• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » عکس طبیعت و حیوانات » باورتان می شود که عنکبوت ها اینقدر زیبا باشند ؟
  کد خبر : 1856663

  باورتان می شود که عنکبوت ها اینقدر زیبا باشند ؟

  عنکبوت‌ (تارتنک یا کارتنک[۱] یا تاربافک جولاه یا جولاهی) جانور بی مهرهٔ شکارگری است که دارای بدنی دوبخشی و هشت پاست. عنکبوت‌ها فاقد بخش‌های جوندهٔ دهان و بال‌اند. آنها در راستهٔ عنکبوت‌ها طبقه‌بندی می‌شوند که خود یکی از چند راستهٔ ردهٔ بزرگتر عنکبوتیان (تاربافان) است. ردهٔ تاربافان دربردارندهٔ گونه‌هایی چون گزدم و کنه است.

  باورتان می شود که عنکبوت ها اینقدر زیبا باشند ؟Reviewed by Aryan on May 1Rating:

  اکثر عنکبوت ها تار می‌تنند که معمولاً به صورت رشته‌ای پروتئینی از غده‌های تارتنِ انتهای شکم آنها ترشح می‌شود. بسیاری از گونه‌ها از تار برای شکار استفاده می‌کنند؛ به این صورت که توری یا پرده‌ای می‌تنند که حشرات در آن به دام می‌افتند؛ ولی گونه‌های فراوانی هم هستند که آزاد شکار می‌کنند. از تار برای بالا رفتن از جایی، ایجاد دیوارهای هموار در لانه‌های زیرزمینی، ساختن ساک تخم، درپیچیدن صید، و نگهداری موقت اسپرم، و خیلی کارهای دیگر استفاده می‌شود. برخی گونه‌های عنکبوت بسیار سمی و خطرناک اند و زهرشان آن قدر قوی است که می‌تواند انسان را بکُشد. عنکبوت بیوه سیاه، عنکبوت تورقیفی سیدنی و… از گونه‌های خطرناک عنکبوت اند.

   

  ۱۴۲۹۵۶۲۵۴۹_۰۳ ۱۴۲۹۵۶۲۵۵۱_۰۲ ۱۴۲۹۵۶۲۵۵۷_۰۱ ۱۴۲۹۵۶۲۵۵۷_۰۶ ۱۴۲۹۵۶۲۵۶۲_۱۰ ۱۴۲۹۵۶۲۵۷۲_۱۱ ۱۴۲۹۵۶۲۵۷۶_۰۵ ۱۴۲۹۵۶۲۵۸۴_۰۴ ۱۴۲۹۵۶۲۵۸۸_۰۷ ۱۴۲۹۵۶۲۵۸۸_۰۹ ۱۴۲۹۵۶۲۶۱۳_۱۸ ۱۴۲۹۵۶۲۶۱۵_۱۳ ۱۴۲۹۵۶۲۶۱۶_۱۲ ۱۴۲۹۵۶۲۶۲۱_۰۸ ۱۴۲۹۵۶۲۶۲۴_۱۶ ۱۴۲۹۵۶۲۶۴۱_۱۵ ۱۴۲۹۵۶۲۶۴۶_۱۷ ۱۴۲۹۵۶۲۶۵۱_۱۴

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.