• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » جمشید دانایی فر سر از آمریکا در آورد!
  کد خبر : 1850518

  سرنوشت مرزبان مفقود مشخص شد:

  جمشید دانایی فر سر از آمریکا در آورد!

  گروهبان جمشید دانائی فر مرزبان ایرانی وارد آمریکا شد

  جمشید دانایی فر سر از آمریکا در آورد!Reviewed by Aryan on May 30Rating:

  جمشید دانایی فر 

  دقایقی قبل پایگاه خبری موسوم به حقوق انسانی و اولیه بشر از ورود جمشید دانایی فر مرزبان مفقود شده ایرانی به آمریکا خبر داد.

  اواسط بهمن ماه ۱۳۹۲، ۴ سرباز مرزبانی به همراه گروهبان دوم جمشید دانأیی فر طی‌ یک عملیات توسط یک سازمان تروریستی جیش العدل به اسارت گرفته شدند. ۴ اسیر ایرانی بعد از مدتی‌ با وساطت نیروهای مذهبی‌ بومی آزاد شدند اما نفر پنجم(گروهبان جمشید دانائی فر) بنا بر اعلامیه رسمی‌ جیش عدل اعدام شد. اعلام خبر کشته شدن جمشید دانائی فر مورد تایید مقامات دولتی قرار نگرفته بود، حسین تقوی، سخنگوی کمیسیون امنیت شورای ملی‌ اعلام کرد که قرائن و شوأهدی در دست دارند که حکایت از زنده بودن جمشید دانائی فر دارد.

  سرتیپ حسین ذوالفقاری، فرمانده ستاد مرزبانی نیروی انتظامی نیز در اظهاراتی مشابه با اذعان به غافلگیر شدن نیرو‌های نظامی به زنده بودن جمشید دانائی تصریح کرده است. در مقابل برخی‌ از مقامات امنیتی نیز معتقدند هیچ دلیل و مدرکی‌ مبنی بر زنده بودن گروهبان موصوف وجود ندارد.سخنگوی گروهک جیش العدل، نیز در پاسخ به پرسشی در مورد سرنوشت دانایی فر گفته بود: موضوع گروهبان جمشید دانأیی فر در شورای مرکزی جیش العدل مطرح میباشد و به دلایل امنیتی نمی‌تواند بدان پاسخ بگوید(!)

  براسا این گزارش، صبح روز ۲۹ می، آقای جمشید دانائی فر با یک هوپیمای نظامی به عنوان پناهنده سیاسی وارد خاک آمریکا شده است.

  تکمیلی:

  رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور گفت: تاکنون منابع رسمی ادعای یک رسانه غیرمعتبر و ناشناس در رابطه با پناهندگی «جمشید دانایی فر» پنجمین مرزبان ربوده شده کشورمان را گزارش نکرده اند.

  «روح الله جمعه ای» روز جمعه در گفت وگو با ایرنا در پاسخ به سوالی درباره صحت و سقم اخبار منتشره در خصوص پناهندگی «جمشید دانایی فر» پنجمین مرزبان ایرانی ربوده اظهار داشت: منابع رسمی این خبر را گزارش نکرده اند و وزارت کشور همچنان پیگیر روشن شدن سرنوشت دانایی فر است.

  رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور تصریح کرد: ما هر گونه اتفاق و رویدادی در این زمینه را متوجه دولت پاکستان می دانیم و پیگیری ها تا روشن شدن وضعیت این مرزبان ربوده شده همچنان ادامه خواهد داشت.

  یک مقام آگاه نیز که خواست نامش فاش نشود، در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: جریان های معاند نظام به دنبال جریان سازی رسانه ای در موضوع گروگان ها هستند.

  وی تاکید کرد: انتشار اخبار ضد و نقیض رسانه ای با هدف مطرح کردن جریان های معاند نظام است.

  رامین حضرتی، سجاد زاهانی، جمشید دانایی فر، محمد نظامی و جمشید تیموری پنج مرزبان ایرانی شامگاه 17 بهمن سال 92 توسط گروهک تروریستی جیش العدل در جنوب استان سیستان و بلوچستان ربوده شدند و به داخل خاک پاکستان انتقال داده شدند. گروهک تروریستی جیش العدل پس از آن اعلام کرد دانایی فر یکی از پنج مرزبان ربوده شده را به شهادت رسانده ولی هیچ سندی در این زمینه منتشر نشده است.

  چهار مرزبان دیگر در روز 17 فروردین ماه سال جاری آزاد شده اند و پیگیری ها برای آزادی دانایی فر ادامه دارد.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر پناهندگی مرزبان ایرانی را تایید نکرد

  آلن ایر در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص صحت و سقم خبر منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر پناهنده شدن جمشید دانایی فر مرزبان ایرانی ربوده شده توسط جیش العدل به امریکا گفت:  من هم این گزارشات در بعضی رسانه های ایرانی را خواندم اما این خبر را معتبر نمی دانم.

  پیشتر روح الله جمعه ای رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به انتشار برخی از اخبار در سایت های خارجی مبنی براینکه دانایی فر مرزیان ربوده شده در حادثه سراوان به آمریکا پناهنده شده است، منبع این خبر را غیر رسمی، ناشناس و غیر معتبر توصیف و اظهار کرده بود: ما هیچ گزارش و سندی مبنی بر صحت و سقم  این ادعا نداریم و  منابع رسمی نیز چنین ادعایی را تائید نکرده اند.

  رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، خاطرنشان کرد: ما همچنان پیگیر وضعیت دانایی فر هستیم و دولت پاکستان را مسئول می دانیم.

  به گزارش مهر، پنج مرزبان ایرانی 17 بهمن سال 92 توسط گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان ربوده و به داخل خاک پاکستان انتقال داده شدند.

  چهار مرزبان در روز 17 فروردین ماه سال جاری آزاد شده اند؛ اما این گروهک تروریستی مدعی شده بود که مرزبان پنجم جمشید دانایی فر را به شهادت رسانده است.

  منبع: پارسینه
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.