• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار گردشگری , مطالب برگزیده سایت » طی نظرسنجی ؛ ایران جزو ۳ مقصد محبوب گردشگری ۲۰۱۶
  کد خبر : 1861821

  طی نظرسنجی ؛ ایران جزو ۳ مقصد محبوب گردشگری ۲۰۱۶

  با انتشار نظرسنجی «بازار جهانی سفر» در بریتانیا رسانه های بین المللی همچون رویترز، بی بی سی و «تراول ویکلی» خبر صدرنشینی ایران در فهرست گردشگری را بازتاب دادند

  طی نظرسنجی ؛ ایران جزو ۳ مقصد محبوب گردشگری ۲۰۱۶Reviewed by Aryan on Nov 18Rating:

  بریتانیایی ها با دادن رأی بالا به ایران، آن را در میان سه مقصد محبوب گردشگران در سال ۲۰۱۶ قرار دادند. با اعلام این گزارش بازار جهانی سفر، رسانه های زیادی همچون رویترز،  بی بی سی و «تراول ویکلی» به  انتشار خبر صدرنشینی ایران در بین مقاصد محبوب سفر در سال ۲۰۱۶ پرداخته اند.
  بازار جهانی سفر (WTM) برای سی وششمین بار در لندن آغاز به کار کرد و بیش از ۵۰ هزار کارشناس گردشگری از ۱۹۰ کشور جهان در این رویداد بین المللی شرکت کرده اند. 
  «محمود بنکدارنیا»، یکی از اعضای جامعه تورگردانان ایران در گفت و گو با روزنامه«ایران» نمایشگاه (WTM) را یکی از معتبرترین نمایشگاه های گردشگری جهان معرفی می کند و البته انتخاب ایران به عنوان سومین مقصد محبوب گردشگران را چیزی دور از ذهن نمی داند: «ایران کشوری با سابقه تاریخی عظیم و آثار بی نظیر است. بسیاری از گردشگران کشورهای مختلف در سال های گذشته به دلایل مختلف نتوانسته اند به ایران وارد شوند و بدون شک ایران در زمینه توریسم ورودی می تواند آینده خوبی داشته باشد.» 

  گزدشگر خارجی
  البته بنکدار نیا مثل بسیاری از کارشناسان گردشگری یک «اما»ی بزرگ مطرح می کند. او موضوع کمبود زیرساخت ها را مطرح می کند و می گوید: «باید شرایط برای ورود گردشگر مهیا شود. باید زیرساخت هایی چون هتل، ناوگان های هوایی، زمینی و… ایجادشود. آموزش تورلیدرها و راهنما و باز آموزی آنها به طور جدی در برنامه قرار گیرد.» او شک ندارد در صورتی که زیرساخت و شرایط برای پذیرایی ازگردشگران آماده باشد، صنعت گردشگری ایران از موج جدید گردشگران سود خواهد برد.
  بخش خصوصی ایران یکی از حاضران در عرصه رقابت (WTM) بود. براساس رأی گردشگران انگلیسی و مدیران ارشد صنعت گردشگری، چین، مکزیک و ایران، سه کشوری بودند که در بازار جهانی سفر ۲۰۱۵، به عنوان سه مقصد نخست و محبوب برای سفر در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد ه اند. طبق گزارش سالانه WTM، بر مبنای رأی ۲۰۵۰ ذی نفعان این نمایشگاه، از جمله خریداران و غرفه داران و همچنین با رأی ۱۰۳۸ گردشگر بریتانیایی، ۱۶ درصد از گردشگران برای سفر به ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی علاقه نشان داده اند و از هر ۱۰ مدیر کسب و کار در بازار جهانی نیز سه نفر برای انجام مبادلات اقتصادی با ایران در سال آینده میلادی، ابراز تمایل کرده اند.

  سایمون پرس، مدیر ارشد بازار جهانی سفر (WTM) نیز با اشاره به میزان علاقه مندی گردشگران برای دیدن ایران گفت: بسیاری از شرکت های خارجی در نتیجه توافق ایران و ۱+۵ دنبال تجارت در ایران هستند، کمپانی های گردشگری نیز مسیر خود را به سمت ایران پیدا کرده اند. بنکدارنیا بحث را به سمت نمایشگاه «فیتور» FITURE اسپانیا و نمایشگاه ITB برلین می کشاند و اهمیت این دو نمایشگاه را بسیار بیشتر از نمایشگاه (WTM) اعلام می کند: «من امیدوارم خبرهایی که از این دو نمایشگاه می آید به همین گونه نوید بخش باشد.» 
  در همین راستا رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: ایران برای سونامی گردشگران خارجی آماده می شود.
  «مسعود سلطانی فر» اوایل هفته جاری در دفتر کار خود به صحبت با خبرنگار آسوشیتدپرس نشست و بار دیگر تأثیر توافق هسته ای بر افزایش شمار گردشگران خارجی در ایران را مورد تأکید قرار داد.

  وی اظهار کرد: ایران برای سونامی گردشگران خارجی آماده می شود. ایران و قدرت های جهان در حال به سرانجام رساندن توافق هسته ای هستند که تحریم ها و موانع برنامه هسته ای ایران را از میان برمی دارد. سیاست های متعادل رئیس جمهوری و تسهیل قوانین صدور ویزا، درهای ایران را برای بازگشت توریست های خارجی باز می کند.
  آسوشیتدپرس نوشت: ایران که کشوری غنی از لحاظ تاریخی و میراث فرهنگی به شمار می آید، طی روزهای آینده از بسته ۱۳۰۰ طرح سرمایه گذاری گردشگری برای جذب سرمایه های خارجی و توسعه صنعت گردشگری رونمایی می کند. ایران ۱۹ جاذبه ثبت شده در فهرست یونسکو دارد که حتی پیش از برداشته شدن تحریم ها هم تعداد خارجی هایی که از ایران بازدید می کردند، طی دو سال گذشته تا ۱۲ درصد افزایش داشته است.

  گزدشگر خارجی

  در سال ۲۰۱۴، ایران میزبان بیش از پنج میلیون گردشگر بود که درآمد هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری را به همراه داشت. حدود نیمی از این توریست ها مسلمانان شیعه و نیمی دیگر توریست هایی از اروپا، شمال امریکا و شرق آسیا بودند.
  سلطانی فر در ادامه گفت وگو با آسوشیتدپرس اذعان داشت: گردشگری صنعتی است که در دوره پس از تحریم، بیش از دیگر بخش ها رشد خواهد کرد. گردشگری مسلماً موتور محرک برای بیرون آوردن اقتصاد ایران از بحران است. صنعت گردشگری ایران بازار شکوفایی برای سرمایه گذاران است. بعد از رفع تحریم ها، ما در انتظار سونامی گردشگران هستیم. مقامات ایرانی تلاش می کنند تا موانع سر راه گردشگران و مسائل مربوط به صدور ویزای مسافران ۱۹۰ کشور دنیا برای ورود به فرودگاه تهران را از میان بردارند. ویزای آنها اعتبار ۳۰ روزه با امکان تمدید ۱۵ روزه خواهد داشت. مسئولان گردشگری همچنین در حال برنامه ریزی برای صدور ویزاهای الکترونیک در اوایل سال آینده هستند.
  در ادامه این گزارش آمده است: ایران قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ پذیرای ۲۰ میلیون گردشگر در سال باشد. انتظار می رود رشد درآمد صنعت گردشگری این کشور تا آن زمان به ۳۰ میلیارد دلار برسد. در حال حاضر شرایط مربوط به اقامت و حمل و نقل در ایران، کفاف تعداد گردشگران را نمی دهد. ایران ۱۱۰۰ هتل و اقامتگاه دارد که ۱۳۰ واحد از آنها چهار و پنج ستاره هستند.
  معاون رئیس جمهوری در این باره گفت: ما نیاز داریم تعداد هتل های چهار و پنج ستاره خود را از ۱۳۰ به ۴۰۰ واحد طی ۱۰ سال آینده برسانیم. ما برای ساخت هتل های جدید توسط سرمایه گذاران خصوصی در حال آماده کردن شرایط برای گرفتن وام هایی با سود پایین از صندوق توسعه ملی هستیم.
  ایران همچنین به بیش از ۴۰۰ هواپیمای مسافربری برای جبران کمبودهای موجود که حاصل تحریم های سه دهه گذشته بوده، نیاز دارد. از ۲۵۰ هواپیمای ایرانی، ۱۰۰ فروند آنها در حال حاضر مجوز پرواز ندارند و ۱۵۰ فروند دیگر نیاز به نوسازی دارند.
  سلطانی فر در این باره اظهار داشت: پس از رفع تحریم ها، ما باید سیستم حمل و نقل هوایی مان را نوسازی کنیم و هواپیماهای جدید بخریم. اما این امری زمانبر است.
  ایران طی سال های اخیر شاهد سوانح هوایی بسیاری بوده که به مرگ صدها نفر منجر شده است. هفته گذشته یک هواپیمای ایرانی با ۴۲۶ مسافر پس از اینکه یکی از موتورهایش را در هنگام پرواز از دست داد، موفق شد به سلامت فرود بیاید.
  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پایان سخنانش گفت: «ما مقدم توریست ها و سرمایه گذاران امریکایی را گرامی می داریم. هیچ مانع و محدودیتی برای آنها در دیدار از ایران یا سرمایه گذاری در کشور وجود ندارد.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.