• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی ها » ده تا از باهوش ترین حیوانات دنیا را بشناسید
  کد خبر : 1859070

  ده تا از باهوش ترین حیوانات دنیا را بشناسید

  جان لیف متخصص اعصاب و روان که به دنبال بررسی سیستم عصبی مغز انسان و حیوانات می‌باشد لیستی از ۱۰ تا از باهوش ترین موجودات کره‌ی زمین را با توجه به یافته هایش ارایه می‌کند. بعضی از آنها بسیار تعجب برانگیز است، آیا شما می پذیرید؟

  ده تا از باهوش ترین حیوانات دنیا را بشناسیدReviewed by Aryan on Aug 8Rating:

  باهوش ترین حیوانات

  به گزارش دانستنی های ایران ویج ، بسیاری از مردم می‌گویند که حیوانات فاقد احساسات و عواطف هستند به طوری که به هیچ وجه حتی نزدیک به هوشمندی انسان هم نمی‌توانند باشند. اما هر صاحب حیوان خانگی احتمالاً نظری متفاوت دارد؛ اما واقعیت چیست؟

  زنبور عسل

  زنبورعسل

  همه ی ما تأیید می‌کنیم که زنبور عسل برای ذخیره عسل خود به ساخت کندو مبادرت می‌کند ، اما واقعیت بسیار مهم اینجاست که این کندوهای عسل سازه هایی بسیار پیچیده و در عین حال بسیار کارآمد بوده و حکایت از هوشمندی زنبور عسل دارد. علاوه بر این، دانش این موجودات در رابطه با گل ها و گیاهان پیرامون مسئله ی قابل توجهی است. این موجودات نه تنها تفاوت بین گل ها را دانسته و می دانند که کجا می‌توان آنها را پیدا نمود ، بلکه به نظر می‌رسد که نسبت به چگونگی یافتن بهترین کیفیت گل ها نیز آگاه می‌باشند.

  هشت پا

  اختاپوس – هشت‌پا

  تنها به دلیل اینکه هشت‌پاها در دریا زندگی می‌کنند نمی‌توان گفت که این موجودات با استعداد نیستند. در واقع، این موجودات نسبت به محیط پیرامون خود بسیار آگاه اند و توانایی این رو دارند که از دیگر موجودات تقلید کنند؛ که این عمل به مثابه یک نوع احترام در قلمرو حیوانات تلقی می‌شود. هشت‌پاها توانایی این رو دارند که با رنگ ها و شکل ها ارتباط برقرار کنند؛ همانطور که ممکن است آن هشت پایی را که برای پیش‌بینی نتایج مسابقات جام جهانی استفاده شد را به یاد داشته باشید.

  فیل

  فیل

  فیل ها از بسیاری جهات شبیه انسان ها هستند. آنها از حس قوی تعلق به خانواده برخوردار هستند و معمولاً یک فیل ماده پیر رهبری هرگروه از فیل ها را بر عهده دارد. این حیوانات نشانه های مشخصی از غم و اندوه و سوگواری را زمانی که یکی از بستگانشان رو از دست می دهند از خود بروز می دهند که اغلب در سالگرد مرگ آنها نیز دیده می شود. این واقعیتی است که در مورد برخی انسانها وجود ندارد و می‌توان به عنوان دلیل ویژه ای برای اثبات اینکه فیل ها موجودات بسیار خاصی هستند مورد توجه باشد.

  مورچه

  مورچه

  کافی است که شما برای چند لحظه به دسته ای از مورچه ها که به طور پیوسته در حال کارِ گروهی هستند نگاه کنید که خود دلیل محکمی برای این است که این موجودات از سطح هوشیاری بالایی برخوردار می باشند. اما به طور فردی نیز آنهابه طور مثال می‌توانند مسیرهای عبور خود را به خاطر بسپارند. همچنین می‌توان نگرانی و توجه آنها به سایر مورچه های پیرامونشان را دید. اینها نشان از آن دارد که مورچه ها بسیار بیشتر از آنچه ما برایشان متصور می‌شویم دارای هوش و استعداد می باشند.

  دلفین

  دلفین

  همه ی ما داستان هایی در مورد مبارزه‌ی دلفین ها با کوسه ها را برای نجات یک انسان از حمله ی کوسه شنیده ایم. اما دلفین ها بسیار بیش از اینها با استعداد به نظر می‌رسند. در بعضی مناطق دلفین ها به همراه ماهیگیران برای کمک به آنها اقدام نموده اند بدین صورت که با تولید سیگنال هایی به ماهیگیر نشان می‌دهند که چه موقع ماهیهای به دام افتاده در تور ، برای بیرون کشیدن از آب مهیا هستند. به علاوه، آنها یک سری قابلیت های ذهنی پیشرفته بسیار مهم دارند؛ به طور مثال آنها می‌تواند خود را درون آیینه تشخیص دهند و در هنگام شنا در آب توانایی محافظت از خود را دارند که در مواقع حرکت در نزدیکی سنگها از سر و بینی خود محافظت می‌کنند.

  کلاغ

  کلاغ

  بسیاری از مردم تصوری از اینکه پرندگان هم می‌توانند باهوش باشند ندارند. اما در میان پرندگان کلاغ ها از با استعداد ترین ها هستند. آنها قادر به محاسبه‌ کردن و دارای مهارت حل مسئله حتی در پاره ای موارد بهتر از بسیاری از انسان ها هستند. آنها همچنین می توانند از بسیاری ابزارهای جدید که در پیرامونشان در دسترس باشد برای رفع نیازهای خود استفاده کنند.

  طوطی

  طوطی کاکلی – کاکاتو

  طوطی کاکلی یک حیوان خانگی مرسوم است و اگر شما اینقدر خوش شانس بوده اید که صاحب یکی از این پرنده های اعجاب انگیز باشید احتمالا ذهنیتی از اینکه این موجودات چقدر با استعداد هستند دارید. آنها توانایی یادگیری بسیار زیاد و سریعی دارند، در تقلید چیزهای که در پیرامونشان اتفاق می افتد بسیار خیره‌کننده رفتار می‌کنند. این حاکی از آنست که آنها یک مهارت پیچیده‌ و فوق العاده ای دارند که می‌توانند انسان ها را نیز به چالش دعوت کند.

  مارمولک

  مارمولک آنول

  ممکن است نتوانید تصور کنید که خزندگان هم بسیار با استعداد می باشند ولی مارمولک آنول از مواردی است که این فرضیه را بهم میریزد. در نمونه های مطالعه شده، آنها نشان داده اند که توانایی شمردن و حل مسئله را دارند. این موضوع با توجه به لیستی که در این نوشته ملاحظه کردید مسئله‌ی نادری نیست ، ولی آن چیزی که بسیار مهم و قابل ذکر است آن است که آنها می توانند مسیرهایی که قبلاً به اشتباه رفته بودند را از ذهنشان پاک کنند و مسیر های جدید را بدون تکرار اشتباهات گذشته امتحان و آزمون کنند.

  سگ

  سگ

  می‌گویند سگ بهترین یار و دوست انسان است و در واقع مرز بین انسان و سگ ها اینروزها اینقدر کمرنگ شده که به نظر میرسد استعداد سگ ها امروزه مورد تایید همگان است. همه‌ی دستوراتی که سگ ها یاد می‌گیرند را در نظر بگیرید ، به طوری که آنها می توانند تا صدها واژه، دستور و علامت مخصوص مختلف را یاد بگیرند. علاوه برآنچه قابل مشاهده است ، آنها می توانند حالت و احساسات صاحبان خود را درک کرده و اینها نشان از آن دارد که این موجودات تا چه حد با استعداد هستند.

  نهنگ

  نهنگ

  باور کنید یا نه، نهنگ ها از با استعدادترین موجودات هستند. آنها توانایی این را دارند که برای بهبود شرایط شکار ماهی در دسته های کوچکی با هم همکاری داشته باشند که در عمل به میزان خیره کننده ای از مهارت کارگروهی و سازمانی نیاز دارد. در اغلب موارد تصور اینکه این چنین سرعت عمل ذهنی رو به موجودات عظیم الجثه نسبت دهیم عجیب است ولی این تصور در مورد نهنگ ها یک خطای بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.