• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » خانه و خانواده » قبل از طلاق بخوانید
  کد خبر : 1855367

  قبل از طلاق بخوانید

  یک کارشناس ارشد مشاوره از والدینی که از هم طلاق گرفته‌اند، خواست زمانی که فرزند پیش هریک از آنهاست، پشت سر والد دیگر بدگویی نکنند.

  قبل از طلاق بخوانیدReviewed by حمید عبدالرحمن on Mar 1Rating:

  ۹۱

  خدیجه باقرآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به آسیب‌های فراوانی که متوجه کودکان طلاق است، افزود: وقتی که والدین از هم جدا می‌شوند کودک یک والد خود را از دست می‌دهد و از همین رو بسیاری از نیازهای او که از سوی آن والد تامین می‌شده برآورده نخواهد شد.

  وی ادامه داد: برای مثال مادر مهربانی و عطوفت را به فرزند یاد می‌دهد و پدر استقلال را و وقتی که فرزند یکی از این دو والد را از دست می‌دهد از این جنبه دچار خلاء می‌شود.

  به گفته این مشاور، کودکان طلاق معمولا بر اساس قانون در سال‌های اول زندگی پیش مادر هستند، سپس به پدر سپرده می‌شوند و در این مدت هیچکدام از والدین نباید از دیگری بدگویی کنند، خصوصا در زمانی که سن کودک پایین است و شخصیت او در حال شکل‌گیری است.

  باقرآبادی با بیان اینکه طلاق به خودی خود یک اتفاق ناخوشایند و ویران‌کننده است، تاکید کرد: در این بین والدین نیز نباید با رفتارهای نامناسب بعدی خود آسیب ناشی از طلاق را مضاعف کنند.

  وی معتقد است: در این شرایط والدین باید به فرزند خود بگویند پدر یا مادر تو آدم خوبی بود، اما با هم سازگاری نداشتیم.

  این کارشناس ارشد مشاوره تصریح کرد: در شرایطی که کودک بهانه پدر و یا مادر را می‌گیرد باید با او همدلی کرد، نه اینکه او را منع کرد و از والدی که نیست، عیبجویی کرد.

  باقرآبادی با اشاره به اینکه والدینی که به تنهایی سرپرستی یک فرزند را به عهده دارند باید از محبت بی‌جا و بی‌مورد پرهیز کنند، تصریح کرد: این کار نیازهای روحی کودک را برطرف نمی‌کند.

  وی اظهار کرد: گاهی این والدین حتی در برابر کارهای اشتباه فرزند خود او را تنبیه نمی‌کنند که این امر باعث تربیت نادرست کودک خواهد شد.

  این مشاور سن هفت ماهگی تا سه سالگی و همچنین دوران نوجوانی را حساس و پرآسیب‌ترین دوره سنی فرزند خانواده‌های طلاق دانست و از پدر و مادرهایی که فرزند آنها در این سن قرار دارد، خواست فعلا از طلاق خودداری کنند و سازگاری خود را کمی افزایش دهند.

  به گفته باقرآبادی، کودک در سن هفت ماهگی تا سه سالگی دچار اضطراب جدایی است و نبود یک والد به این شرایط دامن می‌زند.

  وی افزود: دوران نوجوانی نیز دوران هویت‌یابی فرزند است و باید طلاق تا حد امکان در این سن رخ ندهد.

  منبع: ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.