• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سبک زندگی , مهارت‌های زندگی » چگونه شکست های عاطفی را مدیریت کنیم؟
  کد خبر : 1867824

  چگونه شکست های عاطفی را مدیریت کنیم؟

  چگونه شکست های عاطفی را مدیریت کنیم؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 16Rating: در بحران های عاطفی، شتابزده عمل نکنید، سعی کنید هر آنچه که خاطرات گذشته را برای شما زنده می کند از خود دور کنید. مهدی امامی روان شناس و مشاور خانواده درباره روش های کاهش تبعات شکست های عاطفی اظهار داشت: برخی افراد…

  چگونه شکست های عاطفی را مدیریت کنیم؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 16Rating:

  ۵۸

  در بحران های عاطفی، شتابزده عمل نکنید، سعی کنید هر آنچه که خاطرات گذشته را برای شما زنده می کند از خود دور کنید.
  مهدی امامی روان شناس و مشاور خانواده درباره روش های کاهش تبعات شکست های عاطفی اظهار داشت: برخی افراد بعد از تحمل یک شکست عاطفی احساس می کنند که دیگر دنیا به پایان رسیده است و هیچ چیز آنها را به زندگی باز نمیگرداند؛ به همین دلیل دچار افسردگی شده و روند عادی زندگی آن ها دچار اختلال می شود.

  وی افزود: در مرحله بحران عاطفی مهمترین نکته این است که فرد نباید عجولانه عمل کرده و برای پر کردن کردن خلا روحی خود، وارد یک رابطه ی جدید شود چرا که این شتابزدگی ممکن است به اشتباه بعدی شخص منجر شود و تاثیرات مخربی بر روحیات فرد وارد کند.

  کارشناس ادامه داد: برای کم کردن اندوه خود سعی کنید تمام یادگاری ها و هر آنچه را خاطرات رابطه قبلی را در شما زنده می کند، دور بریزید و برای خودتان یک سرگرمی یا فعالیت جالب پیدا کنید که تمام وقتتان را پرکند و مجالی نماند تا غصه روزهای گذشته را بخورید.

  امامی تاکید کرد: بدانید که او تنها مرد یا زن روی زمین نبوده و نیست و شما موقعیت های بهتری نیز خواهید داشت و ایمان داشته باشید که بهترین اتفاق زندگی شما هنوز رخ نداده است، پس بهتر است به روح و جسم خود اهمیت داده و به خودتان اجازه ندهید ، افسردگی شما را از پای در بیاورد، به چندماه دیگر فکر کنید که حالتان بهتر خواهد شد، مطمئن باشید مرور زمان دردهایتان را تسکین خواهد داد و فقط افسوس خواهید خورد که چرا آن برحه از زندگی خود را صرف غم و اندوه کرده اید.

  وی گفت: برای رهایی از اندوه و افسردگی ، خودتان را از لحاظ معنوی ارتقاء دهید ، ارتباط با خدا و پرداختن به دعا و نیایش شما را سبک تر و آرامتر خواهد کرد و یادتان باشد کسی که برای احساسات شما ارزشی قائل نبوده و به شما به چشم یک سرگرمی نگاه می کرده است، پس چنین فردی هرگز لیاقت این را ندارد که در اولویت زندگی شما قرار بگیرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.