• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » اعطای کمک هزینه ۱۹ میلیاردی کفن و دفن به ۳۲ هزار خانواده بیمه شدگان متوفی
  کد خبر : 1867035

  اعطای کمک هزینه ۱۹ میلیاردی کفن و دفن به ۳۲ هزار خانواده بیمه شدگان متوفی

  اعطای کمک هزینه ۱۹ میلیاردی کفن و دفن به ۳۲ هزار خانواده بیمه شدگان متوفیReviewed by Iranvij-1 on Jun 14Rating: مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: ۳۲ هزار و ۶۶۱ نفر از مشمولان سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۴ ، از کمک هزینه کفن و دفن استفاده کرده اند. سیروس نصیری،…

  اعطای کمک هزینه ۱۹ میلیاردی کفن و دفن به ۳۲ هزار خانواده بیمه شدگان متوفیReviewed by Iranvij-1 on Jun 14Rating:

  ۲

  مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: ۳۲ هزار و ۶۶۱ نفر از مشمولان سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۴ ، از کمک هزینه کفن و دفن استفاده کرده اند.

  سیروس نصیری، مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: از ابتدای سال تا آذر۹۴، ۳۲ هزار و ۶۶۱ نفر از مشمولان سازمان تامین اجتماعی، از کمک هزینه کفن و دفن استفاده کرده اند که مبلغ آن ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

  وی تصریح کرد: هدف از پرداخت کمک هزینه کفن و دفن به خانواده بیمه شدگان متوفی، جبران قسمتی از هزینه هایی است که براساس بند ۱۸ ماده ۲ قانون تامین اجتماعی با مبلغ مقطوع به بازماندگانی که عهده دار هزینه کفن و دفن می شوند، تعلق می گیرد.

  نصیری ادامه داد: بر اساس ضوابط و قوانین تامین اجتماعی، کمک هزینه کفن و دفن علاوه بر بازماندگان بیمه شدگان اجباری و اختیاری، به بازماندگان بازنشستگان، از کار افتادگان کلی و مقرری بگیران بیمه بیکاری متوفی نیز پرداخت می شود.

  وی با بیان اینکه افرادی که قبل از فوت فاقد ارتباط بیمه ای با سازمان باشند مشمول دریافت کمک هزینه نمی شوند ، تاکید کرد: برقرار بودن ارتباط بیمه شده با کارفرمای کارگاه مشمول قانون تامین اجتماعی ، شرط اصلی پرداخت کمک هزینه کفن و دفن به بازماندگان بیمه شده متوفی است اما اگر بیمه شده قبل از فوت به دلیل بیماری و بارداری به صورت موقت ارتباط کاری با کارفرما نداشته باشد، مشمول دریافت کمک هزینه خواهد شد.

  مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: این کمک هزینه بابت فوت همسر در صورت احراز شرایط قانونی، پس از انجام مراحل کفن و دفن، با ارئه گواهی فوت و دفترچه درمانی بیمه شده از سوی شعب سازمان تامین اجتماعی به بیمه شده و مستمری بگیر اصلی پرداخت می شود.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.