• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » تغییر اپراتور همراه بدون تعویض شماره
  کد خبر : 1859386

  تغییر اپراتور همراه بدون تعویض شماره

  تغییر اپراتور همراه بدون تعویض شمارهReviewed by Aryan on Aug 23Rating: با اجرایی شدن این پروژه، امکانی به وجود می‌آید که مشترکان می‌توانند بدون تغییر شماره خود اپراتور موبایلشان را تغییر دهند. وزیر ارتباطات خبر داد مراسم امضای تفاهمنامه «طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه – نامبر پرتابیلیتی – » با حضور ۳ اپراتور تلفن همراه…

  تغییر اپراتور همراه بدون تعویض شمارهReviewed by Aryan on Aug 23Rating:

  ترابردپذیری

  با اجرایی شدن این پروژه، امکانی به وجود می‌آید که مشترکان می‌توانند بدون تغییر شماره خود اپراتور موبایلشان را تغییر دهند.

  وزیر ارتباطات خبر داد مراسم امضای تفاهمنامه «طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه – نامبر پرتابیلیتی – » با حضور ۳ اپراتور تلفن همراه کشور برگزار شد وی افزود، با اجرای این طرح، مشکلی که کاربران تلفن همراه طی سال های گذشته داشته اند و امکان تغییر اپراتورشان به دلیل حفظ شماره وجود نداشت، برطرف خواهد شد. وزیر ارتباطات اقای واعظی  معتقد است که با اجرای «طرح تعویض اپراتور بدون تغییر شماره»، مشترکان تلفن همراه برای انتخاب اپراتورشان قدرت انتخاب خواهند داشت و در دراز مدت این طرح در قیمت و کیفیت خدمات تلفن همراه در کشور تاثیرگذار خواهد بود.این طرح به مرور و تا اوایل سال آینده اجرایی می شود.در این رابطه معاون سازمان تنظیم مقررات نیز با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی اجرای این طرح همزمان با هفته دولت، در گفت و گو با مهرخاطرنشان کرد: پس از برگزاری این جلسه، اجرای این طرح وارد مرحله عملیاتی خواهد شد.«ترابردپذیری شماره تلفن همراه» فرآیندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود، از یک خدمات دهنده تلفن همراه به خدمات دهنده دیگر تلفن همراه کوچ کند.

  با اجرایی شدن این پروژه، امکانی به وجود می‌آید که مشترکان می‌توانند بدون تغییر شماره خود اپراتور موبایلشان را تغییر دهند.

  بر این اساس به عنوان مثال اگر فردی مشترک همراه اول باشد و به دلایلی در محله سکونت خود آنتن دهی مناسب نداشته باشد، می تواند بدون تغییر شماره خود، از خدمات و تعرفه‌های ایرانسل استفاده کند یا اگر فردی رضایت کامل از خدمات ارائه شده در ایرانسل نداشته باشد، می تواند با حفظ شماره به عنوان کاربر همراه اول به شبکه این شرکت مهاجرت کند.

  این طرح که از سال گذشته وعده اجرایی شدن آن از سوی وزارت ارتباطات مطرح شده ، قرار بود در بازه زمانی ۱۸ ماهه و تا پایان سال جاری عملیاتی شود. به گزارش تسنیم، معاون سازمان تنظیم مقررات با بیان این که مرحله آزمایشی این پروژه تا پایان سال انجام و پس از تایید تمام جوانب، در سال آینده به صورت رسمی آغاز به کار می‌کند، گفت: RFP این پروژه با کمک مشاور تهیه و پس از اعلام فراخوان، شرکتی داخلی به همراه شرکت خارجی که دارای تجربه و تخصص خوب در بیش از ۱۴ کشور است، به عنوان پیمانکار انتخاب شد.این فناوری قدمتی بیش از ۱۵ سال دارد و هم اکنون در بیش از ۷۰ کشور دنیا انجام می‌شود.سازمان تنظیم مقررات با تعیین مهلت ۱۸ ماهه برای اجرای این طرح، اپراتورهای تلفن همراه را حداکثر تا ۱۳۹۴.۹.۱۸ملزم به ارائه این خدمت کرده است.

  مهم ترین نکات

  «ترابردپذیری شماره تلفن همراه» فرآیندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود، از یک خدمات دهنده تلفن همراه به خدمات دهنده دیگر تلفن همراه کوچ کند.

  این فناوری قدمتی بیش از ۱۵ سال دارد و هم اکنون در بیش از ۷۰ کشور دنیا انجام می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.