• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » درآمد ماهانه 8 تا 100 ميليوني تاتو
  کد خبر : 1850623

  هزينه يک تاتو چند؟

  درآمد ماهانه 8 تا 100 ميليوني تاتو

  درآمد ماهانه 8 تا 100 ميليوني تاتو Reviewed by Aryan on Jun 11Rating:   تاتو و خالکوبي از شغل هاي پردرآمدي است که امروزه به صورت زير زميني و مخفيانه در برخي از سالن هاي آرايش کلان شهرها انجام مي شود. کسب و کاري پر درآمد که هر روز پر رونق تر از روز ديگر…

  درآمد ماهانه 8 تا 100 ميليوني تاتو Reviewed by Aryan on Jun 11Rating:
  تاتو کردن

  تاتو کردن 

   

  تاتو و خالکوبي از شغل هاي پردرآمدي است که امروزه به صورت زير زميني و مخفيانه در برخي از سالن هاي آرايش کلان شهرها انجام مي شود. کسب و کاري پر درآمد که هر روز پر رونق تر از روز ديگر است. اين شغل اخيرا در ايران مشتري هاي زيادي پيدا کرده است. مشترياني که به غير از پرداخت هزينه هايي گاه ميليوني براي تاتو، بايد هزينه هاي عوارض زيان آور و غيرقابل جبران، نظير بيماري هاي پوستي و خوني را نيز بپردازند.
  در نگاه اول شايد اين گونه به نظر آيد که اين کسب و کار درآمد قابل توجهي نداشته باشد. اما برعکس تصور عامه، اتفاقا شغلي است بسيار پر درآمد. طبق آمارها، هر تاتو کار خانم يا آقا در تهران ميانگين بين ماهي 8 تا 100 ميليون تومان درآمد دارد.
  قيمت تاتو و خالکوبي براي مشتريان ممکن است در هر محله با تغيير روش کار يا با توجه به موادي که به کار مي برند متفاوت باشد. مثلا قيمت تاتوي ابرو در سالن آرايشي که در جنوب شهر تهران قرار دارد بين 90 تا 100 هزار تومان است اما همين کار در آرايشگاه شمال تهران قيمتي بين 250 تا 300 هزار تومان دارد.
  همچنين تاتو کردن طرح و نقش هاي کوچک، بين 50 تا 70 هزار تومان آب مي خورد. البته برخي طرح هاي کوچک گران تر نيز هستند. به طور مثال تاتوي پلک يا پشت گوش يا شاهرگ بين 300 تا 400 هزار تومان هزينه دارد.طرح هاي بزرگ هم قيمت هاي متفاوتي دارند که البته به اندازه طرح و تعداد رنگ هاي به کار رفته و حتي دو بعدي يا سه بعدي بودنش بستگي دارد. طرح دست بين 1.5 تا 2.5 ميليون تومان هزينه دارد.کل هر دو پا بسته به نقش و تعداد رنگ بين سه تا چهار ميليون و طرح کامل کمر بين 3.5 تا 4.5 ميليون تومان هزينه در بردارد. قيمت تاتوي کامل بدن که کمتر هم مورد علاقه خانم ها است و بيشتر آقايان اين کار را مي کنند بين 10 تا 12 ميليون تومان است.
  در اين ميان کساني هستند که پس از تاتو به دلايل مختلف تغيير سليقه مي دهند و به فکر پاک کردن آن مي افتند. پاک کردن تاتو با ليزر، مواد و کرم هاي خاص پاک کننده و يا با روغن هاي مخصوص انجام مي شود که قيمت پاک کردن آن بسته به اندازه و نوع کار، بين 50 هزار تا يک ميليون تومان هزينه دارد.
  افرادي که کار تاتو را انجام مي دهند اصولا يا در ايران و يا در تايلند دوره ديده اند که البته علاوه بر داشتن مهارت بايد دستگاه هاي مخصوص تاتو را نيز داشته باشند. اين دستگاه ها قيمتي بين يک ميليون و پانصد هزار تومان تا هشت ميليون تومان دارند.
  از طرف ديگر هر سوزني که در تاتو استفاده مي شود 250 تومان قيمت دارد و اگر همه موارد بهداشتي مثل دستکش يک بار مصرف، اسپري ضدعفوني کننده و مواد بي حس کننده را نيز محاسبه کنيد در گران ترين حالت به زحمت 10 هزار تومان مي شود. نتيجه اينکه قيمت تمام شده براي يک تاتو کوچک حداکثر 10 هزار تومان است اما آنچه از مشتري دريافت مي شود بين 100 تا 300 هزار تومان است.بر اساس نتايج يک تحقيق، پديده خالکوبي در برخي شهرهاي کشور به ويژه کلانشهرها در بين دختران، دانش آموزان و دانشجويان افزايش يافته است. گفته شده تقريبا 20 درصد افراد 18 تا 35 ساله در دنيا خالکوبي مي کنند که پيش بيني مي شود طي چند سال آينده اين مقدار افزايش يابد.

  منبع: ابتکار
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.