• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » داعش به مواد هسته ای رسید !
  کد خبر : 1851253

  داعش به مواد هسته ای رسید !

  سفیر عراق اضافه کرد: چنین مواد هسته ای می تواند در ساخت سلاح کشتار جمعی مورد استفاده قرار بگیرد.

  داعش به مواد هسته ای رسید ! Reviewed by Aryan on Jul 10Rating:

  داعش و موشک

   به نقل از رویترز، سفیر عراق در سازمان ملل متحد گفت که مواد هسته ای در شهر موصل به سیطره گروه های تروریستی درآمده است. شهر موصل هم اکنون در کنترل گروه داعش است.

  گروه افراط گرای اسلامی داعش نزدیک به القاعده در هفته های اخیر توانست مناطق گسترده ای در شمال و غرب عراق از جمله  شهرهای موصل و تکریت را اشغال کند. داعش علاوه بر این مناطقی در شرق سوریه را نیز در اشغال خود دارد.

  داعش قبل از این هم با برگزاری مراسمی نشان داد در حملات عراق، توانسته است موشک اسکاد در اختیار بگیرد.

  دولت عراق در نامه رسمی اش به طور مستقیم از داعش نام نبرده اما تاکید کرد مواد هسته ای در موصل به دست گروه های تروریستی افتاده است.

  عراق به سازمان ملل متحد اطلاع داد تروریست ها محموله های مواد هسته ای را به دست آورده اند که قبل از این برای بررسی های علمی در دانشگاه موصل مورد استفاده قرار می گرفت.

  عراق همچنین از جامعه جهانی خواست برای جلوگیری از خطر استفاده از این مواد هسته ای توسط تروریست ها در داخل و خارج از این کشور کمک کنند.

  “محمدعلی حکیم” سفیر عراق در سازمان ملل متحد در نامه ای خطاب به بان کی مون دبیرکل این سازمان توضیح داد: حدود 40 کیلوگرم ترکیبات اورانیوم در دانشگاه موصل قرار داشت که هم اکنون در اختیار تروریست هاست.

  وی قبل از این هم اعلام کرده بود محموله های مواد شیمیایی در شمال بغداد نیز به دست تروریست ها افتاده است.

  سفیر عراق در این نامه به تاریخ 8 ژوئیه (17 تیرماه) اضافه کرد: چنین مواد هسته ای می تواند در ساخت سلاح کشتار جمعی مورد استفاده قرار بگیرد.

  سفیر عراق ادامه داد: با وجود اینکه این مقدار هسته ای، کم است اما گروه های تروریستی در صورت داشتن توانایی لازم می توانند این مواد را به صورت جداگانه یا مخلوط با مواد دیگر در فعالیت های تروریستی استفاده کنند.

  وی همچنین هشدار داد: این امکان وجود دارد که مواد هسته ای توسط تروریست ها به خارج از عراق منتقل شود.

  سفیر عراق اضافه کرد: دولت بغداد درباره این تحولات خطرناک به جامعه جهانی هشدار می دهد و خواستار کمک و حمایت لازم برای جلوگیری از استفاده از این مواد هسته ای توسط تروریست ها در داخل یا خارج از عراق است.

  آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گفته است که عراق روز دوشنبه گذشته به توافقنامه حمایت از مواد هسته ای پیوست. این توافقنامه، کشورها را به حمایت از تاسیسات و مواد هسته ای به هنگام استفاده صلح آمیز، انبار و انتقال ملزم می کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.