• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » روحانی قسم خورد کشور به 8 سال گذشته بر نمیگردد !
  کد خبر : 1850855

  ولله، بالله و تالله که هشت سال گذشته تکرار نمي‌شود؛

  روحانی قسم خورد کشور به 8 سال گذشته بر نمیگردد !

  روحانی قسم خورد کشور به 8 سال گذشته بر نمیگردد !Reviewed by Aryan on Jul 2Rating: هرچه از آغاز به کار دولت تدبيرو اميد گذشته ادبيات رييس جمهور شفاف‌تر و صريح‌تر شده است. اين موضوع بر خلاف تجربه‌هاي گذشته است زيرا بر اساس رسمي قديمي معمولا نامزدهاي رياست جمهوري سعي در افشاگري و بيان نقصان‌ها…

  روحانی قسم خورد کشور به 8 سال گذشته بر نمیگردد !Reviewed by Aryan on Jul 2Rating:

  سخنرانی روحانی

  هرچه از آغاز به کار دولت تدبيرو اميد گذشته ادبيات رييس جمهور شفاف‌تر و صريح‌تر شده است. اين موضوع بر خلاف تجربه‌هاي گذشته است زيرا بر اساس رسمي قديمي معمولا نامزدهاي رياست جمهوري سعي در افشاگري و بيان نقصان‌ها و کمبودها دارند و به محض تصدي پست‌ها، اندک اندک محافظه کار مي‌شوند و… 
  حجت الاسلام حسن روحاني پس از تصدي مسئوليت رياست جمهوري اسلامي ايران و به ويژه در سه ماه اخير، مواضع صريح و شفافي را در سخنراني‌ها و گفت‌وگوهايش اتخاذ کرده است.او ميراث‌دار دولتي است که ليست بدهي‌هايش از درآمدهايش بيشتر است و جانشين دولتي شده است که در روز پاياني مسئوليتش، اوضاع اقتصادي و سياسي کشور را به مرز خط قرمزها رسانده بود، اين موضوع اگرچه ممکن است باعث مي‌شد تا او با بهانه کردن مشکلات گذشته، پا به راه محافظه کاري بگذارد اما روحاني و تيم وزيرانش سعي کردند تا همزمان با آغاز اصلاحات اقتصادي و سياسي، مخالفت‌ها و انتقادهاي گسترده مخالفان خود را با ادبيات صريح و شفاف پاسخ دهند.روحاني پيش از اين در اجلاس داووس و پس از آن در بيشتر قريب به اتفاق سخنانش سعي کرده است به سرمايه‌گذاران اقتصادي در داخل و خارج از کشور اين اطمينان را بدهد که تصميمات آني و يک شبه دولت قبل در اين دولت تکرار نمي‌شود و فضا براي سرمايه‌گذاري، توسعه و رقابت اقتصادي در کشور مهيا خواهد بود.او بارها و بارها تاکيد کرده است که ثبات اقتصادي، افزايش سرمايه‌گذاري و توسعه را منجر مي‌شود و ثبات در اقتصاد نيز به نوبه خود، مستلزم ثبات در سياست‌گذاري‌ها و کارشناسي شدن تصميم‌ها است.

  از آنجا که هشت سال تجربه ناموفق دولت گذشته موجب بي اعتمادي سرمايه‌گذاران به دولت شده است، روحاني اين بار براي اتمام حجت و ريختن آب پاکي بر دست کساني که هنوز ترديد دارند سعي کرد با قسم ياد کردن، به آنان اين اطمينان را بدهد که او احمدي نزادي ديگر نيست و دولتش دولت متفاوتي با دولت قبلي است.رئيس‌جمهور خطاب به صنعتگران و سرمايه‌گذاران اظهار کرد: والله و بالله و تالله که سال‌هاي 84 تا 92 گذشت و تکرار نمي‌شود. دولت يازدهم خود را خادم مردم مي‌داند و هيچ تصميمي بدون مشورت و شورِ چندين باره اتخاذ نمي‌کند.حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني صبح ديروز در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن که در سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي برگزار شد، در بخشي از سخنان خود گفت: ما امروز در شرايطي هستيم که توليد ما با مشکلاتي مواجه است و حل برخي از اين مشکلات وظيفه دولت است.وي خطاب به توليدگران ادامه داد: مثلاً ما بايد فضاي روابط خارجي را فضاي مناسبي قرار دهيم تا شما راحت‌تر مواد اوليه را وارد کنيد، تکنولوژي وارد کنيد و در زمينه پولي و مالي راحت‌تر تبادل داشته باشيد.

  وزارت خارجه و تيم مذاکره‌کننده ما کاملاً تخصص لازم را براي حرف زدن در برابر شش قدرتي که در روبروي ما قرار دارند، داراست، سبک و سياق مذاکرات را مي‌داند، تجربه کافي دارد و مي‌دانيم که سخت است ولي راه را تا موفقيت نهايي به حول قوه الهي ادامه خواهيم داد.روحاني با بيان اينکه “دولت در زمينه سياست خارجي ظرف يک ماه گذشته قدم‌هاي درستي برداشته و شرايط براي توليد مناسب‌تر شده است”، گفت: متأسفانه تحريم توانست بر روي برخي از بخش‌هاي صنعت ما حتي در صنعت خودرو که سابقه طولاني داشت اثر بگذارد. امروز قدم‌هايي براي حل اين مشکلات برداشته شده، برخي از تحريم‌ها رفع شده و در واقع برداشته شده است و برخي ديگر نيز برداشته خواهد شد.رئيس‌جمهور در همين راستا به تلاش دولت و تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي اشاره کرد و گفت: کاسه تحريم شکسته شده است و هيچ بندزني نمي‌تواند اين کاسه شکسته را به حالت اول بازگرداند.


  برخي غصه نخورند؛ ما انقلاب و ارزش‌ها را مي‌شناسيم
  وي با بيان اينکه “ما به راه خود ادامه مي‌دهيم”، اظهار کرد: به تمام دوستان، ارزش‌مداران و عزيزان با زبان آرام و روان عرض مي‌کنم که ما انقلاب خود را مي‌شناسيم، از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي آگاهي داريم، اين ارزش‌ها را مي‌دانيم، عزت ملي‌ خود را پاس مي‌داريم. آنها خيلي غصه نخورند. ما مي‌دانيم چه‌کار مي‌کنيم.روحاني ادامه داد: وزارت خارجه و تيم مذاکره‌کننده ما کاملاً تخصص لازم را براي حرف زدن در برابر شش قدرتي که در روبروي ما قرار دارند، داراست، سبک و سياق مذاکرات را مي‌داند، تجربه کافي دارد و مي‌دانيم که سخت است ولي راه را تا موفقيت نهايي به حول قوه الهي ادامه خواهيم داد.


  افراط، خشونت و درشت‌گويي به نفع هيچ کشوري نيست
  رئيس‌جمهور در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود، به اهميت ارتباط و تعامل با کشورهاي همسايه اشاره کرد و گفت: روابطمان را با کشورهاي همسايه نزديک و نزديک‌تر مي‌کنيم و اگر يکي – دو همسايه داريم که هنوز آنها تمايلي نشان ندادند، ما علامت لازم را براي يک رابطه خوب به آنها داده‌ايم. ما مي‌خواهيم با همسايگان خود روابط دوستانه، برادرانه، صميمانه و با حسن همجواري داشته باشيم و اين را به نفع کشور، همسايگان و ملت‌هاي منطقه مي‌دانيم.وي ادامه داد: براي ايجاد ثبات، آرامش و جلوگيري از جنگ و اختلاف در منطقه، تمام توان خود را به کار گرفته‌ايم و خواهيم گرفت و مي‌دانيم افراطي‌گري، خشونت، درشت‌گويي و دخالت در امر اين و آن به نفع هيچ کشوري نيست. روابط خوب با کشورهاي همسايه، امنيت و ثبات در منطقه نه تنها براي صنعت کشور و توليد کشور بلکه براي آرامش مردم و منطقه نيز امري ضروري است و اين راه را ادامه مي‌دهيم.


  براي کمک به بخش توليد، تقسيم‌بندي‌هايي انجام مي‌دهيم
  وي با بيان اينکه “براي کمک به بخش توليد، ما تقسيم‌بندي انجام مي‌دهيم و نمي‌توانيم همه را يکسان ببينيم”، تصريح کرد: آنهايي که در سخت‌ترين شرايط کشور يعني در شرايط تحريم و مشکلاتي که وجود داشت توانستند خود را نگه دارند و به توليد ادامه دهند، اگر امروز براي رشد توليد خود نياز به کمک دارند، براي حمايت شدن در اولويت هستند.رئيس‌جمهور ادامه داد: اولويت دوم براي حمايت، مربوط به بخش‌هاي توليدي است که دچار مشکل شده‌اند ولي اين مشکل از درون نبوده بلکه از بيرون به آنها تحميل شده است. مثلاً خواسته‌اند مواد اوليه يا قطعه‌اي را وارد کنند ولي در اين ارتباط دچار مشکلاتي شده‌اند؛ از جمله تحريم بانکي، تحريم کشتيراني و مسائل اينچنيني.دولت يازدهم هيچ تصميم فردي اتخاذ نمي‌کند و هيچ تصميمي را بدون مشورت و شورهاي چندين باره اعلام نمي‌کند و اگر تصميمي را اعلام کرد و اشتباه بود براي آنهايي که دولت را نقد مي‌کنند و اين اشتباه را متذکر مي‌شوند، هم احترام و تواضع قائل است و هم دست‌هاي آنها را مي‌بوسيم.

  سخنرانی روحانی
  فعاليت کارگروه ويژه براي خروج از شرايط رکود
  رئيس‌جمهور با اعلام اين خبر که کارگروهي ويژه براي رونق و خروج از رکود تشکيل شده است، گفت: اين کارگروه در حال فعاليت است. اقداماتي انجام شده که اطلاع داريد؛ البته در برخي از موارد اشتراک نظر وجود دارد. در برخي از موارد نيز اختلاف نظرهايي وجود دارد که ان‌شاءالله در شوراي هماهنگي اقتصاد که در هفته‌هاي آينده برگزار مي‌شود موارد اختلافي را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.روحاني ابراز اميدواري کرد که “ان‌شاءالله تا پايان تيرماه بسته حمايتي براي رونق و شکستن رکود، آماده، عملياتي و اجرايي شود”.


  هيچ اختلاف نظري بين قوا براي تحقق سياست‌هاي کلي وجود ندارد
  وي خطاب به حاضران در مراسم ادامه داد: در اين راستا آنچه را که دولت لازم است تصويب کند، انجام مي‌دهد. شما نيز از دولت بخواهيد و آنچه را که نياز است مجلس تصويب کند، ما به مجلس ارائه مي‌کنيم. امروز هيچ اختلاف نظري بين دولت، مجلس، قوه قضائيه و سياست‌هاي کلي ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري از جمله اقتصاد مقاومتي و چشم‌انداز بيست ساله براي تحقق هدف ما که شکستن رکود، ايجاد رونق و صنعتي کردن کشور است وجود ندارد.روحاني به اهميت صنعتي شدن کشاورزي نيز اشاره کرد و با بيان اينکه “ان‌شاءالله بايد رشد ما در سال 93 مثبت شود”، يادآور شد: سال گذشته رشد ما مثبت نبود و سال قبل‌تر از آن يعني 91 را نيز شما خبر داريد. بانک مرکزي اخيرا اعلام کرده که رشد ما در سال 91 منفي 6.8 بوده است.


  حمايت بدون رقابت، مخرب است
  رئيس‌جمهور همچنين با تاکيد بر اينکه “حمايت بايد در کنار رقابت باشد”، تصريح کرد: اگر حمايت باشد ولي در کنار آن رقابت نباشد، اين حمايت مخرب است. چرا بسياري از صنايع ما بعد از 40، 50 سال قدرت رقابت ندارند؟ و در برخي از نامه‌هايي که در اين مدت به رئيس‌جمهور و دولت داده شده گفته شده که اگر دو مرکز بزرگ براي اين صنعت وجود دارد مبادا که مرکز سومي تأسيس شود. تا چه موقع بايد از اين صنعت حمايت شود؟


  اولين قدم براي شکستن رکود برداشته شده است
  رئيس‌جمهور در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به موضوع تورم اشاره کرد و گفت: شما امروز در موضوع تورم مي‌بينيد که دولت به آنچه که قول داده و اعلام کرده، عمل کرده است. امروز تورم نقطه به نقطه ما 14.7 درصد است. در واقع تورم نقطه به نقطه در کشور از 43 درصد در حال حاضر به زير 15 درصد رسيده است و اين بايد براي صاحبان حرف و کار، کارآفرينان و صنعتگران ما اطمينان‌بخش باشد. ما روند کاهش تورم در سال جاري را ادامه مي‌دهيم.وي يادآور شد: در ماه خرداد، قيمت مواد خوراکي نه تنها افزايش نداشته است بلکه در مواردي کاهش داشته است و نرخ تورم ماهانه به صورت متوسط حدود يک درصد يا زير يک درصد بوده است. در خرداد ماه اين ميزان 0.8 درصد بوده است و اين به نوعي اطمينان‌دهي به جامعه است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.