• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » رأی دادگاه کانادا علیه اموال جمهوری اسلامی ایران مردود است
  کد خبر : 1866296

  رأی دادگاه کانادا علیه اموال جمهوری اسلامی ایران مردود است

  رأی دادگاه کانادا علیه اموال جمهوری اسلامی ایران مردود استReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 12Rating: به گزارش ایران ویج، حسین جابری انصاری اظهار کرد: بر اساس اخبار منتشره، دیوان‌عالی ایالت «اونتاریو» کانادا با صدور یک رای سیاسی، بر اساس ادعاهای بی اساس در مورد به اصطلاح حمایت ایران از گروههای تروریستی، حکم توقیف ۱۳…

  رأی دادگاه کانادا علیه اموال جمهوری اسلامی ایران مردود استReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 12Rating:

  به گزارش ایران ویج، حسین جابری انصاری اظهار کرد: بر اساس اخبار منتشره، دیوان‌عالی ایالت «اونتاریو» کانادا با صدور یک رای سیاسی، بر اساس ادعاهای بی اساس در مورد به اصطلاح حمایت ایران از گروههای تروریستی، حکم توقیف ۱۳ میلیون دلار از اموال ایران را تایید کرده است. جمهوری اسلامی ایران این اقدام را گامی جدید در مسیر سیاست های خصمانه دولت افراطی گذشته کانادا می داند که با رای مردم ساقط شد.
  ۲۰۸۴۴۵۱
  وی افزود: شناسایی و اجرای آراء سیاسی و غیابی صادره از سوی محاکم آمریکایی که در دیوان‌عالی ایالت مذکور کانادا مورد تایید قرار گرفته است، مغایر با تعهدات بین المللی دولت کانادا وفق اصول و قواعد شناخته شده حقوق بین الملل در مورد مصونیت قضایی دولتها و اموال آنها است. از منظر سیاسی نیز این اقدام مغایر با ادعای دولت جدید کانادا مبنی بر تمایل به عادی سازی روابط دو کشور و جبران سیاست های افراطی دولت پیشین کانادا است.

  این دیپلمات عالی رتبه کشورمان تاکید کرد: از این رو همانگونه که قبلا در گفتگو با مقامات کانادایی تصریح شده است، مجددا تاکید می شود هرگونه عادی سازی روابط دیپلماتیک دو کشور مستلزم بازنگری اساسی در سیاست های افراطی و نادرست گذشته دولت کانادا از جمله در زمینه نقض مصونیت قضایی دولت ایران است.

  جابری انصاری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران ضمن مردود دانستن رای دیوان‌ عالی ایالت اونتاریو و یادآوری مسئولیت بین المللی دولت کانادا در حفاظت از اموال ایران در آن کشور، تاکید می‌کند عدم رعایت تعهدات یاد شده موجبات مسئولیت بین المللی دولت کانادا را فراهم آورده و ایران حق خود در زمینه اتخاذ اقدامات لازم جهت احقاق حقوق قانونی خود از جمله در ارتباط با جبران خسارات وارده احتمالی را محفوظ می دارد.

  منبع:خبرگزاری مهر

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.