• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار گردشگری , توریسم و گردشگری » کدام کشور در خاورمیانه سریع‌ترین رشد گردشگری را دارد؟
  کد خبر : 1865021

  کدام کشور در خاورمیانه سریع‌ترین رشد گردشگری را دارد؟

  کدام کشور در خاورمیانه سریع‌ترین رشد گردشگری را دارد؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 7Rating: به گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری( WTTC) عمان از نظر سرعت رشد گردشگری برای تنوع بخشیدن به اقتصاد بهترین عملکرد را درخاورمیانه دارد. روزنامه توریسم نوشت: از نظر رشد گردشگری و سهم آن در تولید ناخالص داخلی عمان برترین جایگاه…

  کدام کشور در خاورمیانه سریع‌ترین رشد گردشگری را دارد؟Reviewed by Iranvij-1 on Jun 7Rating:

  ۱۲

  به گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری( WTTC) عمان از نظر سرعت رشد گردشگری برای تنوع بخشیدن به اقتصاد بهترین عملکرد را درخاورمیانه دارد.

  روزنامه توریسم نوشت: از نظر رشد گردشگری و سهم آن در تولید ناخالص داخلی عمان برترین جایگاه را در خاورمیانه دارد.

  طبق همین گزارش عمان تا ده سال آینده بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی جذب می کند.
  این گزارش حاکی از آن است که صنعت گردشگری عمان با توجه به مجموع سهم گردشگری وسفر در تولید ناخالص داخلی این کشور سریع‌ترین رشد را درکل منطقه خاورمیانه داشته و درصورت ادامه این روند تا سال ۲۰۲۶ نزدیک به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر از کشورهای دیگر جذب می‌کند.
  طبق همین گزارش با توجه به این که سهم مجموع گردشگری در تولید ناخالص داخلی عمان از مرز۵.۷ درصد درسال ۲۰۱۵ گذشته انتظار می‌رود که تا ده سال دیگر این میزان به ۶ درصد برسد.
  با توجه به سهم مستقیم بخش سفر و گردشگری در تولید ناخالص عمان با نرخ رشد ۶.۶ درصد، گردشگری دومین صنعت مهم دراقتصاد این کشور محسوب می‌شود و از این نظر کویت دررتبه بعدی جای دارد.
  سهم مستقیم بخش سفر و گردشگری نشانگر فعالیت‌های اقتصادی ایجاد شده توسط صنایع وابسته همانند هتل‌ها، و آژانس‌های مسافرتی، ایرلاین‌ها و دیگربخش‌ها درخدمات حمل و نقل مسافران، همچنین رستوران‌ها و صنایع وابسته به سرگرمی و تفریح ومانند آن است.
  WTTC دراین گزارش پیش بینی کرده است که تا پایان ۲۰۱۶ این کشور شاهد افزایش اشتغال در بخش گردشگری و هتلداری به میزان ۵.۱ درصد باشد.استراتژی گردشگری عمان تا سال ۲۰۴۰ طبق آنچه که ازسوی وزارت گردشگری مشخص شده جذب ۵ میلیون بازدید کننده بین‌المللی تا سال ۲۰۴۰ و ۶ درصد افزایش سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی است. این کشور سال گذشته ۲.۴ میلیون گردشگر خارجی داشت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.