرفته و به ادامه عملیات اطفای حریق پرداخته شده است.

  وی ادامه داد: در اثر این حادثه دو کارگر فعال در زیر تونل مجهول الاثر هستند که تا اتمام عملیات امداد و نجات اظهارنظری در مورد فوت یا زنده ماندشان نمی توان کرد.

  معاون ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: به دنبال انفجار لوله گاز در منطقه شهران ستاد مدیریت بحران منطقه در اسرع وقت جلسه تشکیل داده هماهنگی های لازم جهت رفع مشکلات ساکنین منطقه از جمله مشکل قطعی آب ،آب رسانی به سکنه اطراف محل حادثه ، تلاش برای برقراری آنتن دهی موبایل، برق و… در حال انجام است. همچنین عملیات تکمیلی امداد و پرکردن حفره نیز دردست اقدام است. تلاش می شود تا با پرشدن گودال تا صبح فردا بلافاصله عملیات برقراری گاز و آب و مخابرات توسط مسوولین ذیربط صورت گیرد.

  سرپرست دادسرای جنایی :علت حادثه شهران هنوز مشخص نیست

  قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران بزرگ در خصوص آخرین وضعیت حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران گفت:‌ اینکه برخی می‌گویند علت وقوع حادثه نشست زمین به دلیل فعالیت کارگاه مترو بوده،‌ هنوز اثبات نشده است.

  وی افزود: برخی دیگر علت این حادثه را نشت آب، سپس ریزش زمین و وقوع این حادثه می‌دانند که این موضوع هم هنوز ثابت نشده است.

  وی افزود: منابع محلی می‌گویند یک راننده لودر به داخل محل انفجار رفته تا لودر خود را از این منطقه خارج کند که سرنوشت این فرد نامعلوم است و تلاش می‌کنیم تا هر چه زودتر تکلیف این فرد مشخص شود.

  وی گفت: آنچه مشخص بوده، این است که به دلیل وقوع این حادثه شریانات حیاتی قطع شده و با توجه به ماه رمضان و نیاز شهروندان به وصل شدن آب، برق و گاز، دستورات لازم داده شده تا هر چه سریع‌تر این شریانات وصل شود.

  وی گفت: به هر تدبیر تلاش برای رفع مشکلات به وجود آمده از وقوع این حادثه و همچنین مشخص شدن علت تامه وقوع این حادثه در حال انجام است و هرگونه گمانه‌زنی در این خصوص فاقد اعتبار است.

  معاون فرماندار تهران:مرگ یک نفر تاکنون قطعی شده

  غلامحسین آرام،معاون فرماندار تهران در این باره گفت: وقوع این حادثه در ساعت ۴:۳۰ صبح امروز به دلیل خلوت بودن معابر خوشبختانه کمترین تلفات جانی را داشت.

  وی با بیان اینکه تاکنون مرگ یک نفر در این حادثه قطعی شده است، ادامه داد: به محض اطلاع از وقوع حادثه تیم های امدادی اورژانس، آتش نشانی ، هلال احمر، آب ، برق ، گاز ، عوامل اجرایی شهرداری و فرمانداری تهران در محل حاضر و فعالیت خود برای مهار حریق و ایمن سازی محل آغاز کردند.

  وی با بیان اینکه حریق ناشی از انفجار لوله گاز پس از ۲ ساعت مهار شد، اظهارکرد: کارشناسان در حال بررسی موضوع هستند.

  صادقی:تکذیب شایعات مطروحه مبنی بر ترکیدگی لوله گاز به دلیل حفاری مترو

  احمد صادقی،رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در رابطه با حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران-کوهسار- گفت: شکستن لوله گاز در محدوده بلوار کوهسار ابتدای خروجی شهران در ساعت ۴:٣٠ دقیقه بامداد انفجار مهیبی را رقم زد. در ساعت ۴:٣۵ دقیقه این حادثه به آتش نشانی اطلاع داده شد و دو دقیقه بعد یعنی ۴:٣٧ دقیقه اولین اکیپ امداد و اطفاء حریق در محل حادثه حضور یافت.

  وی با بیان اینکه خوشبختانه با سرعت عمل نیروهای امداد رسان بلافاصله عملیات ایمن سازی و تخلیه ساختمان های مجاور انجام شد و حدود ٢٠٠ نفر از ساکنان از محدوده خطر به محل امن منتقل شدند، افزود: در این حادثه هیچ یک از شهروندان و ساکنان محل آسیب جانی ندیدند و خسارت مالی نیز محدود به ایجاد حریق در نمای یک ساختمان اداری خالی از سکنه و شکستن شیشه های دو ساختمان و همچنین آتش گرفتن یک خودرو پارک شده بوده است.

  رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است، ادامه داد: این در حالی است که برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی درخصوص اینکه حفاری مترو باعث ترکیدگی لوله گاز شده که قویا تکذیب می شود. بنابراعلام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران عملیات عمرانی حفاری مترو در این منطقه دو ماه پیش پایان یافته و همه اصول ایمنی و عملیات تثبیت و تحکیم در همان زمان انجام شده، چراکه محل ترکیدگی لوله گاز با تونل مترو تا عمق ٢۵ متر فاصله دارد.

  وی با تاکید بر اینکه همزمان با حادثه انفجار لوله گاز، آب، برق و شبکه مخابراتی منطقه قطع شد که البته میزان آسیب دیدگی به این انشعابات متفاوت بوده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر آب ٧۵ درصد منطقه وصل شده و تا ساعاتی دیگر امکان استفاده از آب شرب برای کل منطقه فراهم می شود. وصل انشعاب برق نیز تا ساعاتی دیگر انجام می گیرد. خطوط موبایل بنابراعلام مسوولان ذیربط تا ساعات پایانی شب برقرار می شود. البته وصل خطوط تلفن ثابت به دلیل عملیات اجرایی زمان بر است.

  صادقی با بیان اینکه بنابر اعلام شهردار منطقه ۵ دسترسی ترافیکی از طریق شبکه های جایگزین امکان پذیر شده است، یادآور شد: پیش بینی می شود با اتمام عملیات عمرانی و اصلاح مسیر، روز یکشنبه ترافیک و عبور و مرور به حالت عادی برمی گردد.

  رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر اینکه تمامی اخبار درخصوص علت بروز حادثه درحد گمانه زنی است، گفت: کارشناسان سازمان آتش نشانی با پایان یافتن عملیات امداد و نجات در حال بررسی علت وقوع حادثه انفجار لوله گاز هستند. ضمنا درخصوص شایعات مطرح شده درباره فوت دو کارگر مترو به دلیل ماندن زیرآوار بنابراعلام سخنگوی اورژانس تهران و سازمان آتش نشانی تاکنون هیچ مورد فوتی گزارش نشده است، اما بررسی و جستجوها درباره احتمالات مطرح شده ادامه دارد.

  توضیحات تکمیلی درباره حادثه انفجار لوله گاز منطقه شهران

  به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان و بر اساس خبر دریافتی از شهرداری تهران،شکستن لوله گاز در محدوده بلوار کوهسار ابتدای خروجی شهران در ساعت ۴:٣٠ دقیقه بامداد، انفجار مهیبی را رقم زد که در ساعت ۴:٣۵ دقیقه این حادثه به آتش نشانی اطلاع داده شده و دو دقیقه بعد یعنی ۴:٣٧ دقیقه اولین اکیپ امداد و اطفاء حریق در محل حادثه حضور یافت.

  خوشبختانه با سرعت عمل نیروهای امداد رسان بلافاصله عملیات ایمن سازی و تخلیه ساختمان های مجاور انجام شد و حدود ٢٠٠ نفر از ساکنان از محدوده خطر به محل امن منتقل شدند.

  در این حادثه هیچ یک از شهروندان و ساکنان محل آسیب جانی ندیدند و خسارت مالی نیز محدود به ایجاد حریق در نمای یک ساختمان اداری خالی از سکنه و شکستن شیشه های دو ساختمان و همچنین آتش گرفتن یک خودرو پارک شده بوده است.

  علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است اما برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی درخصوص اینکه حفاری مترو باعث ترکیدگی لوله گاز شده قویا تکذیب می شود و بنابراعلام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران عملیات عمرانی حفاری مترو در این منطقه دو ماه پیش پایان یافته و همه اصول ایمنی و عملیات تثبیت و تحکیم در همان زمان انجام شده بود ضمنا محل ترکیدگی لوله گاز با تونل مترو در عمق ٢۵ متر فاصله دارد.

  همزمان با حادثه انفجار لوله گاز، آب، برق و شبکه مخابراتی منطقه قطع شد، که البته میزان آسیب دیدگی به این انشعابات متفاوت بوده است.

  در حال حاضر آب ٧۵ درصد منطقه وصل شده و تا ساعاتی دیگر امکان استفاده از آب شرب برای کل منطقه فراهم می شود. وصل انشعاب برق نیز تا ساعاتی دیگر انجام می گیرد خطوط موبایل بنابراعلام مسوولان ذیربط تا ساعات پایانی شب برقرار می شود البته وصل خطوط تلفن ثابت بدلیل عملیات اجرایی زمان بر است همچنین بنابر اعلام شهردار منطقه ۵ دسترسی ترافیکی از طریق شبکه های جایگزین امکان پذیر شده است و پیش بینی می شود با اتمام عملیات عمرانی و اصلاح مسیر، روز یکشنبه ترافیک و عبور و مرور به حالت عادی برمی گردد.

  تمامی اخبار درخصوص علت بروز حادثه درحد گمانه زنی است و کارشناسان سازمان آتش نشانی با پایان یافتن عملیات امداد و نجات در حال بررسی علت وقوع حادثه انفجار لوله گاز هستند ضمنا درخصوص شایعات مطرح شده درباره فوت دو کارگر مترو بدلیل ماندن زیرآوار بنابراعلام سخنگوی اورژانس تهران و سازمان آتش نشانی تاکنون هیچ مورد فوتی گزارش نشده است اما بررسی و جستجوها درباره احتمالات مطرح شده ادامه دارد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.