• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , حوادث » شرق استان تهران لرزید
  کد خبر : 1859513

  شرق استان تهران لرزید

  شرق استان تهران لرزیدReviewed by Aryan on Aug 26Rating: موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، وقوع یک زمین لرزه در شرق استان تهران را گزارش کرد. بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه به بزرگی ۴.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلیومتری زمین رخ داده است. بر اساس این گزارش، ساعت وقوع این زمین لرزه…

  شرق استان تهران لرزیدReviewed by Aryan on Aug 26Rating:

  زلزله

  موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، وقوع یک زمین لرزه در شرق استان تهران را گزارش کرد.

  بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه به بزرگی ۴.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلیومتری زمین رخ داده است.

  بر اساس این گزارش، ساعت وقوع این زمین لرزه ۲۲ و ۶ دقیقه و ۳۳ ثانیه سه شنبه سوم شهریور ماه جاری اعلام شده است.

  این زمین لرزه در ۲۴ کیلومتری فیروزه رخ داده است.

  زلزله

  هفته گذشته پنج شنبه ساعت ۲۳ ، زمین لرزه ها و پس لرزه هایی در بخش جوادآباد ورامین رخ داد که شبکه های لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک آن ها را ثبت کرده است که تا این لحظه در حدود ۱۵ پس لرزه رخ داده است اما خوشبختانه این لرزه ها از مقیاس بالا که ۴ ریشتر بود شروع شد و به مرور در لرزه های بعدی از شدت آن کاسته شد»

  هادی رحمتی، مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در خصوص منطقه دقیق زمین لرزه گفت: « نقطه اتصال پس لرزه ها منطقه مرزی استان تهران و سمنان ، منطقه «ایوانکی» ، است که درآن منطقه هم لرزش هایی ثب شده است و طبق تحلیل ها ، این منطقه به جنوب جوادآباد ورامین متصل است.»

  بیشتر بدانید :

  پدر علم زلزله شناسی در مصاحبه ای با سایت خبری بهران نیوز گفت: اکثر شهرهای ایران را از لحاظ زلزله مطالعه کرده ام، ۸۳ درصد شهرهای کشور در معرض خطر خیلی زیاد و زیاد زلزله از جمله شهر تهران، قم، مشهد و تبریز قرار دارند. یک درصد شهرهای ما (آبادان، خرمشهر، و ماهشهر) آسیب پذیر نیستند. ۱۶ درصد آسیب پذیری متوسط و ۸۳ درصد آسیب پذیری زیاد دارند. یادمان نرود که اگر جمعیت ۸ میلیونی شمال شرق کشور را با جمعیت ۸ میلیونی شمال کشور همچنین جمعیت ۱۰ میلیونی زاگرس نشینان و جمعیت ۱۵ میلیونی پایتخت را در نطر بگیریم جمعیت ۵۰ میلیون انسان ایرانی در زمین ۱۶۰۰ کیلومتر مربع در معرض خطر هستند.

  عکاشه، با اشاره به تماس رئیس ستاد بحران کشور و تیم آقای نجار با او بعد از زلزله جواد آباد ورامین اضافه کرد: درباره زمین لرزه های اخیر جواد آباد هم چند بار از بنده سوال کردند که آیا این زمین لرزه ها جدی است؟ به آن ها گفتم آماده باش قرمز و نارنجی دیگر چیست. شما هر لحظه خود را در وضعیت قرمز بدانید. ستاد بحران باید همواره آماده باش و در حال هشدار باشد.

  در صورت وقوع زلزله در شهر تهران بیش از ۵ میلیون نفر جان خود را از دست خواهند

  به گفته محمدرضا آریامنش، معاون پیشین «پژوهشکده زلزله‌شناسی» «در صورت وقوع زلزله در شهر تهران بیش از ۵ میلیون نفر جان خود را از دست خواهند داد موضوع زلزله در تهران یک امر واقعی است نه سیاسی و وقوع آن قطعی است و میزان شدت آن بین ٧ تا ٨ ریشتر خواهد بود.  زمان بازگشت زلزله در تهران هر ١٧٣‌سال است. از آخرین زمان بازگشت وقوع زلزله ١۵ تا ٢٠‌سال می‌گذرد و ما باید هر لحظه آماده وقوع آن باشیم.»

  ساختمان‌های تهران با توجه به این شرایط با زلزله حتی ۴ ریشتری هم تخریب می‌شوند
  محمد غرضی، رئیس پیشین سازمان نظام مهندسی هم گفته است؛ «ساختمان‌های تهران با توجه به این شرایط با زلزله حتی ۴ ریشتری هم تخریب می‌شوند. متاسفانه در تهران ساختمان‌ها براساس مقررات ملی ساخته نمی‌شوند و چون این اتفاق در تهران نمی‌افتد بنابراین هیچ یک از بناهایی را که می‌شناسید از استحکام لازم برخوردار نیستند. شهروندان در هر شرایطی که باشند چه در منزل و چه در محل کار در امان نخواهند بود.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.