• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آيت‌الله هاشمي : نگذاريم به اسم دين با فطرت انسان‌ها برخورد شود
  کد خبر : 1850847

  آيت‌الله هاشمي : نگذاريم به اسم دين با فطرت انسان‌ها برخورد شود

  آيت‌الله هاشمي : نگذاريم به اسم دين با فطرت انسان‌ها برخورد شودReviewed by Aryan on Jul 2Rating: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، در ديدار اعضاي شوراي مركزي حزب آزادي، آزادي را از نيازهاي فطري انسان‌ها دانست و گفت:‌صراحت قرآني است كه دين منطبق با فطرت انسان‌هاست و آزاد خلق شده‌اند. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، شنيدن سخنان…

  آيت‌الله هاشمي : نگذاريم به اسم دين با فطرت انسان‌ها برخورد شودReviewed by Aryan on Jul 2Rating:

  هاشمی

  آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، در ديدار اعضاي شوراي مركزي حزب آزادي، آزادي را از نيازهاي فطري انسان‌ها دانست و گفت:‌صراحت قرآني است كه دين منطبق با فطرت انسان‌هاست و آزاد خلق شده‌اند.

  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، شنيدن سخنان مختلف و انتخاب احسن را سفارش قرآن خواند و گفت: انسان‌ قرآني، بي اراده نيست كه آنچه در گوشش گفتند بگويد؛ بلكه مي‌شنود و بهترين حرف‌ها را انتخاب و از آن پيروي مي‌كند.

  آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افزود: آزادي در اسلام جايگاهي اعلا دارد و هيچ كس حق ندارد حق اسلامي انسان‌ها را غصب و سلب كند.

  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، گفت: در اين شرايط، پرهيز از تنگ‌نظري و برخورد با سعه صدر ضروري است و نبايد بگذاريم كسي به اسم دين، با فطرت انسان‌ها برخورد كند.

  وي با اشاره به كرسي‌هاي آزادانديشي كه در برنامه‌هاي مقام معظم رهبري براي دانشگاه‌ها بود، گفت: علم و دانش در تضارب آرا رشد مي‌كند و متأسفانه متحجرين، در مقوله آزادي نعل وارونه مي‌زنند. آيت‌الله هاشمي رفسنجاني برخوردهاي قهري با تفكرات انساني را تقبيح كرد و با اشاره به عملكرد گروهك‌هاي بوكوحرام و داعش گفت: اينان فرزندان امروزي القاعده و طالبان هستند كه به اسم دين، مردم جهان را به اسلام هراسي و اسلام ستيزي مي‌كشانند.

  ايشان افزود: اسلام براي جهان آمده، اما هيچ اجبار و زوري هم در كار نيست و به پيروان اديان ديگر با احترام نگاه مي‌كند.

  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با بيان تعاريف متعدد از آزادي در ابعاد مختلف گفت: در نظام دمكراسي، انتخابات معيار آزادي و توجه به رأي اكثريت است.

  مجيد محتشمي دبيركل شوراي مركزي حزب آزادي هم در اين ديدار گفت: نشان آزادي در كنگره‌اي كه با حضور شخصيت‌ها و انديشمندان حزب آزادي كه به زودي برگزار خواهد شد، به آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تقديم خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.