• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » رييس جمهوري:نبايد نخبگان را به دليل قوميت يا مذهب کنار بزنيم
  کد خبر : 1850051

  رييس جمهوري:نبايد نخبگان را به دليل قوميت يا مذهب کنار بزنيم

  رييس جمهوري:نبايد نخبگان را به دليل قوميت يا مذهب کنار بزنيم Reviewed by Aryan on May 19Rating:   روحاني با تأکيد بر لزوم تکريم نخبگان و استفاده از توانايي آنان فارغ از قوميت، مذهب و… گفت: کشور با شعاردرماني و گفتاردرماني درست نمي‌شود و هر چقدر سخنراني و بحث کنيم نياز به برنامه، عمل، تحرک…

  رييس جمهوري:نبايد نخبگان را به دليل قوميت يا مذهب کنار بزنيم Reviewed by Aryan on May 19Rating:

   روحانی

  روحاني با تأکيد بر لزوم تکريم نخبگان و استفاده از توانايي آنان فارغ از قوميت، مذهب و… گفت: کشور با شعاردرماني و گفتاردرماني درست نمي‌شود و هر چقدر سخنراني و بحث کنيم نياز به برنامه، عمل، تحرک و وحدت داريم.
  حجت‌الاسلام و المسلمين حسن روحاني در مراسم تجليل از نخبگان، فرهيختگان و هنرمندان برجسته کشور با بيان اين‌که نخبگي افتخار هر انساني است که اين عنوان شامل او شود، افزود: البته نخبگي آغاز دارد، ولي حتما پاياني براي او متصور نيست.
  روحاني همچنين تاکيد کرد: معمولا در کشورهاي پيشرفته نخبه‌ها را از هر مليت، سرزمين، جغرافيا و قوميتي جذب مي‌کنند؛ چرا که شناسنامه نخبگي، نخبگي است، نه اينکه متولد و اهل کجاست و از کدام قوم و ديار محسوب مي‌شود.
  رييس‌جمهور با بيان اين‌که به بهانه‌هاي مختلف همديگر را کنار مي‌گذاريم و با انگ‌هاي مختلف عده‌اي را منزوي مي‌کنيم، اظهار کرد: بعضي‌ها گويي به ميکروسکوپ هم نيازندارند. اين افراد در فضاي دور نياز به تلسکوپ هم ندارند و من نمي‌دانم چطور ميان فيلم‌ها و عکس‌ها تصويري را پيدا مي‌کنند و مي‌گويند اين نخبه شايسته نيست، چرا که در فلان ديار و جمعيت حضور داشته است.وي در ادامه با طرح اين پرسش که چطور ما يکي را به دليل قوميت، يکي را به دليل مذهب يا اعتقاد سياسي يا روش و يا ويژگي‌هاي اخلاقي کنار مي‌زنيم، گفت: خداوند روح و قلبي را به من داده که بيشتر از اين‌که دفع کنم جذب کنم البته اشکال ندارد که اگر خداي نکرده فردي اخلاق تخصصي و فردي را ندارد و به کشور، ديار و نظامش هم دلبستگي ندارد و يا اينکه عليه نظام و کشورش قدم برداشته است را کنار بگذاريم.

  اما مي‌شود به هر بهانه‌اي اندک و با هر دليل جزئي نخبه‌ها را کنار بگذاريم؟ مگر دست ماست؟رييس‌جمهور افزود: نخبه کسي است که اين همه وقت و سرمايه براي او صرف شده تا او به چنين مقامي دست يافته است. او تجربياتي را در اين کشور و آن کشور با سرمايه اين ملت کسب کرده و حال که اين تجربيات به ثمر نشسته مگر مي‌شود با يک بهانه او را از تنه ببريم و يا از ريشه در بياوريم؟ اين هنر است؟ روحاني تاکيد کرد: ما در دنياي نخبگان بايد تمامي نخبه‌هاي خودمان و همه نخبگاني که در اين دنيا به کشور ايران و سرزمين ما علاقه دارند و حاضر به سفر و حضور در ايران هستند ولو موقت را مورد توجه قرار دهيم. لازم نيست کسي در ايران براي هميشه بماند. ما بايد براي همفکري و تضارب آرا و کسب تجربيات او تلاش کنيم.
  رييس‌جمهور با تاکيد بر اين‌که اگر جامعه ما چند شقه بشود و يک شقه اولويتي و شقه ديگري اولويت ديگري را مدنظر قرار دهد ما به هدف نخواهيم رسيد، افزود: من نمي‌خواهم بگويم که در همه اولويت‌ها اتفاق نظر داشته باشيم، اما بياييم در توسعه و نرخ رشد اتفاق نظر داشته باشيم و همه اين موضوع را مورد توجه قرار دهيم که بايد رکود شکسته و رونق آغاز شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.