• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » قیمت بنزین در سال آینده
  کد خبر : 1854744

  قیمت بنزین در سال آینده

  اگرچه پس از افزایش قیمت نان، زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت بنزین و گازوییل و دیگر حامل های انرژی به گوش رسید، اما وزیر نفت اعلام کرده که فعلا دولت برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین در سال آینده ندارد.

  قیمت بنزین در سال آیندهReviewed by حمید عبدالرحمن on Jan 21Rating:

  ۷

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، اگر چه با توجه به ردیف قانونی هدفمندسازی در لایحه بودجه ۹۴،افزایش قیمت حامل های انرژی پیش بینی شده و دولت برای درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی ۴۸ هزار میلیارد تومان را پیشنهاد داد اما سقوط قیمت نفت و کاهش قیمت فراورده های نفتی در پی این امر، باعث شده تا قیمت بنزین در ایران به قیمت بازار خلیج فارس نزدیک شود و بیژن زنگنه وزیر نفت به تازگی اعلام کرده که فعلا برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین در سال ۹۴ نداریم.

  با چنین روالی قیمت بنزین سهمیه در سال آینده ۷۰۰ تومان،قیمت بنزین سهمیه ای سوپر۸۰۰ تومان،بنزین آزاد ۱۰۰۰ تومان و بنزین آزاد سوپر ۱۱۰۰ تومان خواهد بود.

  بر اساس این گزارش قیمت بنزین، گازوییل و سایر فراورده‌های نفتی اردیبهشت ماه سال جاری در قالب فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها انجام شد و در حالی که ردیف درآمدی ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی در قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور ۴۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده، با افزایش قیمت صورت گرفته درآمد پیش‌بینی شده محقق نشده است.

  بر این اساس با افزایش حدود ۳۰۰ تومانی قیمت بنزین و شروع رسمی مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها همچنین افزایش قیمت سایر حامل های انرژی که یکی دو ماهی قبل از اجرای قانون انجام شده بود، در پایان نیمه اول امسال درآمدی حدود ۱۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از افزایش قیمت حامل ها حاصل شده است.

  بنابراین درآمد حدود ۱۶ هزار میلیاردی هدفمندی در نیمه اول سال در حالی ثبت شده که حدود پنج هزار میلیارد تومان از شش دوازدهم آن کمتر بود به طوری که باید ۲۱ هزار میلیارد تومان از درآمد ۴۲ هزار میلیاردی پیش بینی شده از افزایش قیمت حامل های انرژی در این مدت حاصل می شد که به کمتر از ۱۶ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

  منبع: ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.