• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ١/۵ میلیون پناهنده مجاز افغان در ایران زندگی می‌کنند
  کد خبر : 1856196

  معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور گفت:

  ١/۵ میلیون پناهنده مجاز افغان در ایران زندگی می‌کنند

  با سند و مدرک می‌گویند که روزانه هزارو ۵٠٠ مهاجر افغان به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شوند و این وضعیت به مشکلات قبلی ما افزوده است. ذوالفقاری در ادامه گفت: در حال حاضر ١٧هزارو ٧٠۵ افغان از دانشگاه‌های ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند، ١١ هزار دانشجوی افغان و ١۶٠ هزار دانش‌آموز افغان نیز در ایران درحال تحصیل هستند.

  ١/۵ میلیون پناهنده مجاز افغان در ایران زندگی می‌کنندReviewed by Aryan on Apr 24Rating:

  پناهجویان افغانی

  حسین ذوالفقاری در مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد همکاری اداره امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور و کمیساریای عالی سازمان‌ملل در امور پناهندگان در ایران که دیروز در برج میلاد برگزار شد، افزود: ایران در ٣۵ سال اخیر گرفتار بی‌ثباتی کشورهای همسایه خود بوده است.
  معاون امنیتی – انتظامی وزیر کشور در ادامه گفت: امروزه افغانستان مانند سه‌دهه گذشته گرفتار جنگ نیست و ما نباید گرفتار این حجم از مهاجرت افغان‌ها به کشور باشیم، اما شرایط زندگی به‌گونه‌ای است که همچنان آنان به کشور ایران مهاجرت می‌کنند.

  وی تصریح کرد: با سند و مدرک می‌گویند که روزانه هزارو ۵٠٠ مهاجر افغان به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شوند و این وضعیت به مشکلات قبلی ما افزوده است. ذوالفقاری در ادامه گفت: در حال حاضر ١٧هزارو ٧٠۵ افغان از دانشگاه‌های ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند، ١١ هزار دانشجوی افغان و ١۶٠ هزار دانش‌آموز افغان نیز در ایران درحال تحصیل هستند.
  معاون امنیتی – انتظامی وزیر کشور اظهار کرد: ٢٢٠ هزار مهاجر افغان را تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم و امسال قصد داریم تمام پناه‌جویان را که بالغ بر ٩۴٠ هزار نفر می‌شوند بیمه کنیم. درحال‌حاضر ٣۶٠ هزار افغان در ایران دارای شغل هستند که این آمارها قابل‌توجه است. ذوالفقاری افزود: در محاکم ما تبعیضی بین ایرانی‌ها و مهاجران افغان وجود ندارد و به‌طور روشن می‌گویم از نظر خدمات‌دهی به پناه‌جویان و ایرانیان هیچ تبعیض روشن و سیستماتیکی وجود ندارد؛ البته ممکن است نارسایی‌هایی وجود داشته باشد که این نارسایی‌ها برای ایرانیان هم هست.

  وی در ادامه گفت: افتخار می‌کنیم فرهنگ ما به‌گونه‌ای است که عدم تعرض، کمک به دیگران و دوستی و بشردوستی در آن وجود دارد و این موارد جزء اصول قانونی است.
  معاون امنیتی – انتظامی وزیر کشور با اشاره به وضعیت عراق، سوریه، یمن و پاکستان گفت: نتایج اعمال و رفتارهای قدرت‌های جهانی در این کشورها منجر به آوارگی و مصیبت مردمان این کشورها شده است.

  معتقدیم کمیساریای عالی سازمان‌ملل‌متحد در امور پناهندگان نسبت به سال گذشته باید اقدامات بیشتری انجام دهد و خدمات‌رسانی به پناه‌جویان بیشتر شود. به جهانیان اعلام می‌کنیم که اعمال و رفتار ضدانسانی برخی کشورها سبب ایجاد مشکلاتی برای کل جهان شده است. وی با بیان اینکه سال گذشته ۵٠٠ هزار مهاجر غیرقانونی را به کشورهایشان بازگرداندیم، گفت: همین تعداد از طرق دیگر به ایران بازگشته‌اند.
  ذوالفقاری افزود: خوشبختانه یکی از اولویت‌های دولت جدید افغانستان رسیدگی به مسائل پناهندگان افغان در ایران و پاکستان است. دولت ایران به‌دنبال این است که پناه‌جویان افغان داوطلبانه به کشور خود بازگردانده شوند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.