• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , حوادث » حبیب بازداشت و آزاد شد
  کد خبر : 1851381

  حبیب بازداشت و آزاد شد

  حبیب بازداشت و آزاد شدReviewed by Aryan on Jul 12Rating: حبیب محبیان معروف به حبیب که چند روز پیش در حین ضبط یک ویدئو کلیپ در جاده ماسوله واقع در استان گیلان بازداشت شده بود، آزاد شد تا بار دیگر با طرح نام خواننده ایرانی، درباره ادامه فعالیت او در ایران سخن به میان آید…

  حبیب بازداشت و آزاد شدReviewed by Aryan on Jul 12Rating:
  بازداشت حبیب
  حبیب محبیان معروف به حبیب که چند روز پیش در حین ضبط یک ویدئو کلیپ در جاده ماسوله واقع در استان گیلان بازداشت شده بود، آزاد شد تا بار دیگر با طرح نام خواننده ایرانی، درباره ادامه فعالیت او در ایران سخن به میان آید و این پرسش پیش آید که چه سرنوشتی در انتظار این طیف خوانندگان است که در چند سال اخیر چراغ خاموش یا اینچنین علنی به کشور بازگشته‌اند؟
  به گزارش «تابناک»، انتشار خبری درباره دستگیری حبیب محبیان در روزهای اخیر بدون تایید و تکذیب ماجرا منجر به دامن زدن برخی حواشی شد و حتی برخی این گمانه را مطرح کردند که ممکن است این اتفاق به واسطه عدم استمرار حمایت‌هایی بوده باشد که منجر به بازگشت بدون دردسر این خواننده به ایران شد و در واقع پایان ماجرای تولید آلبوم مجاز چنین خواننده‌هایی در ایران باشد.با این حال امروز مشخص شد، حبیب در جاده ماسوله و شهرک تاریخی ماسوله در حال تولید یک ویدئو کلیپ بوده که توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و به واسطه تشاهر و همچنین عدم به همراه داشتن مجوزهای مربوطه برای ضبط فیلم، در نهایت به دادسرا معرفی شده تا روند قضایی معمول پیگیری شود.
  در ادامه همین ماجرا، این خواننده لس آنجلسی با تودیع قرار وثیقه متناسب آزاد شده است. خبر دستگیری حبیب در حالی منتشر شد که این خواننده در بدو ورود‌ش به ایران در شهرستان رامسر اقامت داشته و از سال ۸۹ تاکنون در معدود گفتگوهایش با رسانه‌ها، از تلاش‌هایش برای انتشار آلبوم و اخذ مجوز فعالیت رسمی در داخل کشور خبر داده  و در همین راستا نیز کلیپی برای بزرگداشت شهدای دفاع مقدس ساخته بود. روند عادی‌سازی فعالیت‌های این خواننده لس آنجلسی که در دولت پیشین چراغ سبز بازگشت به ایران را دریافت کرده بود، استمرار داشت و کتاب ترانه‌های این خواننده با عنوان «مرد تنهای شب» همزمان با نمایشگاه کتاب تهران منتشر شده بود و البته در ادامه جزو کتبی قرار گرفت که از عرضه‌اش در نمایشگاه کتاب بیست و هفتم همچون برخی کتب دیگر جلوگیری شد. این در حالی است که خبرهای منتشر شده حکایت از عادی سازی فعالیت این خواننده در دولت پیشین داشت و مدیر برنامه‌های «حبیب محبیان» در ایران در اواخر آذرماه ۱۳۹۰ تاکید کرد: «با اخذ و تائید «شماره کتابخانه ملی» برای آلبوم این خواننده، آخرین مرحله از مسیر کسب مجوزهای دفتر موسیقی وزارت ارشاد را طی کرد و پیش بینی می‌شود پس از ایام سوگواری محرم این آلبوم در بازار موسیقی کشور منتشر شود.»
  این خواننده نیز سه سال پیش در گفت و گویی تاکید کرده بود: «انتشار آلبومم در ایران کاملا جدی است. شاید کمی زمانش طولانی شده باشد اما مذاکرات صورت گرفته و جلسات فراوانی برگزار شده است. مقامات ارشد، موافقت خود را حتی به صورت مکتوب به من اعلام کرده‌اند و از آن لحاظ هیچ مشکلی وجود ندارد. این مدارک همه مستند و موجود است و مشکلی نیست.» با این وجود ظاهراً مقامات دولت وقت ترجیح داده بابت رسمیت یافتن فعالیت حبیب متحمل هزینه نشوند و بدین ترتیب با گذشته سه سال نه خبری از صدور مجوز آلبوم شد و نه ویدئو کلیپی منتشر شد اما ظاهراً روند تولید آثار این خواننده متوقف نشده و کلیپی دیگری نیز قرار بوده به این مجموعه افزوده شود که اتفاقات تازه رخ می‌دهد. بازگشت حبیب و عدم برخورد با او، منجر به احساس آرامش برخی دیگر از خوانندگان آن سوی آب شد و ظاهراً در چهار سال گذشته، برخی خوانندگان دیگر نیز به ایران سفر کرده‌اند و حتی برخی کوشش کرده‌اند تا فعالیت‌هایشان را در ایران آغاز کنند که در این زمینه امیر کاظمی معروف به سامان همچون حبیب محبی این موضوع را رسانه‌ای کرد. باید منتظر ماند و دید چراغ سبزی که به این طیف از خوانندگان در گذشته نشان داده شده بود و برای مسئولان وقت بی‌هزینه نیز نبود، روشن خواهد ماند یا این اتفاق را به منزله آغاز بر پایان صدور مجوز صدور آلبوم برای این طیف خوانندگان تلقی خواهد شد و پرونده فعالیت رسمی این گروه در ایران بسته خواهد شد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • alireza

   matne nameye habib
   سلام بابا…

   نگران شدي نه؟ رفته بودم ماسوله را ببينم… راه دوري نبود و تقريبا 15 دقيقه بعد آنجا بودم…

   عکس هم نگرفتم که بتوانم به تو نشان‌اش دهم. ولي اوضاع آن طوري که فکر‌ش را مي‌کردم نشد. کسي که نقشه دستگيري‌ام را کشيده بود واقعا آماتور عمل کرد. نمي‌دانم هُل کرده بودند يا دست و پايشان را گم کرده بودند. معلوم نبود از چه چيزي مي‌ترسند و حتي دليل درستي هم براي بازداشت من ارائه نشد. نه حکمي و نه حرفي فقط با اين جمله پيش آمدند: «دستور بازداشت من را دارند…» قرار بود در بازداشتگاه نگه‌ام دارند ولي عکس‌العمل تند و شديد من باعث شد سريع‌تر به دادسرا اعزام شوم.

   مشخص نبود که دليل اين بازداشت و اين رفتارها چيست و هيچ توضيحي ارائه نشد. قاضي پرونده هم مشخص بود که در جريان اين اتفاق نيست و همين باعث شد اوضاع بيشتر پيچيده شود. بعد از چند ساعت با همان لحني که دستگيرم کرده بودند آزادم کردند.

   باورت مي‌شود پسرم؟ من در سرزمين مادري‌ام بدون دليل بازداشت شدم و بدون دليل هم آزاد!

   آخر قصه اما براي من عجيب‌تر هم بود. زماني که من آزاد شدم سربازهاي وظيفه و افسرها از فرط خوشحالي شروع به عکس گرفتن و گرفتن امضا از من بودند. سعي کردم در عکس‌ها لبخند بزنم ولي حس عجيبي داشتم. با خودم فکر مي‌کردم اگر من شخص مجرمي هستم اين امضا و عکس گرفتن‌ها ديگر براي چيست؟ کدام آدم معقولي با يک مجرم عکس مي‌گيرد؟ ده‌ها سرباز گرد من جمع شده بودند و امضا مي‌خواستند. آنجا بود که خدا رو شکر کردم که مردم سرزمينم «من»، يعني حبيب واقعي را مي‌شناسند و وصله‌هايي که فکر مي‌کردم بهم چسبيده رو باور ندارند …

   بايد ديد که چه کسي دست به اين کار خطرناک زده است… اميدوارم دولت محترم جواب درستي در روزهاي آينده براي اين اتفاق داشته باشند. در سرزميني که آرامش و اعتماد بايد اصلي‌ترين رکن مقامات قضايي باشد، من نمي‌دانم مفهوم اين رفتارها چيست. به زودي و با قدرت تمام از طريق مجامع قضايي پيگير اين موضوع و اين اتفاق خواهم بود…»

  • ali

   همچین میگین این طیف خوانندگان!!حبیب تا حالا کار جلفی ازش دیدین؟بله کار 6و8 داشته اما در جریان باشین که خیلی از اینوذ آبیها چه چیزهایی رو به خورد جوونا با عنوان موسیقی میدن.دوستان عزیز من!حبیب مرده اش هم به تمامی خوانندگان داخل کشور میارزه.با مجاز شدن حبیب نه تنها مشکلی پیش نمیاد بلکه کمک زیادی به موسیقی ایران میشه.هیچ کش هم در حدی نیس که بخواد به یه ایرانی اجازه اقامت تو وطنش رو بده یا نه

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.