• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار » اسامی مجروحان ایرانی طوفان مکه
  کد خبر : 1859983

  اسامی مجروحان ایرانی طوفان مکه

  سازمان حج و زیارت پس از احراز هویت مجروحان ایرانی حادثه سقوط مرگبار جرثقیل در مسجدالحرام، اسامی آنها را اعلام کرد.

  اسامی مجروحان ایرانی طوفان مکهReviewed by Aryan on Sep 12Rating:

  سقوط جرثقیل در مسجدالحرام

  براساس اعلام #سازمان‌حج‌زیارت، بر اثر سقوط یک دستگاه بالإبر در بخش شرقی #مسجدالحرام که به دنبال وقوع طوفان شدید رخ داد، یک زائر ایرانی به نام سیف الله اسدی مینا متولد سال ١٣۴٩ از استان همدان و به شماره کاروان ٣٣٠٢١ درگذشت و ٢۵ زائر ایرانی نیز مجروح شدند.

  اسامی مجروحان این حادثه به این شرح است:

  أکرم فنائی ۴۵ ساله ،از استان البرز، شماره کاروان ۴١٠٢٠

  فرح نیک اختر، ۵٣ ساله، از آذربایجان شرقی، شماره کاروان، ١١٢۶۶

  علی اکبر عظیمی، ۵٠ ساله، از مازندران، شماره کاروان، ١٣٣١٣

  ناهید یلتقیان خیابانی، ۵٢ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠٨١

  زهرا باقریان پیمان، ۵٠ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠٨١

  مهدی بخشایشی، ۶٣ ساله، آذربایجان شرقی، شماره کاروان ١١١٧۶

  فضه شیرزاد، ۵٧ ساله، از مازندران، شماره کاروان ٣٠٠٠٢

  مصطفی کافی موسوی، ۶٠ ساله، شماره کاروان ١٣٠٧٨

  فاطمه حسین صادقی هرندی، ۴٠ ساله، از اصفهان، شماره کاروان ١٣٧٩٣

  معصومه نجفی، ۴۶ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠٧٧

  غلامرضا پورحاتمی رشک وستائی، ۵٩ ساله، از کرمان، شماره کاروان ٢۶٢۴٧

  گلی کریمی، ۶۵ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠۴٣

  مبارک پذیرش، ۵۴ ساله، از مازندران، شماره کاروان ٣٠٠۴٨

  فاطمه نظری، ۵٧ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٠۴٣

  احمد گلبازی، ۵٨ ساله، از تهران، شماره کاروان ١٧٢۶۶

  معینه گرامی،۴١ ساله، از تهران، شماره کاروان١٧٠۴٣

  محمود طاطیان، شماره کاروان ٣٠٢١٢

  محمدرحیم کشاورز، ۴٠ ساله، از فارس، شماره کاروان ٢۴٠٠٣

  ابراهیم خیری زاده، ۶٠ ساله، از فارس، شماره کاروان ٢۴٠٠٣

  علی قنبری و علی گرجی دوتن دیگر از زائران کشورمان هستند که در اثر این حادثه مجروح شده بودند.

  این زائران پس از انتقال به مرکز درمانی حج و زیارت به صورت سرپایی مداوا شدند که تعدادی از آنها نیز مرخص شده اند.

  عباسعلی زکریای نجف آبادی از کاروان ١٣٠٧٨ اصفهان، نرگس کفاشیان بابلی از کاروان ٣٠٢٩۵ مازندران، فاطمه نصیری از اصفهان، زینب السادات جزا از کاروان ١٧٠۴٣ تهران، مجروحانی هستند که به دلیل جراحات سنگین به بیمارستان نور مکه منتقل شده اند که به گفته رییس سازمان حج و زیارت بیشترین عارضه آنها شکستگی بوده است.

  سقوط بالابر در مسجدالحرام که بر اثر طوفان اتفاق افتاد سبب مرگ٨٧ زائر و مجروح شدن ١٨٠ نَفَر دیگر شد. پس از این حادثه مرگبار، درهای مسجدالحرام برای ساعاتی بسته شد، اما هم اکنون درهای این مسجد باز شده و زائران مشغول زیارت هستند.

  رییس سازمان حج و زیارت پیش از این در گفت وگو با خبرنگار ایسنا مرگ یک زائر ایرانی را در حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام تأیید کرده بود.

  سعید اوحدی با إبراز تاسف نسبت به درگذشت این زائر ایرانی درباره هویت وی گفت: سیف الله اسدی متولد ۱۳۴۹ از همدان در حادثه سقوط جرثقیل جان خود را از دست داد که خبر درگذشت ایشان به خانواده اش اطلاع داده شده است.

  او با بیان اینکه حال عمومی زائران مجروح شده نیز خوب گزارش شده است، افزود: تعدادی از ١٢ زائری که در بیمارستان حج بودند، ترخیص شدند و مداوای زائرانی که در بیمارستان نور مکه هستند نیز ادامه دارد.

  به گفته اوحدی، شکستگی بیشترین عامل مجروحیت زائران ایرانی بوده که درحال مداوا هستند.

  رییس سازمان حج و زیارت شرایط مسجدالحرام و شهر مکه را درحال حاضر عادی اعلام کرد و افزود: درهای مسجدالحرام به روی زائران باز شده و زائران هم اکنون درحال زیارت خانه کعبه هستند.

  سعید اوحدی با بیان اینکه زائران ایرانی معمولا در آن ساعت از روز ( پنج عصر) به دلیل گرمی هوا کمتر به مسجدالحرام می روند و به همین دلیل با آسیب کمتری مواجه شدند،افزود: ١٢ نَفَر از این مجروحان به بیمارستان سازمان حج منقل شده اند که حال عمومی بهتری دارند و در سلامت به سر می برند و باقی مجروحان ایرانی این حادثه نیز به بیمارستان نور مکه انتقال داده شده اند که ۴ نَفَر آنها به درمان بیشتری نیاز دارند.

  او همچنین به قطع برق سه هتل محل اسکان زائران ایرانی در مکه بر اثر این طوفان اشاره کرد و افزود: برق دو هتل هم اکنون وصل شده و زائران هتل سوم در محل دیگری اسکان داده شده اند تا شرایط در آن هتل نیز عادی شود.

  اوحدی در عین حال گفت: شرایط هم اکنون در مکه عادی است و جای نگرانی وجود ندارد و پزشکان ایرانی نیز در بیمارستان های محل بستری زائران حضور دارند تا به امور رسیدگی کنند.

  درپی وقوع طوفان در مکه مکرمه و سقوط یک دستگاه بالابر در مسجدالحرام، وزیر بهداشت کشورمان نیز طی تماسی با هیات پزشکی حج امسال، جویای احوال زائران ایرانی شد.

  به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر عباس زارع نژاد، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در این باره گفت: با توجه به زخمی شدن تعدادی از زائران ایرانی در پی وقوع سیل امروز در مکه، وزیر بهداشت همچنان در تماس با مسوولان هیات پزشکی ایران در عربستان، پیگیر احوال زائران ایرانی است.

  وی گفت: بر اساس پیگیرهای انجام شده، حال عمومی مصدومان ایرانی خوب است و همچنین وزارت بهداشت جهت اعزام پزشک و ارسال اقلام دارویی و پزشکی جهت ارایه خدمات لازم به مصدومان اعلام آمادگی کرده است.

  زارع نژاد افزود: همچنین بنابر اعلام مسوولان هیات پزشکی ایرانی مستقر در مکه مکرمه، زمان بروز طوفان و سیل، تیمهای درمانی ایران به بیمارستانهای مکه اعزام شدند تا در صورت مراجعه مجروحان و مصدومان، آمادگی خدمت رسانی از سوی تیم پزشکی ایران وجود داشته باشد. در حال حاضر نیز وضعیت تحت کنترل است.

  وی گفت:در مجموع بنابر اعلام مسوولان هیات پزشکی ایران در مکه، اقدامات درمانی لازم مربوط به زخمی های ایرانی انجام شده است و حال مابقی زائران خوب است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.