• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » تعرفه‌های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال ۹۵ اعلام شد
  کد خبر : 1866783

  تعرفه‌های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال ۹۵ اعلام شد

  تعرفه‌های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال ۹۵ اعلام شدReviewed by Iranvij-1 on Jun 13Rating: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تعرفه های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال ۹۵ در بخش های دولتی، خصوصی و عمومی در چارچوب مصوبه ۹ خرداد ماه ۱۳۹۵ هیات وزیران به صورت رسمی در تاریخ ۲۰ خرداد از سوی دولت…

  تعرفه‌های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال ۹۵ اعلام شدReviewed by Iranvij-1 on Jun 13Rating:

  ۳۹

  معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تعرفه های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال ۹۵ در بخش های دولتی، خصوصی و عمومی در چارچوب مصوبه ۹ خرداد ماه ۱۳۹۵ هیات وزیران به صورت رسمی در تاریخ ۲۰ خرداد از سوی دولت اعلام شد.
  دکتر محمد آقاجانی ضمن توضیح جزییات تعرفه های سال ۱۳۹۵ گفت: علیرغم مشکلات و تنگناهای مالی دولت در سالجاری، درصد پرداختی مردم در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت تغییر نخواهد کرد.

  وی افزود: در تدوین تعرفه های ۹۵ راهبردهایی چون ویزیت سرپایی پزشکان برای کاهش خدمات بستری و خدمات پاراکلینیکی غیرضرور و لزوم ارتقاء طب بالینی، توجه به هزینه اقامت بیماران در بیمارستان، نظر به اهمیت کیفیت این خدمات برای مردم، افزایش پزشکان تمام وقت جهت حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌ها و ارایه خدمات بهتر، عدم افزایش درصد پرداختی مردم در مراکز دولتی و حفظ فرانشیز ۶درصد و ۳درصد برای خدمات بستری جهت ساکنین شهرها و روستاها مورد توجه بوده است.

  معاون درمان وزارت بهداشت افزود: تعرفه سال جاری منطبق با برنامه پنجم توسعه، مراکز درمانی را به سه گروه دولتی، خصوصی و عمومی غیردولتی تقسیم کرده که رشد متوسط تعرفه در هر سه گروه ۱۰درصد است.

  در این ابلاغیه حق العلاج پزشکان (ضریب k) در هر سه بخش دولتی، خصوصی و عمومی ۵درصد رشد داشته و به این ترتیب مبلغ ریالی ضریب k در بخش دولتی ۹۲ هزار و ۴۰۰ ریال و در بخش خصوصی ۴۰۰ هزار ریال است.

  وی ادامه داد: در سال ۹۵ طبق تعرفه مصوب در بخش دولتی ویزیت پزشک عمومی ۱۰۶ هزار ریال، پزشک متخصص ۱۳۲ هزار ریال و پزشک فوق تخصص ۱۶۰ هزار ریال و در بخش خصوصی ویزیت پزشک عمومی ۲۲۰هزار ریال، پزشک متخصص ۳۴۵ هزار ریال و پزشک فوق تخصص ۴۳۰ هزار ریال می باشد.

  آقاجانی ادامه داد: تعرفه یک شب اقامت در بیمارستان درجه یک دولتی در اتاق های عمومی یک میلیون و ۳۳۲ هزار ریال ، در بیمارستان عمومی غیردولتییک میلیون و ۹۳۰ هزار ریال و در بیمارستان خصوصی سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است.

  وی افزود: تعرفه خدمات پاراکلینیک (آزمایشگاه ، رادیولوژی و …) در بخش دولتی نسبت به سال گذشته ۵ درصد و در بخش خصوصی ۷/۱۱ درصد رشد داشته است.

  معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: اصل مهم در مورد این مصوبه رعایت دقیق قانون و تعرفه های ابلاغی از سوی دولت است و کلیه موسسات پزشکی، بیمارستانها و مراکز تشخیصی و درمانی و کلیه صاحبان حرف پزشکی مکلفند تعرفه های ابلاغی را به دقت رعایت نمایند. ضمنا دریافت هرگونه وجهی بابت خدمات بستری خارج از صندوق بیمارستان و خارج از صورت حساب ممنوع است و سیستم های نظارتی حوزه سلامت بر اجرای تعرفه ها نظارت خواهند داشت. همچنین به منظور نظارت مردمی و جلوگیری از تخلفات احتمالی سامانه ۱۶۹۰ در سراسر کشورآماده دریافت گزارشات مردمی می باشد.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.