• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » باستان شناس فرانسوی را پس از دعوت به ایران در فرودگاه دیپورت کردند !
  کد خبر : 1850091

  باستان شناس فرانسوی را پس از دعوت به ایران در فرودگاه دیپورت کردند !

  باستان شناس فرانسوی را پس از دعوت به ایران در فرودگاه دیپورت کردند !Reviewed by Aryan on May 20Rating: «رمی بوشارلا» – باستان‌شناس فرانسوی – که به دعوت ایران و برای حضور در دوازدهمین گردهمایی سالانه‌ بین‌المللی باستان‌شناسان به کشور سفر کرده بود، در فرودگاه دیپورت شد.  در نخستین روز برگزاری گردهمایی سالانه‌ی بین‌المللی باستان‌شناسان…

  باستان شناس فرانسوی را پس از دعوت به ایران در فرودگاه دیپورت کردند !Reviewed by Aryan on May 20Rating:
  «رمی بوشارلا» - باستان‌شناس فرانسوی
  «رمی بوشارلا» – باستان‌شناس فرانسوی – که به دعوت ایران و برای حضور در دوازدهمین گردهمایی سالانه‌ بین‌المللی باستان‌شناسان به کشور سفر کرده بود، در فرودگاه دیپورت شد.

   در نخستین روز برگزاری گردهمایی سالانه‌ی بین‌المللی باستان‌شناسان گفته شد که «رمی بوشارلا» برای حضور در این همایش به ایران سفر کرده بود، اما در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) از ورودش جلوگیری شده است.

  البته با وجود پیگیری‌های خبرنگار ایسنا برای مشخص شدن دلیل این اتفاق، تا کنون توضیح شفافی در این زمینه داده نشده است.

  «رمی بوشارلا» سال‌ها به‌صورت مشترک با باستان‌شناسان ایرانی در محوطه‌های تاریخی پاسارگاد پیش از آب‌گیری سد سیوند کاوش کرده است. همچنین کتاب «باستان‌شناسی امپراتوری هخامنشی» (پژوهش‌های نوین) زیر نظر او در دی‌ماه 1392 در ایران منتشر شد. بوشارلا در سال‌های گذشته بارها به ایران سفر کرده و علاوه بر حضور در گروه‌های کاوش، در همایش‌های مختلف سخنرانی کرده است.

   

  در حالی از ورود این باستان‌شناس به ایران جلوگیری شده که او برای حضور و سخنرانی در گردهمایی سالانه‌ی بین‌المللی باستان‌شناسان از سوی مقام‌های مسوول به ایران دعوت شده است. 

  از سوی دیگر، به گفته‌ فعالان حوزه‌ گردشگری، وزیر اطلاعات در جلسه‌ای که به‌تازگی با آن‌ها داشته، تأکید کرده است که دستور داده، هیچ مسافری در شش‌ماه گذشته دیپورت نشود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.