• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد
  کد خبر : 1850148

  نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد

  نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد Reviewed by Aryan on May 25Rating: رئیس‌جمهور صبح دیروز با حضور در همایش بیمه سلامت همگانی گفت: این‌قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد….

  نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد Reviewed by Aryan on May 25Rating:

  روحانی

  رئیس‌جمهور صبح دیروز با حضور در همایش بیمه سلامت همگانی گفت: این‌قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد. حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه همه باید در این ارتباط دست به دست هم بدهیم، تصریح کرد: دراین راستا باید غم ما همه یک چیز باشد و یک سوال را از یکدیگر بپرسیم که چرا توسعه‌یافته نیستیم. اگر این سوال ملی شود و عزم‌ها و اراده‌ها دراین راستا سوق داده شود کار ما درست می‌شود. رئیس‌جمهور تاکید کرد: فتح خرمشهر پشت قباله هیچ‌کس و هیچ نهادی نیست. پشت قباله ملت ایران است. وی با تاکید بر اینکه نباید مردم را بیهوده و بدون جهت نگران کرد و باید بگذاریم مردم راحت باشند، ادامه داد: اینقدر در زندگی مردم مداخله نکنید، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد.پیامبر(ص) شلاق در دست نداشت، پیامبر(ص) بشیر و نذیر بود و ما نیز باید بشیر و نذیر باشیم.

  همه باید کاری کنیم که آرامش در جامعه حاکم باشد. روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: دعواهای گروهی و جناحی تا یک حدی بد نیست. من درمورد این مسائل تعبیر نمک را به کار نمی‌برم، تعبیر فلفل را به‌کار می‌برم. وجود فلفل یک مقدارش مشکلی ندارد، ولی وقتی همه غذا پر از فلفل شود داد آدمی درمی‌آید. رئیس‌جمهور افزود: همه چیز اندازه‌ای دارد. رقابت‌ها و دعواهای حزبی و جناحی نیز تا یک حدی معمول است، ولی اگر بنا باشد که همه شود دعوای جناحی و گروهی این خوب نیست.

  ما همیشه انتخابات داریم. اگر این مسائل را از 6 ماه قبل انتخابات شروع کنیم، اشکالی ندارد، ولی در کشور وقتی یک انتخابات تمام می‌شود، بلافاصله دعوا برای انتخابات بعدی شروع می‌شود. وی ادامه داد: در دنیا نیز انتخابات مهم است، ولی از 6ماه یا یک سال قبل این مباحث شروع می‌شود و مقدمات آن فراهم می‌شود و در دو ماهه آخر اوج می‌گیرد، ولی در کشور ما به محض اینکه انتخابات تمام شد این مباحث برای انتخابات بعدی آغاز می‌شود و شروع می‌کنیم کسی که پیروز شده موفق نشود و دراین راستا این استدلال به‌کار برده می‌شود که فرد پیروز موفق نشود تا کاندیدای ما در 4سال بعدی در انتخابات موفق شود. ما در قواعد بازی مشکل داریم و باید آن را حل کنیم.

  اجازه نمی‌دهیم ابرقدرت‌ها حق ملی ما را زیر پا بگذارند

  رئیس‌جمهور همچنین در کنگره بزرگداشت شهدای خرمشهر هم بحث هسته‌ای را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: ما در این زمینه نمی‌خواهیم بالاتر از حق قانونی و طبیعی و روشنمان قدمی برداریم، چنانچه گفته‌ایم و می‌گوییم و خواهیم گفت در پی فناوری صلح‌آمیز بوده و هستیم و البته نخواهیم گذاشت که دشمنان و ابرقدرت‌ها گوشه‌ای از حق ملی ما را زیر پا قرار دهند و بخواهند به ما زور بگویند. وی خاطرنشان کرد: اگر دیروز فرزندان بسیجی، سپاهی و نیروی انتظامی برای پیروزی در صحنه حاضر بودند امروز هم فرزندان انقلابی شما در صحنه‌ دیپلماسی برای به‌دست آوردن پیروزی دیگر همانند پیروزی خرمشهر، ایستادگی، مقاومت، صبوری و فداکاری خواهند کرد. روحانی با بیان اینکه ما باید پیروزی خرمشهر را در تاریخمان 10باره و 100باره تکرار کنیم، تصریح کرد: من تردیدی ندارم که ملت ایران در موضوع فناوری هسته‌ای در برابر فشار دیگران به حول و قوه الهی به پیروزی خواهد رسید.

  وی افزود: ما با حفظ حقوق قانونی و ملی خودمان همچنین با منطق و استدلال در برابر قدرت‌هایی که به‌عنوان 1+5 در برابر ما هستند قدم به قدم پیش خواهیم رفت تا هم زنجیرهای تحریم‌ را بگسلیم و برای همیشه کنار بگذاریم، هم اینکه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای خود را برای همیشه در جهت اهداف صلح‌آمیز ادامه دهیم. روحانی تاکید کرد: خرمشهر ما فقط همین خرمشهر نیست و ما خرمشهر‌ها داریم. ما باید به توسعه‌ ملی همانند کشورهای توسعه‌یافته در زمینه‌ انواع فناوری‌ها و رفاه اجتماعی، توسعه‌ سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دست پیدا کنیم. وی افزود: باید موانع داخلی و مقررات دست‌و‌پا گیر همچنین مشکلات در توسعه در داخل سرزمینمان را کنار بگذاریم، همچنین لازم است در روابط خارجی معضلات را کنار بگذاریم، جلوی فساد ایستادگی کنیم و زمینه را برای رشد آماده کنیم، موانع را کنار بزنیم و متحدانه خود را برای یک خیزش بزرگ آماده کنیم.

  رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: ما در دولت یازدهم در این زمینه‌ها قدم برخواهیم داشت و به کمک همه ملت ایران به‌ویژه‌ خانواده‌های ایثارگران و نیروهایی که در مبارزه و جنگ از کشور دفاع کردند و امروز هم لازم است در صحنه اقتصاد، سیاست و توسعه ملی در خط جلو خود را آماده کنند به پیش می‌رویم و همه ازجمله بسیجیان و سپاهیان و ارتشیان و همه ملت ایران خود را برای یک خیزش بزرگ آماده می‌کنیم؛ چراکه ما نیاز به یک حماسه‌ دیگر چون حماسه‌ خرمشهر داریم. وی خاطرنشان کرد: همان‌طور که روز پیروزی خرمشهر روز غرور ملی ما محسوب می‌شود در پیروزی‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیز باید روزهای غرور ملی را بسازیم و با عزم ملی و مدیریت جهانی گام برداریم؛ چراکه امسال سالی است که باید بامدیریت جهادی حرکت کنیم و همه مردم با عزم ملی قدم‌ها رابه پیش بگذاریم.

  روحانی در ادامه با بیان اینکه ما در این دولت بر غول تورم و رکود پیروز خواهیم شد، اظهار کرد: خرمشهرآینده ما توسعه‌ همه‌جانبه‌ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است و ما با رشد اخلاق و معنویت در کنار رفاه و بهبود معیشت و حرکت به سمت مرز علم و فناوری ان‌شاء‌ا… خرمشهرهای جدید را در آغوش خواهیم کشید و پیروزی‌های جدید را نصیب ملت ایران خواهیم ساخت به حول وقوه الهی به کمک شما مردم و با حضور شما ایثارگران این کار را انجام خواهیم داد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲۳)  • نام...

   بله صدرصد باید بزاریم مردم راهشونو خودشونو انتخاب کنن(لا اکراه فی دین)اما ما در حال حاضر مشکلات بیشتری داریم مطرح کردن همچین موضوعاتی در حال حاضر فرقی به حال ما نمی کنه.

  • عارف

   این دیدگاه را می توان دیدگاه اسلام واقعی دانست و از یک دین الهی همین انتظار میرود لا افراط و لا تفریط . از اقای روحانی نهایت تشکر و قدردانی میکنم حقوق مردم در خیلی از موارد نادیده گرفته می شود باید جدی بود

  • ooo

   همین که این حرفها از زبان یه رییس جمهور پخش بشه جای شکر داره . . .
   چون الان 35 ساله این حرفها بگوشمون نخورده تازه اونم از یه رییس جمهور روحانی مسلک . . .
   همین که قبول کنن که این عقب موندگی ها و خاله زنک بازی ها تو کشور هست . بازم خدارو شکر لاقل تودهنیه به بعضی انسانهای نادان وعقب مانده افراطی. . .

  • مسعود

   باسلام دردین اجباری نیست…. بذارید مردم خودشون تصمیم بگیرن , باید بین مردم تفاوت باشه نه ازلحاظ شهروندی یانوع خدمات دولتی بلکه ازنظررفتاریانوع عملی که انجام میدن درجامعه باید متمایز باشند مشکلاتی که گریبان جامعه ما هست نظام سرمایه داری است تفاوت شهروندی یانوع خدماتی که به بعضی ها ارایه میدن باجلوگیری شود ومردم خودشون بخواهن با این افت جامعه دموکراسی برخورد بشه به امید روزی که مردم ما بادید باز به یکدیگر نگاه کنند. اللهم عجل لولیک الفرج

  • عاطفه

   آقای روحانی به جای گول زدن مردم با این حرف های به ظاهر زیبا (اما در باطن نابود کننده جامعه) بهتره حواسش به وزیرای محترم و ویژه خواری های بعضی ها باشه، قسط چهارم و پنجم گفتگوهای ژنو روی هم یک میلیارد دلار بوده در صورتی که همین چند وقت پیش موضوع اختلاس سه میلیارد دلاری و اختلاس بیمه داشت بررسی می شد!!!، اگر جلوی دزدی هایی که تو کشور می شه رو بگیرن نه دیگه تحریم ها اثر داره و نه می خواد که از حقوق خودمون کوتاه بیاییم
   اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین

  • masoud yousefi

   این حرف ها عالی است ولی مگر قدرت اجرائی دارد . این حرف ها مثل اینکه گفت در 90 روز تورم را حل می کنم و گرانی را از بین می برم پس چه شد (( دروغ ها چه جهره زیبائی دارند )) شکسپیر

  • خیال

   “دراین راستا باید غم ما همه یک چیز باشد و یک سوال را از یکدیگر بپرسیم که چرا توسعه‌یافته نیستیم”
   برای این توسعه یافته نیستیم که با خدا نیستیم و با اسلامش نیستیم با رهبرش نیستیم با جانشینش نیستیم.چشممون ،دهنمون و گوشمون طرفه گوشو چشمو دهنه افراد بی اسلام وبی خداست.اینکه چی میپوشن چیکار میکنن چی می گن چون در ظاهر برترن، قدرتمندند.بله کشور اسلامی که شما ساختین همیشه ضعیف و وابسته وگوش به فرمانه وتوسعه یافته نیست ونمیشه.
   بله اگر تنها کارما گفتن حرف های قشنگ باشه کشور ما توسعه یافته نیست.کشور ما هیچی نیست اگر اسلام وعمل اسلامی واطاعت محض از رهبرسلامی نباشه.
   حدود یک سال گذشت چیزی جز حرف ندیدم !!
   والسلام

  • خیال

   “این‌قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد”
   اینجا ایران اسلامی است فقط وفقط اسلام بدون هیچ افراطی گری و زورگویی اسلام حق است و خواهد بود،اگر کسی باآن مخالفه از ایران اسلامی بره، ویا بدون مداخله در قوانین اسلامی در کنار مسلمانان زندگی کنه هیچ زوری نیست .ومسمانان واقعی هیچ مشکلی ندارن . فقط یه خواهش از کساییکه این قوانینو نمیخوان ونمیخوان ایران را ترک کنند اینکه به قوانین اسلام احترام بگذارند و مشکلی ایجاد نکنند.در جامعه آشوب ایجاد نکنند.عقاید خودشونو تحمیل نکنند.هرجور لباسی که دوست دارن بپوشن در خانه هاشان بپوشن ودر محیط جامعه که اسلام ونام خدا روی پرچمشه وخونی زیادی برای اینکه این پرچم بالا بمونه ریخته شده حق ندارن بپوشانن این زور نیست این قانونه فقط قانون ویک انسان عصر حاضر باهر عقایدی درک میکنه قانون چیه ورعایت قانون یعنی چی.

  • فائزه

   امیدوارم بذلرن حرفاش عملی کنه چون این حرف واقعیت محضه و ما باید به شعور مردم احترام بذاریم و بفهمیم که هر کسی حق انتخاب داره و خودش باید راهش انتخاب کنه نه این که پلیس های توی خیابون براش تصمیم بگیرن که چی بپوشه کجا بره با کی حرف بزنه البته این 1 مثال عامه پسندش بود وگرنه همه می دونیم که وضع توی همه جای این مملکت حاکمه

  • علی

   به عقیده من حرف منطق است البته اگه ظاهری نباشه .در دوره و عصر فناوری های اینچنین پرقدرت وقوی که باسرعت رو به پیشرفت است . دیگه حرف منع کردن با زور و جلوگیری اجباری از استفاده از این فناوری ها حرف های ÷وچ وبیهوده ایست حتی همان قدیم ندیماش نمیشد چه برسه به الان که واویلاست . فقط این روش زور جز خسارت به مردم وکشور چیزی به دنبال ندارد. جریان ویدئو هم در کشور ما ممنوع بود . چقدر دستگاههای مردم رو بزور گرفتند. جای اینکه بیان فناوری ساختشو سریع شروع کنن که سودش به جیب خارجیها نره .گرفتن و رو هم انبار کردند و دور ریختند .بعد اون چقدر صفحه و دستگاه ریسور برا مردم هزینه شد. الان درون انبار ها از بین رفت . آیا میشه گوشیهارو از دست مردم گرفت . چقدر سی دی از اموال مردم ازبین رفت . آیا با تکنولوزی میشه مقابله کرد. بهتر نیست جاش تولیدشو خودمون بگیریم که از خارج نیاد . اونایی که تو گوشی کانالهای خارجی رو نیگاه میکنند .هم میشه جلوشونو گرفت . آقایان باید به خود بیاند.و فرهنگ رو درست کنند. مضرات اون وسایلو بگن حالا خود مردم میدونندو خودشون . متشکرم.

  • 56

   هرچند ظاهرش ایرانی نیست ولی حرفاش ریشه در تفکر ایرانی داره. تاحدی مثل کورش حرف زده.

   • عاطفه

    یعنی واقعا خیلی احمقی اگه فکر کنی کورش کبیر مثل این بوده
    کورش مقابل اجنبی ها کوتاه نمی یومد و ترسو هم نبود

  • فاطمه

   صحبتهای قشنگی می کنه اما خداکنه بزارن کارشو به خوبی انجام بده و یک عده کار شکنی نکنند

  • اکبر

   ای کاش از ته دل باشد و سیاسی نباشد و بتواند عملی نماید چون بعید میدانم این افراطیون اجازه دهند مردم یک کمی آرامش داشته باشند .

  • مجتبی

   یکی باید به رییس بگه آخه رییس جون گفتی که باعنوان کردن انقلابی گری بعضیا جیب مردمو زدن خوب این دزدهای سرگردنه که کاری دیگه ازشون نمیاد . امام (ره) گفت اگه هر مسلمونی یه سطل آب بریزه اسراییلو آب میبره حالا هم اگه هر کدوم از وزیر و وکیلا یکی از کوچکترین مسایل مملکت رو تو زمون آقا احمد امام زمونی حل کرده بود تو زمونی که بیشترین بهره مالی نفتو داشتیم حالا نباید میپرسیدیم چرا توسعه نیافته ایم . یه عده ای هستن هنری ، سوادی ، تخصصی و ……….. که ندارن فقط متخصص گل آلود کردن خودآگاه یا ناخودآگاه هستن تا یه عده دیگه همه جک و جونوری از این آب بگیرن و تو حلقوم گشادشون کنن .

  • مهدی

   منظور روحانی این بود که شاید یه روزی این شلاقی که باهاش میخوایم مردمو بفرستیم بهشت بیفته دست مردم اونوقت.
   …….

  • کیانوش

   آقای روحانی توبه

   • حمید

    ما نمی دونیم باید چیکار کنیم که کسی برای ما تصمیم نگیره . آقای روحانی از شما تشکر می کنیم چون عده ای به نام امر به معروف ونهی از منکر ملت رو آسی کردن . مگر این جامعه در عهده رسول ا… (ص) و ائمه طهارین (ع) نبود ((حتماً اون جامعه همشون معصوم و بی گناه بودن )) چرا بعضی کلید دار بهشت شدن و می خواهند مردم را به بهشت رهنمون کنن . ما باید باور کنیم که خدا نیستیم و جای خدا نیز نمی توانیم تصمیم بگیریم که چه کسی عاقبت به خیر شد و چه کسی عاقبت به خیر نشد . لطفاً دست از سر ما بردارین . لطفاً !!!!! میشه ؟؟؟؟؟؟

  • Anahita

   باید دید این رئیس جمهور باشعور و فهمیده چقدر راست میگه .. واقعاً نظرش همینه ؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   یا داره واسه چهارسال دوم از الان اقدام میکنه
   اگه راست بگه امیدوارم توی عمل هم نشون بده
   سه چهار پنج تا رئیس جمهور اینجوری بیاد کم کم کم یواش یواش بسمت پیشرفت بریم شاید

  • heidar

   خودتون مگید رئیس جمهور مردمی، پس باید حرف دل مردم را بزنه که ، می بینید داره همین کار را میکنه. طبیعیتا” به مذاق بعضی ها که مملکت را در پشت قباله باباشون میبینن خوش نمیاد، جدا” دلواپسی دارن، چونکه منافعشون را در خطر میبینن، باید به این گروه حق داد چونکه تمام راه ها برای چپاول مملکت بسته میشه، به ذم این گروه خطر منافعشون یعنی خط اسلام، چرا که کاتولیک تر از پاپ هستن

   • نام...

    عزیزم فقط حرف دل مردم رو زدن فایده ای نداره!! حرف خالی به چه دردی میخوره؟؟
    این موضوع فلفل که میگه در مورد خود مردم هم صدق میکنه!! یه روز دادشون درمیاد!! البته از اونجایی که مردم کلا delay دارن احتمالا اون موقع که دادشون درمیاد دیگه فایده ای نداره!!!

  • عاطفه

   کاش کسی بود تا حرفای این ریس حمهور رو گوش کنه همش درسته بهشت زورکی نمیشهههههههههههههههههههههههه،پیروزی در انقلاب و جنگ هم برای ملت ایران هست …

  • اوستا

   سلام
   چه عجب یک آدم فهمیده پیدا شد ما که از اول داریم داد و فریاد می زنیم مردم را رها کنید انسان حق انتخاب دارد اما تاجایی که دیگری متضرر نشود باید به رئیس جمهور احسنت گفت

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.