• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » آیا کارخانه سیمان از تهران خارج می‌شود؟
  کد خبر : 1866991

  شوکتی پاسخ داد:

  آیا کارخانه سیمان از تهران خارج می‌شود؟

  آیا کارخانه سیمان از تهران خارج می‌شود؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 14Rating: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری گفت: کارخانه سیمان تهران به دلیل همجواری با بافت فرسوده مسکونی، بسیاری از بخش‌های آن که در افزایش آلودگی مؤثر است، طی برنامه زمان بندی مشخص تعطیل و جابه‌جا خواهد شد. محسن شوکتی رئیس اداره حفاظت محیط…

  آیا کارخانه سیمان از تهران خارج می‌شود؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 14Rating:

  ۱۳

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری گفت: کارخانه سیمان تهران به دلیل همجواری با بافت فرسوده مسکونی، بسیاری از بخش‌های آن که در افزایش آلودگی مؤثر است، طی برنامه زمان بندی مشخص تعطیل و جابه‌جا خواهد شد.
  محسن شوکتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری در خصوص کارخانه سیمان تهران و نقش آن در افزایش آلودگی هوای پایتخت اظهار داشت: کارخانه سیمان تهران در تشدید آلودگی هوا نقش داشته و با توجه به فعالیت، قدمت، سابقه و فرسودگی بخشی از قسمت‌های واحد آن به عنوان یک واحد آلاینده در نظر گرفته شده است.

  وی با بیان اینکه فرسودگی عامل مهمی در ایجاد آلودگی است و این مورد غیر قابل رفع است تصریح کرد: واحد یک کارخانه سیمان تهران که تقریبا در شمال غرب شهرری مستقر شده به واسطه قدمت ۶۰ ساله خود هم‌اکنون به شکل یک موزه در‌آمده و حدود ۸ ماهی می‌شود که واحد ۷ این کارخانه که مشرف به مشیریه است تعطیل شده و سهم آلایندگی واحدهای صنعتی مثل این واحد براساس بررسی‌های به عمل آمده در ۲۰ درصد گنجانده شده به واحدهای ثابت در نظر گرفته شده است.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری با بیان اینکه بافت‌های مسکونی مجاور به این کارخانه سالها بعد از احداث و راه‌اندازی آن ایجاد شده اذعان داشت: هم‌اکنون بافت مسکونی مشیریه دیوار به دیوار کارخانه سیمان است و ذرات گرد و غبار ناشی از فعالیت این واحد مذکور صد در صد برای سکونتگاه‌های اطراف آن تأثیر دارد.

  شوکتی در خصوص جزئیات نحوه‌ آلودگی واحد سیمان تهران بیان کرد: متأسفانه بعداز ظهرها به دلیل اوج مصرف برق و برخی مواقع اختلالات ناشی از هموار بودن جریان برق که منجر به قطع ناگهانی آن می‌شود کل سیستم به طور همزمان از کار می‌افتد و در پی این اتفاق فیلترها بلافاصله خاموش می‌شوند.

  وی ادامه داد: ولی فن به دلیل سرعت و چرخش گشت‌آوری خود حدود ده دقیقه طول می‌کشد تا متوقف شود،در نهایت مدتی که فیلتر خاموش و فن کار ‌می‌کند به دلیل نبودن هیچگونه ترمز، گرد و غبار افزایش یافته و بیرون می‌زند و اینجا همان نقطه‌ای است که کارخانه سیمان منجر به آلایندگی محیط می‌شود.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری درباره انتقال کارخانه سیمان گفت: انتقال و جابه جایی مستلزم فراهم آوردن شرایطی است که در ابتدا باید در سطح سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل مربوطه طی برنامه زمانبندی تعطیلی و جابه جایی آن مشخص شود.

  شوکتی افزود: در مرحله اول بحث کاهش آلودگی، کنترل آلودگی مطرح شده و در نهایت تعطیلی واحد و انتقال آن انجام می‌پذیرد.

  وی با بیان اینکه در بحث آلودگی هوای تهران به هیچ عنوان واحدهای صنعتی را مبرای از دخالت در تشدید آلودگی نمی‌دانیم تأکید کرد: اما نقش من و شما مشخص و حتماً لازم توجه است، در بحث کاهش و حذف آلودگی هوای تهران همه باهم باید وارد کار شویم.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.