• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » موگرینی: اختلافاتمان با ایران هنوز پابرجاست
  کد خبر : 1865445

  موگرینی: اختلافاتمان با ایران هنوز پابرجاست

  موگرینی: اختلافاتمان با ایران هنوز پابرجاستReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 8Rating:  به گزارش ایران ویج و به نقل از پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کمیته یهودیان آمریکا حاضر شده و به سخنرانی در موضوعات مختلفی از جمله پرداخت. فدریکا موگرینی در آغاز اظهارات خود با اشاره به…

  موگرینی: اختلافاتمان با ایران هنوز پابرجاستReviewed by حمید عبدالرحمن on Jun 8Rating:

  ۱۳۹۵۰۲۰۱۱۱۴۱۱۶۲۰۳۷۵۴۷۶۹۴

   به گزارش ایران ویج و به نقل از پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کمیته یهودیان آمریکا حاضر شده و به سخنرانی در موضوعات مختلفی از جمله پرداخت.

  فدریکا موگرینی در آغاز اظهارات خود با اشاره به اینکه پیشتر از وی افرادی مثل اسحاق رابین، شیمون پرز و بسیاری از روسای جمهوری آمریکا در کمیته سخنرانی کردند گفت که برای او افتخار بزرگی است که برای سخنرانی به این کمیته دعوت شده است.

  فدریکا موگرینی افزود: امروز نخستین روز رمضان است. مطمئن هستم که شما اجازه می دهید که من امروز بهترین آرزوها را برای دوستان مسلمانمان داشته باشم چون تنها چیزی که ما اروپایی ها از تاریخ طولانی خود آموختیم و یا اینکه باید آموخته باشیم این است که ادیان باید متحد کننده مردم باشند و وقتی که این گونه نباشد همه ما دچار دردسر می شویم.

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخش هایی از اظهارات خود درباره ایران گفت: من می دانم که دیدگاه‌های متفاوتی درباره توافقی وجود دارد که ما سال گذشته آن را با ایران بدست آوردیم اما می خواهم با صداقت بگویم که نظرم درباره دستاوردی که در وین داشتیم چیست؟ یک سال پیش ما هیچ راهی در اختیار نداشتیم که اطمینان یابیم ایران از تسلیحات هسته‌ای دور خواهد ماند اما امروز جامعه بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی برنامه هسته‌ای ایران را به دقت زیر نظر دارند.

  من ریاست جلسات متعدد با وزرا را برعهده دارم یعنی جایی که ما اطمینان می یابیم توافقنامه به درستی اجرا می شود. تا زمانی که این گونه است، ایران هیچ راهی برای تولید سلاح اتمی ندارد و این باعث می شود که منطقه و دنیا مکانی امن‌تر باشند. این باعث می شود که اسرائیل مکانی امن‌تر باشد.

  فدریکا موگرینی افزود: تحریم هایی که اروپا و آمریکا بر ایران اعمال کردند به برنامه هسته‌ای ایران مربوط می شد. تحریم ها هرگز به خودی خود یک سیاست نیستند. آنها در خدمت یک هدف هستند. وقتی که ما به هدف مان رسیدیم، ما نیز تحریم های خودمان را برداشتیم. در یک جامعه بین المللی مبتنی بر قوانین، این مسئله به اعتبار مربوط می شود.

  می دانم که بعضی از شما درباره نفوذ تهران در منطقه نگران هستید. بله، ایران یک بازیگر در تحولات منطقه‌ای است. این مسئله به علل تاریخی و جغرافیایی صحت دارد و شما نمی‌توانید هیچ یک از این دو را تغییر دهید.

  مسئول سیاست خارجی  اتحادیه اروپا همچنین گفت: موضوع اصلی این است که ایران چه نفوذی را اعمال می‌کند. ایران می تواند همکاری و یا تقابل را انتخاب کند. این کشور باید انتخاب کند که آیا به تهدید کردن اسرائیل و یا انکار کردن آن ادامه دهد و یا اینکه مسئولانه به سمت نظم منطقه‌ای مبتنی بر همکاری بیشتر، حرکت کند. به اعتقاد من، مردم ایران علاقمند به انتخاب همکاری هستند و ما در تک تک دیدارها با سران ایران این موضوع را برای آنها تبیین می‌کنیم.

  فدریکا موگرینی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: توافقنامه به این معنی نیست که همه اختلافات ما با ایران یک شبه از بین رفته است یا به این معنی نیست که این اختلافات به زودی از بین خواهند رفت. بلکه برعکس، چیزهای زیادی وجود دارند که ما می دانیم درباره شان اختلاف نظر داریم. ما همچنان به نظارت بر اجرای کامل توافقنامه، ادامه خواهیم داد. همانطور که شما می‌دانید، اروپا همچنان با اسرائیل در زمینه امنیت آن و امنیت منطقه‌ای همکاری خواهد کرد.

  منبع:تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.