• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » فقط ۴‌درصد مردم جهان سالم هستند
  کد خبر : 1858040

  در بزرگترین تحلیل از روند سلامت مردم جهان از‌ سال ١٩٩٠ تا ٢٠١٣ مشخص شد

  فقط ۴‌درصد مردم جهان سالم هستند

  فقط ۴‌درصد مردم جهان سالم هستندReviewed by Aryan on Jun 10Rating: تنها حدود ۴‌درصد از مردم جهان در ‌سال ٢٠١٣ هیچ مشکلی در زمینه سلامت نداشتند، درحالی‌که یک‌سوم جمعیت جهان، در حدود ٣/٢‌میلیارد نفر، بیش از پنج مشکل سلامت داشته‌اند. اینها بخشی از مطالعه‌ای است که با عنوان «هزینه بار جهانی بیماری» انجام شده. براساس…

  فقط ۴‌درصد مردم جهان سالم هستندReviewed by Aryan on Jun 10Rating:

  تنها حدود ۴‌درصد از مردم جهان در ‌سال ٢٠١٣ هیچ مشکلی در زمینه سلامت نداشتند، درحالی‌که یک‌سوم جمعیت جهان، در حدود ٣/٢‌میلیارد نفر، بیش از پنج مشکل سلامت داشته‌اند. اینها بخشی از مطالعه‌ای است که با عنوان «هزینه بار جهانی بیماری» انجام شده. براساس نتایج این مطالعه که روی سایت بین‌المللی «ساینس دیلی» قرار گرفته، فقط یک نفر از هر ۲۰ نفر در‌ سال ۲۰۱۳ هیچ مشکلی در زمینه سلامت نداشته است. این بررسی نشان می‌دهد که اوضاع نه‌تنها بهتر نشده که رو به وخامت هم است، به‌طوری‌که مشخص شده، در سطح جهان میزان نسبت سال‌های عمری که فرد به خاطر بیماری زندگی سالمش را از دست می‌دهد از ۲۱‌درصد در‌ سال ۱۹۹۰ به ۳۱‌درصد در‌ سال ۲۰۱۳ افزایش یافته است.

  محققان هشدار داده‌اند افزایش تعداد افراد مسن هم به این معناست که تعداد افرادی که در آینده با مشکل سلامت زندگی خواهند کرد به سرعت در طول دهه‌های آینده افزایش می‌یابد. این مطالعه که بزرگترین تحلیل روند سلامت مردم جهان از‌ سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۳ است، شامل اطلاعات مربوط به ۱۸۸ کشور و بررسی بیش از ۳۰۰ بیماری و آسیب است.
  براساس این مطالعه، عمده‌ترین علل بیماری در سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۳ عبارت بودند از: کمردرد، افسردگی، کم‌خونی ناشی از فقر آهن، گردن‌درد و کاهش شنوایی ناشی از افزایش سن. در سال ۲۰۱۳، دو وضع یعنی مشکلات مربوط به مفاصل و استخوان‌ها و اختلالات روحی و روانی سلامت بیش از نیمی از افراد را تحت‌تأثیر قرار داده بودند. طبق این مطالعه افزایش تکان‌دهنده بیماری بین ‌سال ۱۹۹۰ و ۲۰۱۳ مربوط به گسترش شیوع دیابت، آلزایمر و آرتروز بوده است.

  منبع: روزنامه شهروند
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.