• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تفکیک حوزه جوانان از ورزش منتفی نشده است
  کد خبر : 1859432

  تفکیک حوزه جوانان از ورزش منتفی نشده است

  وزیر ورزش و جوانان گفت: تفکیک حوزه جوانان از ورزش به طور کامل منتفی نشده است و این موضوع در هیات دولت مطرح خواهد شد.

  تفکیک حوزه جوانان از ورزش منتفی نشده استReviewed by حمید عبدالرحمن on Aug 25Rating:

  ۳۹

  به گزارش خبرنگار«جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود گودرزی در نشست خبری که امروز در وزارت ورزش و جوانان در هفته دولت برگزار شد، افزود: اکثریت اعضای کمیسیون اجتماعی دولت با تفکیک حوزه جوانان از ورزش مخالفت کردند و سه پیشنهاد مطرح شد. یکی از آن‌ها ارتقاء جایگاه حوزه جوانان در دولت بود.

  وی در ادامه گفت: قرار بود موضوع تفکیک حوزه جوانان از ورزش در جلسه دیروز هیأت دولت مطرح شود؛ اما به علت تعدد موضوعات به یکشنبه هفته آینده موکول شد.

  وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: رویکرد عمومی دولت بر عدم تفکیک است علاوه بر آن قرار است وظایف اصلی وزارت ورزش و جوانان احصا و لحاظ شود و مواردی مانند وام که به عهده وزارت ورزش و جوانان نیست از دوش آن برداشته شود.

  گودرزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان اظهارکرد: آقای گلزاری فرد فاضل و دانشمندی در حوزه کاری خود است اما شرایط به نحوی پیش رفت که معاون ساماندهی امور جوانان تغییر کرد و موجب تغییر نوع نگاه به حوزه جوانان شد. لازم بود معاونی جوان‌تر و کارکشته‌تر در حوزه جوانان در این حوزه فعالیت کند و نتیجه این تغییر در مدت کوتاه ملموس بوده است.

  وی در پاسخ به پرسش ایسنا که با وجود نتایج تحقیقات مبنی بر بحران هویت میان جوانان ایرانی چرا معتقدید جوانان دچار مشکل هویتی نیستند، گفت: ما به بحران هویت نرسیده‌ایم، هویت به دو دسته هویت فردی و اجتماعی تقسیم‌بندی می‌شود. هویت فردی شامل برداشت فرد از خود و نگاه به اطرافش از جایگاه فردی می‌شود. در هویت فردی رضایتمندی فرد از زندگی، چگونگی زندگی کردن مطرح است.

  وزیر ورزش و جوانان درباره هویت اجتماعی گفت: هویت اجتماعی نگاه کلان به جامعه دارد ممکن است جوانان ما تفاوت‌های فردی داشته باشند ولی در هویت جمعی نکات مشترکی دارند چراکه هویت جمعی مربوط به انسجام ملی و تمامیت ارزی است.

  گودرزی اضافه کرد: بدان‌گونه که بحران هویت در کشورهای دیگر وجود دارد، شاهد آن در کشور خودمان نیستیم ولی در حال گذار از سبک زندگی سنتی به سبک زندگی نسبتا مدرن می‌رویم و در حال تغییر پارادایم هستیم.

  وی درباره اقدامات انجام شده به منظور خروج جوانان از زیر سایه ورزش گفت: ما به دنبال تفکیک این دو حوزه بودیم اما چون این تفکیک محقق نشد، اقدام به مطرح کردن پیشنهاد کردیم. یکی از آنها افزایش سهم جوانان از بودجه وزارت ورزش و جوانان است. اگر دولت با این پیشنهاد موافقت کند، سهم جوانان از بودجه تفکیک می‌شود و افزایش می‌یابد و اگر جوانان به سازمان وابسته‌ای تبدیل شود، اعتبارات خاص خود را خواهد داشت.

  وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در زمان فعالیت سازمان ملی جوانان بودجه جوانان ۴۰ میلیارد تومان بود که حدود ۳۲ تا ۳۵ میلیارد تومان آن صرف حقوق و دستمزد کارکنان آن می‌شد و ۷ میلیارد تومان باقی می‌ماند. در حال حاضر نیز بودجه حوزه جوانان به همین مقدار است.

  گودرزی در ادامه درباره اقدامات وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان در برنامه ششم توسعه اظهار کرد: در جلساتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد، مشخص شد که کامل‌ترین برنامه در حوزه ورزش و جوانان متعلق به ماست.

  وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت ساختمان‌های حوزه جوانان در استان‌ها نیز اظهار کرد: استانداری‌ها موفق شدند که خانه‌های جوانان را بازگردانند و در حال حاضر در ۳۱ استان خانه‌های جوانان شکل گرفته است.

  وی با اشاره به تعداد سمن‌های حوزه جوانان گفت: سمن‌های این حوزه افزایش ۹۵ درصدی داشته است.

  وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۳ تقدیم دولت شد و به تصویب رسید و باید در صحن دولت نهایی شود تا به مجلس ارائه شود.

  به گزارش ایسنا، در ادامه نشست خبری، مناف هاشمی معاون پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان درباره اقدامات انجام شده برای تدوین برنامه ششم توسعه اظهار کرد: ما پیشنهادات خود را در قالب سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری ارائه داده‌ایم. یکی از بهترین برنامه‌ها موضوع توسعه ورزش همگانی و قهرمانی بود و ما پیشنهادات خود را در زمینه ورزش و جوانان ارائه دادیم.

  منبع: ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.