• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » بخش های مهم سخنرانی دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
  کد خبر : 1860478

  بخش های مهم سخنرانی دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

  حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان که به منظور شرکت در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود امروز عصر در نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد.

  بخش های مهم سخنرانی دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان مللReviewed by Aryan on Sep 29Rating:

  سخنرانی روحانی در سازمان ملل 2015

  رئیس جمهور در سازمان ملل، گفت: ضروری است دولت آمریکا به جای تحریف واقعیت های منطقه سیاستهای خطرناک خود و متحدان منطقه ای اش را که به افراطی گری، خشونت و فرقه گرایی در منطقه دامن می زند؛ پایان دهد.

  ◀️ من به نمایندگی از سوی ملت بزرگی سخن می گویم که امروز در غم از دست دادن هزاران زائر مسلمان و صدها نفر از هموطنان خود به سوگ نشسته است؛سالمندان، جوانان،زنان و مردانی که برای انجام مناسک مذهبی در گردهمایی عظیم معنوی و جهانی حج شرکت کرده بودند؛ولی متاسفانه قربانی بی کفایتی و سوء مدیریت مجریان شده و حتی به دلیل عدم پاسخگویی مسئولان، از شناسایی مفقودین و بازگرداندن سریع پیکر قربانیان به خانواده های عزادارشان دریغ شده است.

  ◀️ روحانی جهان را به ایجاد یک "جبهه متحد مبارزه با افراط گرایی و خشونت" دعوت کرد.

  ◀️ آقای روحانی گفت: "ما امیدواریم با همسایگان خود در همه عرصه های اجتماعی و اقتصادی همکاری های گسترده ای داشته باشیم و از طریق همگرایی اقتصادی به تفاهم سیاسی و حتی همکاری های ساختاری امنیتی نیز دست یابیم".

   حسن روحانی: "خطاب به همه دولت ها و ملت ها می گویم که ما گذشته را فراموش نمی کنیم، اما نمی خواهیم در گذشته بمانیم. ما جنگ و تحریم را از یاد نمی بریم، اما به صلح و توسعه فکر می کنیم".

  ◀️ رئیس جمهور ایران گفت: همانطور که در عراق و افغانستان به استقرار دموکراسی کمک کردیم، آماده کمک به دموکراسی در سوریه و یمن هم هستیم.

  ◀️ آقای روحانی گفت که ایران همزمان با اجرای توافق اتمی یا برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، انتظار دارد کشورهای هسته ای هم به تعهدات خود در جهت خلع سلاح هسته ای عمل کنند و برای ایجاد منطقه عاری از سلاح اتمی در خاورمیانه تلاش کنند و اجازه ندهند که اسرائیل تنها مانع این راه باشد.

  ◀️ رئیس جمهور ایران گفت در دنیای امروز اگر کشوری به دنبال دست یافتن به همه خواسته های خود باشد، نمی تواند از صلح سخن بگوید. او گفت همانطور که در تجارت باید منافع دو طرف تأمین شود، در سیاست هم باید بازی برد-برد منبای عمل باشد.

   رئیس جمهور ایران گفت که سیاست این کشور این است که در فضای جدید، "حرکت صلح جویانه" خود را در منطقه هم بر اساس قاعده برد-برد ادامه دهد و روابط خود با کشورهای همسایه را بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک بازسازی کند.

   آقای روحانی گفت که ریشه جنگ و ترور و ویرانی امروز، در مداخله نظامی دیروز است: "اگر تجاوز نظامی آمریکا به افغانستان و عراق نبود و اگر حمایت بی حساب آمریکا از اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین نبود، امروز تروریست ها بهانه ای برای توجیه جنایات خود نمی یافتند".

   دکتر روحانی در پایان سخنرانی خود گفت: "ما به آینده روشن بشریت برای زندگی انسانها در صلح و آرامش و معنویت ایمان داریم".

   #کانال_اصلاحات

  حسن روحانی در سازمان ملل

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.