• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصاد خارجی , اقتصادی » ایران قیمت نفت خود را در بازار آسیا کاهش داد
  کد خبر : 1865486

  ایران قیمت نفت خود را در بازار آسیا کاهش داد

  ایران قیمت نفت خود را در بازار آسیا کاهش دادReviewed by Aryan♥ on Jun 8Rating: ایران در ماه جاری میلادی بار دیگر قیمت نفت خود در بازار آسیا را نسبت به نفت خام عربستان کاهش داد ونشان داد که این کشور پس از لغو تحریم ها مصمم به بازپس گیری سهم خود از بازار است….

  ایران قیمت نفت خود را در بازار آسیا کاهش دادReviewed by Aryan♥ on Jun 8Rating:

  ۱۳۹۴۱۲۱۹۱۲۰۶۳۹۱۹۹۷۳۰۶۳۱۴

  ایران در ماه جاری میلادی بار دیگر قیمت نفت خود در بازار آسیا را نسبت به نفت خام عربستان کاهش داد ونشان داد که این کشور پس از لغو تحریم ها مصمم به بازپس گیری سهم خود از بازار است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه خبری نیکی، ایران در ماه جاری میلادی بار دیگر قیمت نفت خود در بازار آسیا را نسبت به نفت خام عربستان کاهش داده و نشان داده که این کشور پس از لغو تحریم ها مصمم به بازپس گیری سهم خود از بازار است.

  عربستان قیمت نفت عربین مدیوم خود برای بازارهای آسیایی را ۱.۳۰ دلار کمتر از قیمت شاخص تعیین کرده است. این در حالی است که نفت سنگین ایران ۱.۶۰ دلار کمتر از قیمت شاخص قیمت گذاری شده است. بدین ترتیب، شکاف

  قیمت بین نفت خام عربستان و نفت خام ایران از ۱۰ سنت در ماه می به ۳۰ سنت رسیده که بیشترین شکاف قیمت از سال ۲۰۰۸ تاکنون است.

  از زمان لغو تحریم های غرب در ماه ژانویه، محدودیت صادرات نفت ایران برداشته شده و این کشور قصد دارد صادرات خود را به سطح قبل از تحریم ها برساند.

  یک تاجر نفتی در این باره گفت: «با پیشنهاد قیمت هایی رقابتی، ایران تلاش دارد به سرعت سهم خود از بازار نفت را بازیابد.» بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، تولید روزانه نفت ایران در ماه آوریل با ۳۰۰ هزار بشکه افزایش نسبت به ماه می به ۳.۵۶ میلیون بشکه رسید. حجم تولید نفت ایران هم اکنون تقریبا به سطح قبل از تحریم ها یعنی اواخر سال ۲۰۱۱ باز گشته و ایران مشتاق است تا مشتریان بیشتری برای نفت خود بیابد. حجم صادرات نفت ایران نیز در این باه با ۶۰۰ هزار بشکه افزایش به ۲ میلیون بشکه در روز رسیده است.

  خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان پنجشنبه گذشته گفت، کشورش نفت فراوانی روانه بازار نخواهد کرد. احتمالا هدف از این اظهارات ایجاد فضای هماهنگی بیشتر در درون اوپک بوده است. اما تولید نفت عربستان همچنان بالا باقی مانده است. در حالی که عرضه و تقاضا در بازار جهانی در جال نزدیک شدن به توازن است، رقابت ایران و عربستان بر سر تصاحب سهم بیشتر از بازار نفت ممکن است بر قیمت ها تاثیر منفی بگذارد.

  یک مقام یک شرکت نفتی ژاپنی گفت، ایران مصمم است فروش نفت خود را افزایش دهد. ظاهرا ایران علاقمند است با کاهش قیمت ها، نفت بیشتری به ژاپن بفروشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.