• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » جزئیات گریز قاتل زیر ۱۸ سال از اعدام
  کد خبر : 1868001

  جزئیات گریز قاتل زیر ۱۸ سال از اعدام

  جزئیات گریز قاتل زیر ۱۸ سال از اعدامReviewed by Aryan♥ on Jun 17Rating: پسری که دو سال قبل در سن ۱۶سالگی دست به جنایت زده بود دیروز پای میز محاکمه ایستاد و از اولیای دم درخواست بخشش کرد. رسیدگی به این پرونده از بیست و پنجم مرداد ۹۳ به دنبال کشته شدن پسر نوجوانی  به…

  جزئیات گریز قاتل زیر ۱۸ سال از اعدامReviewed by Aryan♥ on Jun 17Rating:

  ۴۴۹۷d9d127814a269e4ef96430d766a2

  پسری که دو سال قبل در سن ۱۶سالگی دست به جنایت زده بود دیروز پای میز محاکمه ایستاد و از اولیای دم درخواست بخشش کرد.

  رسیدگی به این پرونده از بیست و پنجم مرداد ۹۳ به دنبال کشته شدن پسر نوجوانی  به نام حمید در شهرری در دستور کار پلیس قرار گرفت. شواهد نشان می داد حمید در جدال با برادر بزگتر دوستش به نام افشین از پای درآمده است. تلاش بر ای ردیابی افشین آغاز شده بود که وی یک روز بعد به همراه پدرش به پلیس آگاهی رفت و تسلیم پلیس شد. این پسر ۱۶ساله به قتل اعتراف کرد و روانه کانون اصلاح و تربیت شد.

  افشین که حالا با گذشت ۲سال از ماجرا ۱۸ساله شده است دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغرعبداللهی و با حضور دو قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

  در این جلسه پدر و مادر قربانی در جایگاه ویژه ایستادند و برای افشین حکم قصاص خواستند.

  سپس متهم نوجوان پشت تریبون دفاع ایستاد و در تشریح جزییات ماجرا گفت: چند روز قبل از این ماجرا حمید برادر کوچکم را کتک زده بود. من  و برادرم مقابل در خانه پدری حمید رفتیم تا من با او صحبت کنم و علت این کار را از او بپرسم. واقعا قصد دعوا نداشتم اما به محض اینکه حمید از در خانه بیرون آمد به من ناسزا گفت و به سمت من و برادرم حمله کرد.من هم براز دفاع از خودم و برادرم شیشه نوشابه ای را که در گوشه خیابان قرار داشت برداشتم و آن را شکستم.

  وی ادامه داد: فقط برای ترساندن حمید شیشه شکسته نوشابه را در هوا چرخاندم اما یکباره متوجه شدم شیشه خونی است. من ترسیدم و فرار کردم و از طریق دوستانم متوجه شدم حمید جان سپرده است.

  سپس وکیل متهم به دفاع پراخت و گفت: با توجه به اینکه موکلم هنگام ازتکاب جنایت ۱۶سال داشته تقاضای اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی که در آن آمده است  درجرائم موجب حد و یا قصاص هرگاه افرادبالغ کمتراز ۱۸ سال ماهیت جرم انجام شده ویاحرمت آنرادرک نکند و یادرکمال عقل آنها شبهه وجودداشته باشد از قصاص معاف و به زندان محکوم می شوند را دارم.

  به گزارش رکنا،در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا مشاور مددکار کانون اصلاح و تربیت که در دادگاه  حضور داشت نظر مشورتی خود را به دادگاه ارائه دهد تا قضات دادگاه با توجه به این نظر برای افشین حکم صادر کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.