• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عارف: با روحانی درباره انتخابات مجلس هم مذاکره کردم
  کد خبر : 1856576

  آخرین تحولات فعالیت‌های اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس

  عارف: با روحانی درباره انتخابات مجلس هم مذاکره کردم

  عارف: با روحانی درباره انتخابات مجلس هم مذاکره کردمReviewed by Aryan on Apr 28Rating: یکشنبه گذشته خبرهایی مبنی بر دیدار محمدرضا عارف و حجت‌الاسلام حسن روحانی در پاستور به گوش رسید. خبری که روز گذشته توسط محمدرضا عارف تأیید شد. اما آنچه اهمیت این خبر را بیشتر کرد محتوای این دیدار بود. محتوایی که یکی…

  عارف: با روحانی درباره انتخابات مجلس هم مذاکره کردمReviewed by Aryan on Apr 28Rating:

  دکتر عارف

  یکشنبه گذشته خبرهایی مبنی بر دیدار محمدرضا عارف و حجت‌الاسلام حسن روحانی در پاستور به گوش رسید. خبری که روز گذشته توسط محمدرضا عارف تأیید شد. اما آنچه اهمیت این خبر را بیشتر کرد محتوای این دیدار بود. محتوایی که یکی از خبرگزاری‌های جریان اصولگرا از انتخاباتی بودن آن، خبر داده است. عارف، روز گذشته نه‌تنها صحبت درباره بحث‌های انتخاباتی در این دیدار را رد نکرد، حتی تلویحا آن را تأیید هم کرد و گفت که امسال مهم‌ترین مسأله انتخابات است و قاعدتاً با هرکدام از بزرگان و عزیزان بنشینیم بحث انتخابات هم می‌شود. او درباره انتخابات مجلس آینده اظهار کرد: «ما نیاز به یک مجلس پرسشگر و توانا داریم که پشتوانه دولت باشد و در انتخابات مجلس همه ارکان باید همسو با قانون و در چارچوب قانون حرکت کنند.» عارف با بیان این‌که حرف آخر را مردم می‌زنند و هرچه که آنها بگویند همان می‌شود،‌ تصریح کرد: «انشاءالله اکثریت مجلس آینده را اصلاح طلبان بدست می‌آورند.» عارف که پس از انتخابات ریاست جمهوری، بدنه اجتماعی خوبی را با خود همراه کرده است، قصد دارد تا اکثریت کرسی‌های مجلس را در اختیار بگیرد. البته او پیشتر، تز ائتلاف جریان اصولگرا با اصلاح‌طلبان را مطرح کرده بود تا اصلاح‌طلبان بتوانند با جذب نیروهای معتدل اصولگرا، اکثریت قاطع صندلی‌های سبز بهارستان را از آن خود کنند.

  البته این راه از میان ائتلاف با اصولگرایان می‌گذرد. ائتلافی که برخی بر این باورند که هرگز شکل نخواهد گرفت و جریانی تحت عنوان اعتدال در مجلس که از پیوند اصولگرایان و اصلاح‌طلبان، خواهد بود، ظهور نمی‌کند. با این حال اما جدی‌ترین فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان این روزها آن طور که شنیده می‌شود، حول دو محور اصلی یعنی محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شکل گرفته است. ٢ محوری که درنهایت برای موفقیت در انتخابات باید یک لیست مشترک ارایه کنند. داریوش قنبری در همین باره چندی پیش به «شهروند» گفت که اصلاح‌طلبان درنهایت زیر چتر شورای هماهنگی اصلاح طلبان جمع خواهند شد و لیستی با نظر این شورا از سوی اصلاح طلبان تهیه و ارایه می‌شود. با این حال اما برخی حامیان محمدرضا عارف او را لیدری قوی برای جریان انتخابات مجلس برای اصلاح طلبان می‌دانند و معتقدند که او می‌تواند با استفاده از بدنه اجتماعی که در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته کسب کرده است، راه اصلاح‌طلبان به بهارستان را تسهیل کند.

  صادق زیباکلام ازجمله موافقان این تئوری در گفت‌وگویی با یکی از خبرگزاری‌های اصلاح طلب گفت که عارف، یکی از کسانی است که می‌تواند ریاست مجلس آینده را برعهده بگیرد و اگر اصلاح‌طلبان با او در انتخابات مجلس حرکت کنند، پیروز می‌شوند. با این حال اما هنوز یازده ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصت باقی است و باید دید که اصلاح‌طلبان با اصولگرایان معتدل ائتلاف خواهند کرد یا این‌که آنها با لیدری یکی از ٢ محور اصلی‌شان در انتخابات حضور می‌یابند.

  منبع: روزنامه شهروند
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.