• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , علمی , علمی و آموزشی , علمی و فضایی » بهترین فرصت رصد سیاره سرخ؛ امشب
  کد خبر : 1864026

  بهترین فرصت رصد سیاره سرخ؛ امشب

  بهترین فرصت رصد سیاره سرخ؛ امشبReviewed by Aryan♥ on Jun 2Rating: مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران اعلام کرد: امشب زمین با مریخ در کمترین فاصله رویارویی با یکدیگر قراردارند که می توان با چشم غیر مسلح در آسمان این سیاره زیبا را رصد کرد. به گزارش ایران ویج ،مهندس مسعود عتیقی افزود: تقریبا هر۲۶ ماه…

  بهترین فرصت رصد سیاره سرخ؛ امشبReviewed by Aryan♥ on Jun 2Rating:

  سیاره

  مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران اعلام کرد: امشب زمین با مریخ در کمترین فاصله رویارویی با یکدیگر قراردارند که می توان با چشم غیر مسلح در آسمان این سیاره زیبا را رصد کرد.

  به گزارش ایران ویج ،مهندس مسعود عتیقی افزود: تقریبا هر۲۶ ماه فاصله زمین و مریخ به کمترین میزان خود می رسد که در سال ۸۲ این فاصله به ۵۷ میلیون و۷۰۰ هزار کیلومتر و امشب به ۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار کیلومتر می رسد.

  مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: این سیاره ها (زمین و مریخ ) به طور دوره‌ای هر ۲۶ ماه یکبار به نزدیکترین فاصله به یکدیگر می‌ رسند به علت شکل مداری سیاره سرخ بهرام (مریخ) نسبت به مدار زمین هر بار در هنگام مقابله این فاصله متفاوت است.
  وی با بیان اینکه امشب مریخ مقارن با غروب آفتاب، طلوع می کند و در نیمه شب در میانه آسمان (سمت جنوب کره آسمان) دیده می شود، گفت: امسال میزان روشنایی این سیاره، دو برابر ستاره پر نور آسمان و  یا همان شباهنگ خواهد بود.
  مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران افزود: ساعت ۲ و ۵ دقیقه بامداد سه شنبه ۱۱ خرداد، مریخ به کمترین فاصله با زمین می رسد و در هفته ها و ماه های پس از مقابله (اوایل خرداد۹۵ به بعد)، سیاره سرخ درخشانترین جرم آسمانی است که حتی با چشم غیر مسلح قابل دیدن است.
  وی گفت: امسال سال دو سیاره بهرام (مریخ )و کیوان ( زحل) است چرا که این دو جرم در خرداد به کمترین فاصله با زمین رسیده و بهترین شرایط را امسال برای مشاهده در درخشانترین حالت دارا هستند.

  عتیقی افزود: با عقب افتادن(حرکت رجعی) این سیاره از زمین، به مرور شدت درخشش سیاره سرخ پایین می آید، ضمن اینکه با توجه به تفاوت سرعت مداری زمین و مریخ مدتی پس از مقابله شاهد حرکت بازگشتی مریخ در زمینه ستارگان آسمان خواهیم بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.