• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , علمی و آموزشی » شیشه های هوشمند در راه هستند
  کد خبر : 1865549

  شیشه های هوشمند در راه هستند

  شیشه های هوشمند در راه هستندReviewed by Aryan♥ on Jun 8Rating: محققان استرالیایی روشی برای تعبیه نانوذرات ساطع کننده نور در شیشه ابداع کرده اند که بدون اثرگذاری بر خواص منحصر به فرد شیشه، به آن خاصیت هوشمند شدن می دهد. بیشتر تلفن های هوشمند یک قطعه شیشه صاف و نرم در صفحه خود دارند…

  شیشه های هوشمند در راه هستندReviewed by Aryan♥ on Jun 8Rating:

  ۹۵-۰۲-۳jnews43385

  محققان استرالیایی روشی برای تعبیه نانوذرات ساطع کننده نور در شیشه ابداع کرده اند که بدون اثرگذاری بر خواص منحصر به فرد شیشه، به آن خاصیت هوشمند شدن می دهد.

  بیشتر تلفن های هوشمند یک قطعه شیشه صاف و نرم در صفحه خود دارند اما این شیشه به خودی خود هوشمند نیست و به واقع، مولفه های هوشمند زیر آن قرار دارند.
  اما این وضعیت احتمالا به زودی به کمک ابداع محققان دانشگاه آدلاید استرالیا که ‘پتانسیل هوشمند شدن’ را به شیشه داده اند، تغییر می کند.
  محققان در این ابداع که مشروح آن هفته جاری در مجله Advanced Optical Materials منتشر شد، بدون این که بر خواص فیزیکی شیشه به عنوان مثال شفافیت و انعطاف پذیری آن تاثیر بگذارند، موفق شدند که نانوذرات ساطع کننده نور را در شیشه تزریق کنند.
  تیم ژائو، یک فیزیکدان در آدلاید و نویسنده ارشد این مطالعه جدید در یک بیانیه خبری توضیح داد: این نانوذرات جدید فلورسنت که نانوذرات upconversion نامیده می شوند، نامزدهای مناسبی برای تمام انواع اپلیکیشن های فوق العاده ‘های تک’ مانند سنجش بیولوژیکی، تصویربرداری پزشکی و نمایش حجمی سه بعدی هستند.
  به گفته محققان، روش ‘دوپینگ مستقیم’ آنها برای تزریق نانوذرات یک راهکار ساده تر، موثرتر و سازگارتر از تلاش های قبلی برای تزریق نانوذرات در شیشه است.
  ژائو و همکارانش معتقدند که از این روش – یعنی سنتز شیشه و نانوذرات به طور جداگانه قبل از ترکیب آنها – می توان برای جاسازی انواع نانوذرات استفاده کرد. گیرد.
  به گفته محققان، این موفقیت علاوه بر تقویت کننده تلفن هوشمند و فناوری های نمایش سه بعدی، می تواند پیشرفت های جدی در ابزارهای تشخیصی و جراحی پزشکی ارائه دهد.
  آنها نتیجه گیری کردند که دنیای جدیدی از هیبرید شیشه و ابزارها برای فناوری های مبتنی بر نور پیش رو است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.