• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اداب و رسوم , توریسم و گردشگری , مطالب برگزیده سایت » سفره های افطار مسلمانان سراسر دنیا چگونه است؟
  کد خبر : 1865196

  سفره های افطار مسلمانان سراسر دنیا چگونه است؟

  سفره های افطار مسلمانان سراسر دنیا چگونه است؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 7Rating: مسلمانان سراسر دنیا ماه مبارک رمضان را روزه می‌گیرند. سفره‌های افطار هم بهانه‌ای هستند که اعضای خانواده را دور هم جمع می‌کنند. در این میان، تنوع سفره‌های افطاری مسلمانان سراسر دنیا، گستردگی جامعه‌ی مسلمانان را نشان می‌دهد. در ادامه به گوشه و…

  سفره های افطار مسلمانان سراسر دنیا چگونه است؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 7Rating:

  مسلمانان سراسر دنیا ماه مبارک رمضان را روزه می‌گیرند. سفره‌های افطار هم بهانه‌ای هستند که اعضای خانواده را دور هم جمع می‌کنند. در این میان، تنوع سفره‌های افطاری مسلمانان سراسر دنیا، گستردگی جامعه‌ی مسلمانان را نشان می‌دهد. در ادامه به گوشه و کنار دنیا سفر می‌کنیم و مهمان سفره‌های افطار مسلمانان سایر کشورها می‌شویم.

  احساس سرخوشی و رضایت لحظه‌ی افطار، تحمل روزه‌های طولانی و سخت به خصوص در فصل تابستان را راحت‌تر می‌کند. در این میان، خوردن یک وعده‌ی غذایی مقوی که تامین کننده‌ی انرژی و آب مورد نیاز بدن باشد، در زمان افطار بسیار مهم است.

  عکاس‌های آسوشیتد پرس تصاویری از افطار مسلمانان سراسر دنیا ثبت کرده‌اند. از آسپانیا گرفته تا یمن. با هم به تماشای لحظه‌های شیرین افطار می‌نشینیم.

   

  ۳۳

  این دو تصویر، خانواده‌ای سوری پناهنده در این شهر را نشان می‌دهد که منتظر لحظه‌ی افطار هستند. این عکس در سال ۲۰۱۴ ثبت شده است. آن زمان این خانواده در مرکز موقتی مهاجران در ملیلیه زندگی می‌کردند. آن‌ها قبل از رسیدن به اسپانیا از ترکیه، مصر، الجزایر و مراکش گذشته بودند.

  بغداد، عراق

  ۳۴

  این دو تصویر، خانواده‌ای عراقی و سفره‌ی افطار آن‌ها را نشان می‌دهد. بسیاری از فرهنگ‌ها، برای ماه رمضان، عادات غذایی مشابه دارند. در بیشتر کشورهای عربی آب زردآلو یکی از نوشیدنی‌های مخصوص افطار است.

  خارطوم، سودان

  ۳۶

  این دو تصویر، خانواده‌ای سودانی و سفره‌ی افطارشان را نشان می‌دهد. بیش از ۱۴۰۰ سال است که بیشتر مسلمانان با شیوه‌ای که پیامبر (ص) توصیه کرده است روزه‌ی خود را افطار می‌کنند. یعنی با چند دانه خرما و جرعه‌ای آب گرم.

  غزه، فلسطین

  ۳۷

  این دو تصویر، سفره‌ی افطار خانواده‌ای فلسطینی را نشان می‌دهد. غذای افطاری آن‌ها ترکیبی از برنج است.

  پکن، چین

  ۳۸

  این عکس، تصویری از زنان مسلمان چینی را در مسجد نیوجیه (Niujie) پکن نشان می‌دهد. مسلمانان در کشور چین نیز مانند مسلمانان سراسر دنیا ماه رمضان را روزه می‌گیرند و در کنار آب گرم و خرما افطاری خاص خود را دارند.

  صَنعاء، یمن

  ۳۹

  در تصویر، خانواده‌ای یمنی را می‌بینید که منتظر افطار هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.