• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » شما هم از طرح تحول سلامت راضی هستید ؟
  کد خبر : 1853376

  شما هم از طرح تحول سلامت راضی هستید ؟

  شما هم از طرح تحول سلامت راضی هستید ؟Reviewed by حمید عبدالرحمن on Nov 20Rating: به گزارش ایرانویج به نقل از ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه همایش سراسری مدیران عامل مجمع خیرین سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع خبرنگاران افزود: البته در اجرای این طرح کمبودهایی داریم….

  شما هم از طرح تحول سلامت راضی هستید ؟Reviewed by حمید عبدالرحمن on Nov 20Rating:

  ۶

  به گزارش ایرانویج به نقل از ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه همایش سراسری مدیران عامل مجمع خیرین سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع خبرنگاران افزود: البته در اجرای این طرح کمبودهایی داریم. اکنون در بخش پذیرش، اورژانس و تخت های ای سی یو و همچنین در زمینه تخت های سوختگی و روانی دچار کمبودهایی هستیم.

  وی اضافه کرد: هیچ فردی ادعا نمی کند که در این دولت یا در طی چند سال همه این مشکلات رفع می شود اما اصل مساله این است که به این مشکلات توجه شده است و باید کمک کنیم تا مشکلات به تدریج بر طرف شود.

  هاشمی با بیان اینکه امیدواریم در این دولت در راستای همکاری با خیرین سلامت قدم های موثری برداشته شود، گفت: در کنار مجمع خیرین سلامت، بخشی در وزارتخانه تحت عنوان قائم مقام مشارکت های اجتماعی ایجاد شده که این بخش اقدامات خوبی در زمینه مشارکت با خیرین انجام داده است.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در زمینه پیشگیری خیرین سلامت اقدامات قابل چشمگیری در مقایسه با درمان انجام نداده اند چرا که این بخش به صورت حرفه ای است و زودبازده نیست اما خیرین می توانند در این زمینه در قالب مشارکت های مردمی خدماتی ارایه دهند.

  قاضی زاده هاشمی با اشاره به مشارکت های مردمی و خیرین در آگاه سازی مردم در تغییر سبک زندگی برای پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر، تصریح کرد: البته وزارت بهداشت در این راستا برنامه هایی داشته و مراکز بیماری های خاص و انجمن ها نیز به صورت خودجوش در این زمینه ورود کرده اند.

  وی در مورد وضعیت دانشجویان رشته پزشکی گفت: یک دانشجوی رشته پزشکی در طول تحصیل شرایط خاصی را متحمل می شود به گونه ای که بعد از فارغ التحصیلی باید به سربازی برود، از بین ۱۸ هزار دانشجوی متقاضی پزشکی تنها دو هزار نفر پذیرفته می شوند و در نهایت یک دانشجوی رشته پزشکی تا سن ۵۰ سالگی گرفتار تحصیل است.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مورد درآمد پزشکان متاسفانه برخی از رسانه ها به شهرت زایدالوصف برخی از پزشکان کمک می کنند در حالی که سطح زندگی بسیاری از پزشکان از متوسط زندگی مردم نیز پایین تر است.

  قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: حقوق یک پزشک عمومی بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و اینکه رسانه ها تنها در مورد حقوق تعداد معدودی از پزشکان صحبت می کنند، بی انصافی است چرا از حقوق سایر پزشکان سخنی گفته نمی شود و این گونه برخوردها بی انصافی است و به سلامت مردم آسیب می زند.

  وی اضافه کرد: برخی علاقه مند هستند تا از طریق رسانه ها مطرح شوند در حالی که این ابزار کهنه است و در طول سال های مختلف، پزشکان مورد هجمه قرار گرفته اند و براساس نظرسنجی های سازمان صدا و سیما که تقریبا واقعی است، پزشکان اگر جز اقشار اول یا دوم مورد محبوب و مورد احترام مردم نباشند، جز اقشار سوم هستند.

  قاضی زاده هاشمی به رسانه ها توصیه کرد تا در چنین دام هایی قرار نگیرند چرا که برخی با نصب تابلوهای خیرخواهانه اما با هدف حمایت از افراد متخلف، جامعه پزشکی را مورد بی مهری قرار می دهند.

  وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت که مورد رضایت ائمه جماعات، استانداران و مردم قرار گرفته، گفت: اجرای مرحله سوم طرح تحول سلامت بسیار سخت تر است.

  ‘کامران باقری لنکرانی’ وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دولت نهم نیز در جمع خبرنگاران گفت: در ۳۱ استان کشور مجمع خیرین سلامت فعال شده که در عرصه های مختلف فعالیت می کنند.

  وی اضافه کرد: وزارت بهداشت در دولت جدید با اجرای طرح تحول سلامت، قدم های خوبی برداشته و در بخش بیمارستانی توفیقات خوبی داشته است اما لازم است با توجه به تغییر کانون های هزینه و تغییر تعرفه ها در این زمینه اقدامات موثری انجام دهد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.