• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل , مطالب برگزیده سایت » اخبار درباره مذاکرات وین
  کد خبر : 1851653

  اخبار درباره مذاکرات وین

  اخبار درباره مذاکرات وین Reviewed by Aryan on Jul 17Rating:  کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه کشورمان قرار است تا ساعتی دیگر در وین برای مذاکرات تصمیم گیری کنند.کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان قرار است ساعت 11:30 به وقت وین،…

  اخبار درباره مذاکرات وین Reviewed by Aryan on Jul 17Rating:

  مذاکرات وین

   کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه کشورمان قرار است تا ساعتی دیگر در وین برای مذاکرات تصمیم گیری کنند.

  کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان قرار است ساعت 11:30 به وقت وین، ساعت 14 به وقت تهران دیدار کنند.

  بر اساس این گزارش در این دیدار قرار است تصمیم گیری های اساسی درباره نحوه ادامه مذاکرات و احتمالا تمدید مذاکرات گرفته شود.

  روز گذشته چندین دور مذاکره بین ایران و آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفت و یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده اعلام کرد که مذاکرات روز جمعه متوقف خواهد شد. در عین حال محمد جواد ظریف شب گذشته گفت که مذاکرات قطعا تا دو سه روز آینده به توافق نخواهد رسید اما فرصت برای تصمیم گیری درباره روند مذاکرات و تمدید وجود دارد.

  همچنین اوباما نیز شب گذشته خواستار تمدید مذاکرات شد. شایعات در وین درباره مدت زمان تمدید همچنان وجود دارد. بعضی احتمال 2 ماه تمدید را مطرح می کنند که از سوی اعضای نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای تکذیب می شود.

  به هر حال روز گذشته رایزنی ها درباره شرایط و مدت زمان تمدید ادامه داشته است و اعلام شد که در دیدار امروز کاترین اشتون و محمد جواد ظریف در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

  محمد جواد ظریف روز  پنجشنبه پس از  پایان دیدار دوجانبه خود با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: کار  نسبتا خوبی صورت گرفته است، البته توقع داشتیم با وجود یک اراده سیاسی در  طرف مقابل اقدامات بهتری شکل بگیرد اما متاسفانه هنوز راه داریم. این به این معنا نیست که مشکلات غیرقابل رفع باشد.

  وی گفت: احساس می کنم  طرف مقابل باید یک دیدگاه  جدید داشته باشد برای آنکه بتوانیم به اهداف برسیم . اگر قرار باشد همه طرف ها موضع اعلام کنند که اعلام موضع کاری ندارد اما رسیدن به اهداف یک مقدار نیاز به کار دارد و من احساس می کنم حرف ها و بحث های خوبی در این چند روز  گذشته  مخصوصا در  حضور وزرا مطرح شد.

  ظریف ادامه داد: نخستین باری بود که وزرا به روند مذاکرات جامع  می پیوستند، اگر  یادتان باشد در  ژنو دو بار  وزرا به روند مذاکرات برای توافق موقت پیوستند، الان این نخستین باری بود که وزرا بطور  رسمی حضور پیدا می کردند و وارد بحث مذاکرات جامع می شدند.  فکر می کنم این تغییر نگاه سیاسی از اینکه صرفا بخواهیم یک تعداد مواضع را تکرار بکنیم تا نگاهی که بخواهد به نتیجه برسد بسیار مهم بوده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.