• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مناطق دیدنی ایران » جاهای دیدنی اطراف جاده هزار
  کد خبر : 1856019

  جاهای دیدنی اطراف جاده هزار

  بعید است کسی بخواهد به شمال ایران سر بزند و مسیرش به یکی از دو جاده هراز و چالوس نیفتند؛ جاده هایی که تهران را به استان مازندران متصل می کنند و البته همیشه به دلیل ترافیکشان خاطرات خوبی در ذهن مسافران باقی نمی گذارند.

  جاهای دیدنی اطراف جاده هزارReviewed by Aryan on Apr 21Rating:

  بعید است کسی بخواهد به شمال ایران سر بزند و مسیرش به یکی از دو جاده هراز و چالوس نیفتند؛ جاده هایی که تهران را به استان مازندران متصل می کنند و البته همیشه به دلیل ترافیکشان خاطرات خوبی در ذهن مسافران باقی نمی گذارند. همیشه گردشگرانی که مقصدشان شمال ایران است دوست دارند با سرعت بیشتری رانندگی کنند تا جاده ۱۸۵ کیلومتری هراز تمام شود و به آمل برسند اما بد نیست یک بار هم که شده این جاده را با دقت بیشتری ببینید.

  جاده ای که چند جاذبه گردشگری ویژه دارد و اگر کمی حوصله داشته باشید می توانید در آن خوش بگذرانید. سراغ بعضی از جاذبه های توریستی جاده هراز می رویم و آنها را به شما معرفی می کنیم. از شما هم قول می گیریم که اگر دفعه بعد در ترافیک سنگین جاده هراز ماندید، به جای بوق زدن به یکی از این چند جا سر بزنید و خستگی در کنید.

   

  آبگرم لاریجان

  آبگرم لاریجان

  اهالی محلی روستای لاریجان ادعا می کنند چشمه آب گرم روستایشان آهن دارد و به همین دلیل می توان با کمک آب گرم اینجا مشکلات تنفسی، دردهای مفصلی و نارسایی های گوارشی را برطرف کرد. دمای آب چشمه های لاریجان ۶۵ درجه سانتی گراد است و برای اینکه به روستای لاریجان بروید در مسیر تهران به آمل وقتی از پلور عبور می کنید در سمت جاده هراز مسیر فرعی را می بینید. در آنجاده فرعی به رینه و لاریجان دسترسی پیدا می کنید. در حاشیه چشمه های آب گرم، خانه روستایی و حتی مهمان خانه به مسافران اجاره داده می شود.

  آبگرم لاریجان

   


  روستای فیلبند

  روستایی زیبا که بین مازندرانی ها به بام مازندران شهرت و ۲۳۰۰ متر ارتفاع دارد و بیشتر ماه های سال پوشیده از برف است. برای رسیدن به روستای فیلبند ۲۵ کیلومتر مانده به آمل به یک جاده فرعی آسفالته می رسید که بعد از گذشتن از روستای سنگ چال و عبور از جاده ۲۶کیلومتری زیبای آن به روستای فیلبند می رسید. برای اقامت در فیلبند می توانید چادر بزنید و حتی خانه روستایی اجاره کنید. جذابیت اصلی این روستا منظره زیبایی است که ده ها کیلومتر ابر زیرپای شما قرار می گیرد و البته در روزهایی که هوا صاف است می توانید دریای خزر را از فاصله ۵۰-۴۰ کیلومتری ببینید.

  روستای فیلبند

   


  آبشار شاهاندشت

  اگر از تهران حرکت کنید، در کیلومتر ۶۵ جاده هراز، در حالی که هنوز ۹۵ کیلومتر تا آمل فاصله دارید، آبشار شاهاندشت را سمت راست جاده می بینید. آبشاری که ۵۰ متر ارتفاع دارد. این آبشار در روستایی به نام شاهاندشت قرار دارد و برای رسیدن به آن باید نیم ساعت در مناظر زیبای روستا و طبیعت کوهستانی آن پیاده روی کنید. بازدید از «قلعه بهمن» هم که در بالاترین منطقه روستا قرار دارد، می تواند برای شما جذاب باشد.

  آبشار شاهاندشت

   


  جنگل الیمستان

  در جاده هراز به ۳۵ کیلومتری آمل که می رسید، جاده امامزاده حسن لحاش را می بینید. کافی است به آن جاده بروید و مسیر ۱۲ کیلومتری پرپیچ و خم آن را رانندگی کنید تا به جنگل المیستان برسید. جنگل و روستای المیستان در اصل یکی هستند و خانه های روستایی بین جنگل جا خوش کرده اند.

  اگر با منطقه آشنا نیستید، بهتر است زیاد به اعماق جنگل نروید. البته راهنماهای محلی شما را در جنگل راهنمایی می کنند و شما را به جایی می برند که می توانید منظره زیبایی از قله کوه دماوند را تماشا کنید. در جنگل الیمستان جانورانی مانند گربه وحش، گراز، خرس و پلنگ زندگی می کنند و شما در گشت و گذارتان باید کمی مراقب باشید.

  جنگل الیمستان

   


  سد لار

  در جاده هراز وقتی به روستای پلور می رسید، کمی جلوتر تابلویی را می بینید که شما را به سوی سد لار راهنمایی می کند. البته پیش از اینکه به سد لار برسید دشت لار را می بینید که خردادماه هر سال پر از گل های سرخ شقایق خواهدشد. البته غیر از خردادماه که سازمان محیط زیست مجوز ورود به آن را برای گردشگران صادر می کند، در ماه های دیگر سال کسی حق حضور در دشت لار را نخواهدداشت.

  سد لار

   


  منطقه گل زرد

  این دشت در پلور و شمال روستای منظریه قرار دارد. ۶۵ کیلومتر بعد از تهران نرسیده به تهران در سمت چپ جاده ای خاکی را می بینید که شما را به دشت زیبایی هدایت می کند. در اردیبهشت ماه هر سال فرشی از گل های زرد آن منطقه را فرا می گیرد و البته برای اقامت در آن تنها باید  چادر بزنید. پیشنهاد می کنیم به دلیل سرمای هوای آن منطقه که در تابستان هم تحملش سخت است، در آن منطقه اقامت نکنید و تنها برای چند ساعت بین گل های زرد بگردید و سلفی بگیرید.

  منطقه گل زرد

   


  روستای نوا

  روستایی زیبا در منطقه رینه که ۱۰ کیلومتر از جاده اصلی فاصله دارد. چشمه های پرآبی دارد و آبشار زیبایی که چندماه سرد سال قندیل هایی از آن آویزان است. برای اقامت در این روستا هم می توانید چادر بزنید و هم از اهالی محلی اتاق کرایه کنید.

  روستای نوا
  منبع: هفته نامه زندگی مثبت
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • محمد زرافشان

   با تشکر از اطلاعات خوبی که در رابطه با جاده هراز داده بودید. موفق و پیروز باشید

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.