• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار گردشگری , توریسم و گردشگری » همکاری‌ ایران و بنگلادش در زمینه «گردشگری»
  کد خبر : 1866735

  معاون رئیس جمهور در دیدار با سفیر بنگلادش تاکید کرد:

  همکاری‌ ایران و بنگلادش در زمینه «گردشگری»

  همکاری‌ ایران و بنگلادش در زمینه «گردشگری»Reviewed by Iranvij-1 on Jun 13Rating: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با سفیر بنگلادش در تهران بر توسعه همکاری‌های ایران و بنگلادش در زمینه گردشگری مذهبی و زیارتی تاکید کرد. مسعود سلطانی فر – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان…

  همکاری‌ ایران و بنگلادش در زمینه «گردشگری»Reviewed by Iranvij-1 on Jun 13Rating:

  ۳۳

  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با سفیر بنگلادش در تهران بر توسعه همکاری‌های ایران و بنگلادش در زمینه گردشگری مذهبی و زیارتی تاکید کرد.

  مسعود سلطانی فر – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با مجیبر رحمان بویان – سفیر جدید بنگلادش در تهران با اشاره به فضای جدید پس از اجرای برجام و لغو تحریم‌های ناعادلانه، اظهار داشت: با توجه با اشتراکات فرهنگی و دینی دو کشور، زمینه توسعه همکاری‌ها در تمامی ابعاد بین ایران و بنگلادش وجود دارد.

  وی با بیان اینکه حجم مبادلات اقتصادی دو کشور در حال حاضر قابل توجه نیست، یادآور شد: باید با استفاده از ظرفیت‌های متقابل ایران و بنگلادش، در یک دوره ۵ ساله حجم مبادلات دو کشور را افزایش دهیم.

  معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در فرآیند توسعه فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، مورد توجه جدی دولت است، یادآور شد: براساس سند چشم انداز ۲۰ ساله، آمار فعلی گردشگران ورودی به ایران که ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است طی ۱۰ سال آینده باید به ۲۰ میلیون نفر برسد.

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با توجه به اشتراکات مذهبی و دینی بین مردم دو کشور، ما می‌توانیم امکانات مناسبی را در بخش گردشگری مذهبی و زیارتی در اختیار مردم بنگلادش قرار دهیم.

  سلطانی فر اضافه کرد: همچنین با توجه به وجود توان کارشناسی و فنی ایران در زمینه میراث فرهنگی، امکان انتقال تجربیات در زمینه کاوش، مرمت و بازسازی اماکن تاریخی و فرهنگی به متخصصان کشور بنگلادش وجود دارد.

  وی گفت: همکاری های موزه ای، برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار موزه ای ایران و بنگلادش در دو کشور و همچنین برگزاری هفته‌های فرهنگی از دیگر زمینه‌های افزایش همکاری بین دو کشور است.

  معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه تولیدات صنایع دستی بنگلادش جایگاه ویژه ای دارد، تصریح کرد: ایران در کنار چین و هند، سه قدرت بزرگ تولید کننده صنایع دستی در جهان هستند و ما در این حوزه نیز آمادگی انتقال تجربیات به هنرمندان و صنعتگران کشور بنگلادش را داریم.

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: زمینه‌های همکاری در تمامی بخش‌ها بین دو کشور وجود دارد.

  استفاده از دانش و تجربه ایران برای توسعه گردشگری بنگلادش

  به گزارش chtn – در ادامه این دیدار مجیبر رحمان بویان – سفیر جدید بنگلادش در تهران با بیان اینکه مردم دو کشور تمایل مثبتی به یکدیگر دارند، تصریح کرد: تعاملات بسیار زیادی از گذشته بین دو کشور وجود داشته است و همچنین ایران و بنگلادش دارای ابعاد فرهنگی مشترک هستند.

  وی تصریح کرد: با توجه به شرایط و فضای جدید که در جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است، بنگلادش علاقه مند به توسعه روابط در تمامی زمینه‌ها با این کشور است.

  سفیر بنگلادش در تهران اضافه کرد: در چند ماه گذشته هیات‌های تجاری دو کشور به ایران و بنگلادش سفر کرده‌اند و با فرصت‌های کسب و کار و افزایش تعاملات آشنا شدند.

  رحمان بویان تصریح کرد: با توجه به وجود اماکن و مقاصد گردشگری که در بنگلادش وجود دارد ما می‌توانیم از دانش و تجربه ایران در زمینه توسعه گردشگری کشورمان بهره مند شویم.

  وی تاکید کرد: ایران برای بسیاری از مردم بنگلادش مقصدی جذاب است و باید شرایط افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور فراهم شود.

  منبع : خبرگزاری تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.