• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سبک زندگی , مهارت‌های زندگی » کودکان نصحیت کردن را نمی پذیرند
  کد خبر : 1867723

  کودکان نصحیت کردن را نمی پذیرند

  کودکان نصحیت کردن را نمی پذیرندReviewed by Iranvij-1 on Jun 16Rating: نصیحت و سرزنش کودک توسط والدین نه تنها باعث اصلاح رفتارش نمی شود بلکه موجب استرس و کاهش کارایی او خواهد شد. نسترن نیک جو روان شناس و مشاور اظهارداشت: یکی از مواردی که باید هنگام گفتگو و صحبت کردن با کودک توسط والدین…

  کودکان نصحیت کردن را نمی پذیرندReviewed by Iranvij-1 on Jun 16Rating:

  ۲۴

  نصیحت و سرزنش کودک توسط والدین نه تنها باعث اصلاح رفتارش نمی شود بلکه موجب استرس و کاهش کارایی او خواهد شد.
  نسترن نیک جو روان شناس و مشاور اظهارداشت: یکی از مواردی که باید هنگام گفتگو و صحبت کردن با کودک توسط والدین رعایت شود این است، زمانی که او اظهار نظری درباره خودش می کند، بهتر است که با تأیید یا عدم تأیید پاسخ ندهیم بلکه در جواب به گفتار وی از جزئیاتی استفاده کنیم که کودک متوجه خواسته و انتظارات ما شود.

  وی در ادامه اضافه کرد: یکی دیگر از شرایطی که باید در زمان گفتگو با فرزندان به آن توجه کرد عدم بحث، اظهار نظر، نصیحت، پند و اندرز و یا ارائه راه حل های پیش پا افتاده به کودک است مثلا هنگامی که او از ضعیف بودن در درسش صحبت می کند، نباید این موضوع را تأیید کنیم و یا بگوییم اگر بیشتر درس می خواندی، درست بهتر از این می شد زیرا بیان این جملات در اصلاح شیوه رفتاری آن ها تأثیر زیادی ندارد.

  نیک جو تصریح کرد: این نوع ارائه پیشنهاد و اظهار نظر به کودک در واقع نوعی کمک شتاب زده و عجولانه به اوست که باعث لطمه به حس( احترام به خود) و درنتیجه عدم اعتماد به نفس در وی می شود و در بزرگسالی نیز موجب ترس و اضطراب در انجام کارها و قدرت ریسک پذیری بسیار پایین در فرد خواهد شد.

  وی تأکید کرد: برای ایجاد درک و اشتیاق کودک به انجام کارهای مختلف بویژه درس خواندن و همچنین بازخورد مثبت در وی، مثلا در جواب به اینکه درسش ضعیف است می توان گفت، می دانم که فلان درس خیلی آسان نیست و حتی برخی مسائل آن قدر سخت است که به سختی حل می شود، ولی ما به تلاشت ایمان داریم وقطعاً اگر خودت بخواهی در درس هایت موفق می شوی.

  این روان شناس در پایان بیان کرد: با این گفتار والدین، کودک اطمینان پیدا می کند که مهم سعی و تلاش او در انجام درست کارهاست و نتیجه چندان مهم نیست و بنابراین اضطراب و استرسی برای دستیابی به بهترین بودن ندارد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.