• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , حوادث » مجرم شیرازی که به ۱۴ زن تجاوز کرده بود دستگیر شد
  کد خبر : 1859603

  مجرم شیرازی که به ۱۴ زن تجاوز کرده بود دستگیر شد

  اشتباه یکی از قربانیان باعث شد تا دستگیری متهم یک‌سال به تعویق بیفتد تخصصی‌ترین ماموریت پلیس استان فارس با دستگیری این مجرم به پایان رسید

  مجرم شیرازی که به ۱۴ زن تجاوز کرده بود دستگیر شدReviewed by Aryan on Sep 2Rating:

  تجاوز در شیراز

  خطرناک‌ترین مجرم استان فارس که نقشه وحشتناک تجاوز به زنان جوان در خانه‌هایشان را اجرا می‌کرد، پس از گذشت ٢ سال، تنها با شلوار به جا مانده در محل حادثه، گرفتار قانون شد. این پسر که به «مرد ژله‌ای» معروف است، پس از دستگیری راز تجاوز به ١۴ زن را برای کارآگاهان پلیس فاش کرد.


  نخستین   شاکی
  نیمه‌های شب بود، زن جوان زمانی که از خواب بیدار شد، پسری را بالای سر خودش دید که با یک تیغ موکت‌بری به دستش در خانه‌شان ایستاده بود. همه چیز مثل یک کابوس وحشتناک بود. ولی حقیقت داشت. زن جوان که از شدت ترس زبانش بند آمده بود، تا به خود آمد، مورد آزار و اذیت قرار گرفت. ولی این پایان تبهکاری‌های این پسر نبود. سریال دزدی‌ها و تجاوزهای پسر خطرناک از ٢‌سال پیش سکانس به سکانس آن‌قدر حرفه‌ای انجام شد که هیچ ردپایی از خودش به جا نمی‌گذاشت. از همان ٢‌سال پیش بود که این پسر خطرناک که به «مرد ژله‌ای» معروف شده بود، تحت تعقیب پلیس استان فارس قرار گرفت. این پسر در مدت ٢‌سال جنایت‌های سیاهی را در پرونده خود رقم زده بود که با نخستین شاکی در لیست سیاه پلیس قرار گرفت. نخستین شاکی این پرونده، زن جوانی بود که به کارآگاهان گفت:  «نیمه‌های شب در حالی که خواب بودم، ناگهان احساس کردم کسی در خانه‌مان است. برای همین شوهرم را از خواب بیدار کردم که در یک لحظه دیدم پسری بالای سرم ایستاده است. او جلوی چشمان شوهر و فرزندم، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از سرقت بعضی از وسایل خانه فرار کرد.»


  افزایش قربانیان پرونده
  با اعلام این شکایت، به دستور بازپرس، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس مسئول رسیدگی به این پرونده و شناسایی پسر متجاوز شدند. در ادامه درست زمانی که تحقیقات برای شناسایی دزد خطرناک از سوی پلیس ادامه داشت، شاکی دیگری به پلیس مراجعه و شکایت مشابهی را مطرح کرد. با اعلام این شکایت مشخص شد که زن دیگری هم با همین شیوه مورد تجاوز قرار گرفته است. تحقیق از شاکیان نشان می‌داد که دزد خطرناک نیمه‌های شب درست وقتی همه در خواب بودند، با ورود به خانه‌ها، پس از دزدی، زن صاحبخانه را مورد تجاوز قرار می‌داد و با اقدامی عجیب موفق به فرار می‌شد. مرد ژله‌ای هنگام تعرض و تجاوز، بدن خود را چرب می‌کرد تا زمانی که قصد فرار داشت کسی نتواند او را بگیرد. پس از آن پیاده از منطقه جرم اقدام به فرار می‌کرد.


  شلوار متهم، سرنخی برای دستگیری
  پرونده با افزایش قربانیان که همگی با همین شیوه از سوی متهم مورد تجاوز و سرقت قرار گرفته بودند، با جدیت و تلاش بیشتری از سوی تیم تحقیق پیگیری شد، ولی به دلیل نبود هیچگونه سرنخی، دستگیری متهم با مشکل جدی مواجه بود. طعمه‌ها و قربانیان رو به افزایش بود و هنوز مرد خطرناک در دام قانون گرفتار نشده بود، تا اینکه در نهایت متهم ردپایی از خود به جا گذاشت و مشخص شد به گزارش ایسنا، او در خانه یکی از طعمه‌های خود، شلوار خود را جا گذاشته است. همین موضوع کافی بود تا سرنخی برای شناسایی متهم به دست آید اما باز هم این موضوع با پیچیدگی زیادی همراه بود و کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای روی این سرنخ انجام دادند. با بررسی لباس این پسر، یک اسم بسیار نامشخص توسط پلیس پیدا شد که زمان تحویل این شلوار به خشکشویی هم روی آن نوشته ‌شده بود اما هم‌نامان این اسم حدود ١۵‌هزار نفر می‌شدند که در این مدت‌ پرونده‌های آنها بررسی و کار روی جمعیت ٢ میلیون نفری شیراز برای شناسایی این پسر آغاز شد. از طرفی با توجه به بر جای ماندن اثراتی ازجمله خون، مو، اسپرم در لباس متهم، کار شناسایی به شکل علمی پیگیری شد و آزمایشات D.N.A هم انجام شد. همین تحقیقات کافی بود تا در نهایت پس از گذشت ٢‌سال متهم این پرونده با نام «امین» ٢١ ساله از بین جمعیت ١۴٠‌هزار نفری با این نام و دیگر موارد امنیتی شناسایی و دستگیر شود.


  اعتراف به ١۴ تجاوز
  پسر جوان پس از دستگیری بلافاصله تحت بازجویی‌های قضایی و پلیسی قرار گرفت. وی در بازجویی‌ها ماجرای تجاوز به ١۴ زن را فاش کرد و انگیزه خود از این تبهکاری‌ها را تنها با یک جمله کوتاه بیان کرد و گفت: «من در دوران نوجوانی دچار مشکلات روحی و روانی شدم و به خاطر اتفاقی که برایم افتاد، تبدیل به یک مجرم خطرناک شدم و این نقشه‌ها را اجرا کردم.»


  اشتباه یکی از قربانیان پرونده
  سردار احمدعلی گودرزی فرمانده نیروی انتظامی فارس در مورد جزییات پرونده مرد ژله‌ای به مهر گفت: «این پرونده یکی از تخصصی‌ترین پرونده‌های نیروی انتظامی در فارس بود‌ که روز دوشنبه با تلاش ماموران پلیس، متهم این پرونده دستگیر شد. متهم جوان ٢١ ساله‌ای با نام « امین» ملقب به مرد ژله‌ای بود که پس از تلاش و اجرای ماموریت‌های تخصصی از سوی ماموران آگاهی دستگیر و زندانی شد. این پسر در ٢‌سال گذشته با ورود به خانه‌های مردم لباس زنان را با تیغ در منطقه «کوشک‌میدان» پاره می‌کرد و آنان را مورد آزارو اذیت قرار می‌داد که پس از ۶ ماه تلاش نیروی انتظامی دستگیر شد.»


  گودرزی علت به طول انجامیدن دستگیری این متهم را ارایه اطلاعات غیرواقعی و ناقص از سوی شاکیان اعلام کرد و گفت:  «در ‌سال گذشته نیز اشتباه یکی از شاکیان باعث شد تا متهم آزاد شود و یک‌سال دیگر به تبهکاری‌هایش ادامه دهد. در آن ‌سال زن شاکی به کلانتری مراجعه کرد اما برای حفظ آبرو دلیل شکایت را سرقت موبایل عنوان کرده بود، همین عامل سبب شد که مرد ژله‌ای پس از ٣ ماه آزاد شود و این پرونده طولانی و پیچیده شود. درحالی‌که اگر در همان زمان اعلام تجاوز شده بود دیگر شاهد انجام ١۴ تجاوز در مقابل همسر و فرزندان نبودیم.»


  سردار گودرزی با بیان این‌که این اقدام مجرمانه منجر به بروز مشکلات خانوادگی در گروهی از افراد مورد تعرض شده بود، ادامه داد:  «شاکیان به دلیل حفظ حرمت خانوادگی تاکنون ١۴ پرونده تشکیل داده‌اند و خود متهم هم تاکنون به بیش از ١۴ مورد اعتراف و از بازگو کردن حقایق خودداری کرده است.»
  سردار گودرزی با اشاره به این‌که شناسایی این مجرم کاری بسیار سخت بود، گفت: «تاکنون چنین موردی در هیچ کجای کشور نداشتیم که ١۴ فقره تجاوز در داخل منزل به زنان را داشته باشد و هیچ‌گونه اثری نیز از خود به‌ جای نگذارد اما مأموران انتظامی فارس با نمونه‌برداری از آثار مو، خون و… به‌جامانده از صحنه تجاوز و آزار، موفق به شناسایی شدند. این مجرم نیز به گفته خودش در دوران نوجوانی با مشکلاتی مواجه شده بوده که باعث به‌هم ریختن وضع روحی و روانی او شده است.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.