• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » حمله وحشيانه صهيونيست‌ها به غزه در ماه مبارك رمضان
  کد خبر : 1850849

  حمله وحشيانه صهيونيست‌ها به غزه در ماه مبارك رمضان

  حمله وحشيانه صهيونيست‌ها به غزه در ماه مبارك رمضانReviewed by Aryan on Jul 2Rating: پس از اينکه خبر کشته شدن 3 شهرک‌نشين صهيونيست ربوده شده در کرانه باختري منتشر شد، رژيم صهيونيستي نوارغزه را از زمين، هوا و دريا هدف قرار داد. رژيم صهيونيستي اعلام کرد جسد 3 شهرک‌نشين را که از دوازدهم ژوئن گم…

  حمله وحشيانه صهيونيست‌ها به غزه در ماه مبارك رمضانReviewed by Aryan on Jul 2Rating:

  حمله وحشيانه صهيونيست‌ها به غزه

  پس از اينکه خبر کشته شدن 3 شهرک‌نشين صهيونيست ربوده شده در کرانه باختري منتشر شد، رژيم صهيونيستي نوارغزه را از زمين، هوا و دريا هدف قرار داد. رژيم صهيونيستي اعلام کرد جسد 3 شهرک‌نشين را که از دوازدهم ژوئن گم شده بودند پيدا کرده است. تل‌آويو حماس را مسئول ربودن اين شهرک‌نشين‌ها خوانده اما حماس اين ادعاهاي اسرائيل را نمي‌پذيرد.

  جنگنده هاي رژيم اشغالگر بيش از 30 حمله هوايي به مکان هاي مختلف غزه انجام و املاک غيرنظاميان را دراين بخش هدف قرار دادند. خبرنگار فلسطين اليوم به نقل از شاهدان عيني گزارش داد که 30 موشک نيز به مراکز نظامي غزه وابسته به گروه هاي مقاومت فلسطيني در جنوب غزه اصابت کرده است. همچنين قايق هاي جنگي رژيم اشغالگر قدس نيز از دريا مراکز مقاومت فلسطيني را در غزه هدف قرار دادند. تاکنون هدف قرار گرفتن پايگاه هاي «عرين»، «القادسيه»، «مهاجر»، «الحشاشين»، «حطين»، «عين جالوت» و «السفينه» گزارش شده است. اين رسانه فلسطيني از حملات زميني نيز به بخش غزه خبر داد. اين حملات يک شهيد و دهها مجروح برجا گذاشت و ده ها منزل فلسطينيان نيز بر اثر اين حمله ها تخريب شد. نيروهاي نظامي رژيم صهيونيستي همچنين منازل دو مظنون فلسطيني ربودن و به قتل رساندن سه شهرک نشين را در کرانه باختري تخريب کردند. در اين حال بنيامين نتانياهو نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در واکنش به خبر پيدا شدن جسد 3 شهرک‌نشين صهيونيست گفت: حماس بهاي اين کار را خواهد پرداخت. از سويي تحليلگران نظامي اسرائيلي اعلام کردند کابينه پس از قتل سه اسرائيلي ناپديد شده، سه گزينه اخراج فعالان حماس از کرانه باختري به نوار غزه، تحريم تشکيلات خودگردان يا ترور يکي از رهبران بلندپايه حماس را مدنظر قرار داده است. اين درحالي است که گروهي ناشناس که خود را «جماعة انصارالدولةالاسلامية» مي‌نامد، اعلام کرد مسئوليت مرگ سه نظامي اسرائيلي ناپديدشده را بر عهده مي‌گيرد. خبر ديگر اينکه پس از اعلام خبر پيدا شدن جسد سه شهرک‌نشين صهيونيست، وزير خارجه رژيم صهيونيستي سفر خود به اروپا را نيمه‌کاره رها کرد. از طرفي آمريکا، آلمان، فرانسه، انگليس و ديگر کشورهاي غربي با صدور بيانيه‌هايي مرگ سه شهرک‌نشين صهيونيست را محکوم کردند.

  واکنش آمريکا و اروپا

  آمريکا و اتحاديه اروپا در نامه‌هايي جداگانه به اسرائيل پس از کشف جسد سه اسرائيلي ناپديد شده، از رژيم صهيونيستي خواستند به عمليات نظامي خود در نوارغزه و کرانه باختري پايان دهد. ديويد کامرون نخست‌وزير انگليس و باراک اوباما رئيس‌جمهور آمريکا ضمن ابراز تاسف از اين واقعه، از رژيم صهيونيستي خواستند اوضاع را بيشتر از اين متشنج نکند و به عمليات‌هاي نظامي خود پايان دهد. محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين نيز در تماس‌هاي تلفني متعددي با مسئولان آمريکايي و اروپايي از آن‌ها خواست جلو اقدامات نيروهاي رژيم صهيونيستي پس از يافته شدن اجساد سه شهرک‌نشين مفقود شده را بگيرند. همچنين خالد مشعل، رهبر سياسي حماس در تماس تلفني با احمد داود اوغلو، وزير امور خارجه ترکيه اطلاعاتي را درباره نقض قوانين توسط اسرائيل در حملات عليه غزه و کرانه باختري ارائه داد. وي همچنين از داود اوغلو خواست بسيج بين‌المللي را براي توقف عمليات اسرائيل هماهنگ کند.

  واکنش ايران

  مرضيه افخم سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان حملات تجاوزکارانه رژيم صهيونيستي به فلسطينيان بي دفاع در نوار غزه و تعرض به روزه داران فلسطيني در مناطق مختلف کرانه باختري را شديداً محکوم کرد. افخم تأکيد کرد: ملت قهرمان فلسطين و گروه‌هاي جهادي نه تنها تسليم اين فشارها و شرايط سخت و محنت آور کنوني نخواهند شد، بلکه بر عزم و وحدت آنها در تمسک به روح مقاومت و مقابله جدي با توطئه‌هاي رژيم صهيونيستي افزوده شده است.

  پاسخ حماس

  «سامي ابوزهري» سخنگوي حماس در پاسخ به تهديدات رژيم صهيونيستي عليه نوار غزه تاکيد کرد در صورتي که صهيونيست‌ها به بهانه موضوع سه اسرائيلي ناپديد شده اقدام به ماجراجويي کنند و به غزه حمله کنند، دروازه هاي جهنم به رويشان باز خواهد شد. ابوزهري خطاب به نخست وزير رژيم صهيونيستي گفت صهيونيست‌ها مسئول هرگونه درگيري هستند و نتانياهو درحال وارونه کردن حقايق است. اسماعيل هنيه، معاون رئيس دفتر سياسي جنبش حماس نيز اظهار داشت: تهديدات اسرائيل ما را نمي‌ترساند، بلکه باعث پايداري بيشتر مردم فلسطين در مقابل تجاوزهاي اسرائيل مي‌شود. در همين حال رسانه هاي اسرائيل از پرتاب 3 موشک از نوار غزه به منطقه «اشکول» واقع در جنوب سرزمين‌هاي اشغالي و به صدا در آمدن آژيرهاي خطر در اين منطقه خبر دادند. خبر ديگري حاکيست نيروهاي ويژه رژيم صهيونيستي پس از درگيري‌ شديد با نمازگزاران در مسجدالاقصي حصار امنيتي شديدي در اطراف نمازگزارن معتکف در مسجد و درهاي ورودي اصلي مسجدالاقصي برقرار کردند.

  سفير سوريه: دمشق بهاي حمايت از فلسطين و مقاومت را مي‌پردازد

  سرويس خارجي: مؤسسه پژوهش‌هاي سياسي علمي «ندا» روز گذشته ميزبان نشست موسوم به «سياست‌هاي سوريه نوين در قبال فلسطين و رژيم‌صهيونيستي» با حضور عدنان محمود، سفير سوريه در تهران بود.

  به گزارش خبرنگار ما، سفير سوريه در آغاز اين نشست اظهار داشت: عنواني كه براي اين سمينار انتخاب شده، ما را به ياد امام خميني (ره) و انديشه و راه ايشان در قبال فلسطين مي‌اندازد.عدنان محمود گفت: شرايطي كه امروز در سوريه، عراق، لبنان و فلسطين مشاهده مي‌كنيم، توطئه جديد صهيونيستي ـ غربي براي ضربه زدن به آرمان‌هاي فلسطين و به زانو در آوردن محور مقاومت است. اين توطئه جديد سال‌ها ادامه خواهد داشت اما آنچه اكنون تغيير كرده، ابزارهاي اين توطئه است. اين توطئه از تجاوز آمريكا به عراق و سپس تجاوز اسرائيل به لبنان و غزه آغاز شد.

  وي افزود: سوريه امروز بهاي حمايت و موضعگيري‌هايش در قبال فلسطين و مقاومت را پرداخت مي‌كند. اكنون سوريه به مقابله با اين توطئه صهيونيستي ـ غربي پرداخته و در جهت ناكامي آن گام برمي‌دارد.عدنان محمود تصريح كرد: با وجود تمامي خطرات عليه سوريه در اين سال‌ها، هرگز حاضر به سازش در مسئله فلسطين نبوده‌ايم. آنچه بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كه گروههاي تروريستي كه الان در منطقه اقدامات جنايتكارانه انجام مي‌دهند، روي ديگر رژيم صهيونيستي هستند و در واقع هماهنگي مستقيم ميان اين گروههاي تكفيري و رژيم صهيونيستي وجود دارد.وي افزود: از آغاز رويدادها در سوريه روشن بود كه هدف از آن ضربه زدن به محور مقاومت است. از ماههاي آغاز اين بحران، خود آمريكايي‌ها اعلام كردند كه براي تضعيف ايران، مقاومت لبنان و فلسطيني‌ها بحران سوريه هرچه زودتر بايد پايان يابد.سفير سوريه تصريح كرد: به ياد داريم كه در سال 2003 پس از اشغال عراق، كالين پاول وزير وقت خارجه آمريكا سفري به سوريه داشت و اعلام كرد سوريه بايد با ايران و حزب‌الله قطع رابطه كند. در جريان جنگ 33 روزه لبنان نيز كاندوليزا رايس مشاور امنيت ملي دولت جرج بوش اعلام كرد اين جنگ زايمان خاورميانه جديد است. مؤسسات مطالعاتي آمريكا نيز اعلام كرده‌اند راه رسيدن به تهران از دمشق مي‌گذرد.عدنان محمود افزود: در رويدادهاي كنوني به وضوح نقش رژيم صهيونيستي و همدستي آن با تروريست‌ها در خرابكاري‌هاي منطقه را مي‌بينيم.وي گفت: جنگ امروز جنگ انديشه‌‌اي، اخلاقي و معرفتي است كه يك طرف آن ايران، سوريه و محور مقاومت است و طرف ديگر، طرح تكفيري تروريستي ويرانگر كه تخريب تمدن اين منطقه را سرلوحه كار خود قرار داده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.