• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کدام خودروهای داخلی امسال بیشترین تولید را داشتند ؟
  کد خبر : 1858956

  کدام خودروهای داخلی امسال بیشترین تولید را داشتند ؟

  در ۴ ماهه منتهی به تیر ماه ۹۴ تولید انواع خودرو توسط خودرو سازان داخلی کشور به مرز ۳۵۶ هزار و ۲۳۹ دستگاه رسید که در مقایسه با ۴ماهه نخست سال گذشته رشد ۸.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

  کدام خودروهای داخلی امسال بیشترین تولید را داشتند ؟Reviewed by Aryan on Aug 5Rating:

  تولید خودرو در ۴ ماهه ابتدای سال جاری از مرز ۳۵۰ هزار دستگاه عبور کرده است. بر این اساس،  در این مدت خودروهای سواری به تعداد ۳۲۹ هزار و ۵۵ دستگاه تولید شد که نسبت به ۴ماهه نخست سال گذشته، حکایت از رشد ۱۷.۶درصدی دارد.

  در ۴ ماهه نخست امسال به تعداد ۲۲ هزار و ۹۰۵ دستگاه وانت، ۳ هزار و ۸۷۴ دستگاه کامیون، ۲۴۲ دستگاه اتوبوس و به تعداد ۱۶۳ دستگاه مینی‌بوس در کشور تولید شده است.

  پژو پارس با تولید ۴۷ هزار و ۱۱۵ دستگاه، پراید با ۴۴ هزار و ۷۲۳دستگاه، پژو ۴۰۵ با تولید ۴۰ هزار و ۸۳۵ دستگاه، پژو ۲۰۶ با تولید ۳۹ هزارو ۷۵۳ دستگاه، سمند به تعداد ۳۰ هزار و ۴۷۲ دستگاه و تیباx۲۰۰ با تعداد ۲۸ هزار و ۷۱۷ دستگاه بیشترین تولید را به خود اختصاص داده‌اند.

  همچنین در این مدت، مونتاژ پراید به تعداد ۲۶ هزار و ۴۸۵ دستگاه؛ ‌لیفان و جک ‌به تعداد ۱۸ هزارو ۸۷دستگاه، نسیم و صبا به تعداد ۱۳ هزارو ۷۱۷ دستگاه، MVMبه تعداد ۱۲ هزار و ۱۱۹ دستگاه، دنا به تعداد ۸ هزار و ۴۳۷ دستگاه، رانا به تعداد ۷ هزار و ۳۳۲دستگاه، محصولات رنو به تعداد ۵ هزار و ۶۶۱ دستگاه، تندر ۹۰ به تعداد ۶ هزار و ۴۱۲دستگاه، پارس تندر به تعداد ۳ هزار و ۹۷۱ دستگاه، سراتو به تعداد ۲ هزار و ۸۴۹ دستگاه، ‌تیبا x۲۰۰دوگانه سوز به تعداد یک هزار و ۶۳۱ دستگاه، برلیانس به تعداد یک هزار و ۵۰۲ دستگاه، تیبا x۱۰۰  به تعداد د۶۲۷ دستگاه و سوزوکی به تعداد ۴۸۶ دستگاه تولید شده است.

  در تیر ماه سال جاری به تعداد ۹۲ هزار و ۴۵۷دستگاه انواع خودرو همچنین ۸۴ هزار و ۶۶۱ دستگاه خودروی سواری تولید شده است

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.