• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 1866085

  محیط زیست دغدغه خندوانه است

  محیط زیست دغدغه خندوانه استReviewed by Iranvij-1 on Jun 11Rating: کارگردان برنامه تلویزیونی خندوانه اعلام کرد: از تمام ظرفیتهای خندوانه در راستای آگاهی بخشی محیط زیستی استفاده خواهیم کرد. رامبد جوان در مراسم نکوداشت روز جهانی محیط زیست در دفتر سازمان ملل متحد در تهران گفت: خندوانه همواره دغدغه فرهنگ سازی محیط زیستی را دارد…

  محیط زیست دغدغه خندوانه استReviewed by Iranvij-1 on Jun 11Rating:

  ۲۲

  کارگردان برنامه تلویزیونی خندوانه اعلام کرد: از تمام ظرفیتهای خندوانه در راستای آگاهی بخشی محیط زیستی استفاده خواهیم کرد.

  رامبد جوان در مراسم نکوداشت روز جهانی محیط زیست در دفتر سازمان ملل متحد در تهران گفت: خندوانه همواره دغدغه فرهنگ سازی محیط زیستی را دارد و هدفمان در این برنامه ایجاد حال خوبتر است که این مهم قطعا در فضای امن تر و سالمتر در کنار حضور همه زیستمندان تحقق می یابد.

  کارگردان برنامه تلویزیونی خندوانه افزود: خندوانه هفته ای یکبار به اهمیت، محدوده زیستی و ویژگی های اکولوژیکی یکی از موجودات در حال انقراض پرداخته تا سبب آشنایی مردم مناطق میزبان با آن موجود شود.

  رامبد جوان گفت: از تمام ظرفیتهای خندوانه در راستای آگاهی بخشی محیط زیستی استفاده خواهیم کرد.

  سرانه آب به یک هفتم رسیده است

  در بخش دیگری از این نکوداشت گری لوییس هماهنگ کننده مقیم ملل متحد گفت: سرانه آب در ۶۵ سال اخیر به یک هفتم کاهش یافته است.

  لوییس افزود: سرانه مصرف آب در ایران در سال ۱۹۵۰ میلادی هفت هزار متر مکعب بود که این میزان به یکهزار متر مکعب رسیده و همچنان در حال نزول است.

  وی تاکید کرد: قطعا بدون آب شهرها پایدار نیستند و روستاها فاقد سکنه می شوند.

  گری لوییس با نام بردن از جنگلبان علی پور که اخیرا مورد شلیک گلوله قرار گرفت گفت: محیط بانان همواره شرایط سختی کار را تحمل می کنند تا از طبیعت و تنوع زیستی حفاظت کنند.

  وی یادآور شد: محیط بانان بیشتر عمر کاری خود را دور از خانواده به سر می برند و همواره مورد تهدید و هدف شکارچیان و قاچاقچیان چوب قرار دارند.

  برای حل معضلات محیط زیست از خودمان شروع کنیم

  مدیرکل مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در بخش دیگری از این نکوداشت گفت: مردم نقش مهم و حیاتی در حفاظت از عرصه های طبیعی دارند.

  محمد درویش ضمن تقدیر از فعالیت های موثر محلی و مردمی در احیاء تالابها و عرصه های طبیعی گفت: پویش های زیست محیطی می تواند بیانگر موثر بودن نقش مردم در حل مشکلات زیست محیطی است.

  درویش گفت: برای حل معضلات زیست محیطی باید از خودمان شروع کنیم و مطمئن باشیم در قلمرو زیستی خودمان می توانیم موثر باشیم.

  در بخش دیگری از این مراسم از آقای امین الله بزمی رودی محیط بان پناهگاه حیات وحش سمسکنده، رامبد جوان کارگردان برنامه خندوانه، سیروس انتخابی نماینده تشکل چتر سمن های نقده و بهمن ایزدی نماینده پویش حیات تقدیر به عمل آمد.

  معرفی تجارب و دستاوردهای پروژه های حفاظت از سمندر لرستانی و احیاء مشارکتی تالاب سیرانگلی که از پروژه های مشترک برنامه کمکهای برنامه کمکهای کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی عمران ملل متحد در ایران است از دیگر بخشهای این مراسم بود.

  شایان ذکر است که نکوداشت روز جهانی محیط زیست ۲۰۱۶ با مشارکت مرکز اطلاعات همگانی ملل متحد، موسسه توسعه پایدار هرمد، برنامه کمکهای کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی عمران ملل متحد، آسیاتک، بیمه ما، هواپیمایی معراج و کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.