• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت خانواده , بهداشت و سلامت » شب کارها بیشتر مراقب سلامت خود باشند
  کد خبر : 1865044

  شب کارها بیشتر مراقب سلامت خود باشند

  شب کارها بیشتر مراقب سلامت خود باشندReviewed by Iranvij-1 on Jun 7Rating: افرادی که در شیفت شب کار می کنند بیشتر در معرض اختلالات خواب ،گوارشی و خلقی قرار می گیرند. ماهان نبی زاده حقیقیMPH  طب کار گفت :بدن انسان برای انجام اعمال مختلف در شبانه روز ساعت بیولوژیکی دارد که  تغییرات درجه حرارت ،تغییرات…

  شب کارها بیشتر مراقب سلامت خود باشندReviewed by Iranvij-1 on Jun 7Rating:

  ۱۵

  افرادی که در شیفت شب کار می کنند بیشتر در معرض اختلالات خواب ،گوارشی و خلقی قرار می گیرند.

  ماهان نبی زاده حقیقیMPH  طب کار گفت :بدن انسان برای انجام اعمال مختلف در شبانه روز ساعت بیولوژیکی دارد که  تغییرات درجه حرارت ،تغییرات ماهیانه در خانم ها و نیز زمان خواب و بیداری به ریتم بیولوژیکی بدن وابسته است.
  وی بیان کرد:دو هورمون کورتیزول و ملاتونین در ریتم بیولوژیکی بدن نقش به سزایی دارندکه ترشح هورمون کورتیزول با تابش نور رابطه مستقیم دارد و موجب احساس شادابی و سرزندگی می شود  از طرفی هورمون کورتیزول در کاهش تپش قلب و تنفس تاثیر دارد که ترشح این هورمون در ساعت حدود ۳ صبح به حداکثر می رسد.
  نبی زاده حقیقی تصریح کرد:در شب کاری این روند بیولوژیکی دچار اختلال می شود که منجر به بروز اختلالات خواب، گوارش و خلقی می شود.
  وی اظهار داشت: افرادی که شیفت شب کار می کنند باید از استراحت‌های طولانی مدت که منجر به کاهش دقت کاری می شود خودداری کنند. همچنین کارهای مهم و پر خطر را در ابتدای شیفت شب انجام دهند.
  نبی زاده حقیقی افزود: افراد باید از غذای سبک در وعده شام استفاده کنند.همچنین مصرف نوشیدنی‌هایی مانند چای،نسکافه و قهوه را درساعات ابتدایی شب و شیر گرم را در پایان شیفت شب توصیه می شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.