• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانشگاه » نامه دانشجویان علم و صنعت در خصوص استیضاح فرجی دانا
  کد خبر : 1852325

  نامه دانشجویان علم و صنعت در خصوص استیضاح فرجی دانا

  نامه دانشجویان علم و صنعت در خصوص استیضاح فرجی داناReviewed by Aryan on Aug 18Rating: خداییست که نظاره‌گر رفتارمان است قریب یکسال است که این مرز و بوم به یمن حماسه‌آفرینی جریان سازایرانیان در بیست و چهارم خرداد ماه نود و دو، رخت عزای هـشـت ساله از تن به در کرده و کمر تلاش و…

  نامه دانشجویان علم و صنعت در خصوص استیضاح فرجی داناReviewed by Aryan on Aug 18Rating:

  استیضاح وزیر علوم

  خداییست که نظاره‌گر رفتارمان است

  قریب یکسال است که این مرز و بوم به یمن حماسه‌آفرینی جریان سازایرانیان در بیست و چهارم خرداد ماه نود و دو، رخت عزای هـشـت ساله از تن به در کرده و کمر تلاش و همت عالی بربسته، تا بنیان‌های فروافتاده را بیافشاند و آب‌های رفته را به جویِ منافع ملّی برگرداند. آنچه ملّت ما در حماسه‌ی سیاسی برگزیدند، چیزی غیر از خردورزی و بازگشت به مسیر پیشرفت و آبادانی ایران عزیز نبوده و نیست.  ولی افسوس و صد افسوس هستند کسانی که همچنان گمان می‌کنند می‌توان با زدودن آرامش از دل‌ها و امید از جان‌ها،  به نوایی رسید و توشه‌های به ناحق برگرفته را، صیانت نمود. حب دنیا و حفظ جاه و مقام با هر ترفند و وسیله‌ای که به نادیده گرفته‌شدن حقوق هموطنان در سال‌های اخیر انجامید، گویا به یک رفتار عادی برای عده‌ای از کاسبان دنیای سیاست بدل گشته‌است. هراس اقلیتی از نمایندگان ِحامیِ دولتِ قبل را در مجلس شورای اسلامی می‌توان در خاطرات نخستین روز‌های معرفی کابینه‌ی دکتر روحانی با تمام وجود احساس کرد.کسانی که از آگاهی و تربیت نسل جوان کشور عزیزمان، ایران اسلامی بیمناک‌اند و از این رو با بهانه‌های واهی وبسیجِ امپراطوریِ رسانه‌ایِ تحت اختیارشان، 3 وزارت خانه‌ی مرتبط با آموزش و آگاهیِ نسل جوان و آتی سازِ کشور را هدفِ افتراهای خود قرار داده‌اند و تمام هم ّو غمشان را به کار گرفتندکه این سه جایگاه مهم در دولت تدبیر وامید، از نیروهای صادق، متخصص و متعهد، بی بهره بماند.

  صد البته که ایستادگی رئیس جمهور در قبال زیاده خواهی آنان موجب ناتوانی ایشان در نیل به خواسته‌های ناحق، در ابتدای راه دولت جدید شد و با حمایت ریاست جمهوری واصحاب دانشگاه، جناب آقای دکتر فرجی دانا با کسب آرای لازمِ مجلسی و قاطع دانشگاهی، سکان اداره وزارت علوم تحقیقات و فناوری را به دست گرفت.

  اقدامات دکتر فرجی دانا از روز نخستین آغاز به کار، در جهت پیشبرد اهداف دولت و وعده‌های شخص دکتر روحانی،همانا بازگشت عقلانیت و استقلال به دانشگاه‌ها بوده و با تائید و حمایت جامعه دانشگاهی همراه است. تشکیل هیئت‌هایی جهت بررسی کارنامه رؤسای متخلف دولت قبل در دانشگاه‌ها، به منزله‌ی سبز شدن بذر امید نزد جامعه‌ی دانشگاهی بود و ناگفته پیداست چرا بررسی تخلفات به مذاق اقلیتِ منفعت طلب، خوش نیامد. قسمت مضحک ماجرا آن‌جاست: شخصی که خود در دروان تصدّی این پست در دولت متخلّف پیشین در مدت چند روز بدون تشکیل هیچ کارگروهی و صرفاً بر اساس تشخیص خود بیش از پانزده رئیس دانشگاه را برکنار کرده بود‌، این اقدام دکتر فرجی دانا را مغایر با اصول مدیریتی و اخلاقی می‌پنداشت!

  بازگشت دانشجویان ستاره‌‌داری که دولت قبل و این عده از اساس وجود آن‌ها را رد می­کردند،آن‌ها را برافروخته‌تر و منزلت وزارت علوم، شخص دکتر فرجی دانا و دولت را نزد جامعه دانشگاهی افزون‌تر کرده و می‌کند.امروز، این جمع معلوم‌الحال و مدعی‌العموم بی هیچ پشتوانه‌ی مردمی و دانشگاهی، با عبور از اخلاق و اقامه‌ی استدلال‌های دور از شأنِ نمایندگیِ مردم‌، خود به قاضی می‌روند و خواستار اخراج دانشجویانی هستند که جرمشان در هیچ دادگاه صالحه‌ای اثبات نشده‌است.

  همچنین با تغییر کادر مدیریتی در دانشگاه‌های‌ کشور و بدنه‌ی وزارت علوم، هر روز شاهد انتشار گزارش‌هایی از تخلّفات صورت گرفته در دولت پاکدستِ پیشین هستیم و در این مورد می‌توان به افتضاحِ بنیان براندازِ اعطای غیر قانونیِ بورس تحصیلی در مقاطع مختلف به نزدیکان برخی از افرادِ مطرح و شناخته‌شده اشاره کرد. گویا سونامی برملا شدن تخلفات گروهی خاص در کشور تمامی ندارد و آنان نیز برای رهایی از این شرایط چاره‌ای جز پاک کردن صورت مسئله نمی‌بینند. تاسف‌‌بارتر این که گزارش‌های غیر رسمی حکایت از درج برخی اسامی در لیست بورسیه‌های غیر قانونی دارد که از زمره نزدیکان خانوادگی سردمداران استیضاح وزیر محترم علوم هستند.

  از این رو، ما دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران، به واسطه‌ی قدردانی از زحمات جناب آقای دکتر فرجی دانا به ویژه برکناری رئیسی خودکامه که هفت سال با سوء مدیریت خویش اوضاع دانشگاه علم و صنعت را تا مرز بحران پبش برد، حمایت قاطع و تام خود را از اقدامات صورت گرفته توسط وزیر محترم علوم اعلام می‌داریم و خواهان پیگیریِ تغییرات و افشای سایر تخلفات صورت‌گرفته در دوره‌ی پیشین هستیم. بدیهی است دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران از هیچ تلاشی برای احقاق حقوق خود و سایر دانشجویان ایرانی دست نخواهندکشید و یدِ یاری و پشتیبانی از سیاست‌های صحیحِ دولت و وزارتخانه را به سوی سایرِ دانشگاه‌ها خواهند گرفت تا همگی همراه و افزون به پشتیبانیِ حق و برائت از باطل بشتابیم‌.

  همچنین از نمایندگانِ منصفِ مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم، با درک عمیق شرایط موجود در بازی ننگ‌آوری که عده‌ای خاص تدارک دیده‌اند و سایر نمایندگان را به عنوان پیاده نظام خود انگاشته‌اند پای نگذارند و در مقابل رای و خواست دانشگاه و مردم قرار نگیرند. ناگفته آشکار است، استیضاح کنندگان پیش از این در دادگاه اذهان بیدار ملت ایران و دانشگاهیانی که عامل اصلیِ پیروزیِ دولت تدبیر و امید بوده و هستند، محاکمه و رسوا شده‌اند.

  والسلام علی من اتبع الهدی

  جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.