• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چرا سخنرانی عارف در شیراز برگزار نشد ؟
  کد خبر : 1849983

  چرا سخنرانی عارف در شیراز برگزار نشد ؟

  عضو هیئت مدیره بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: هدف عارف از سفر به شیراز سخنرانی در دانشگاه نبوده است حالا که سفر به تاخیر افتاده است عده‌ای به دنبال بهره‌برداری سیاسی از این موضوع هستند.

  چرا سخنرانی عارف در شیراز برگزار نشد ؟Reviewed by Aryan on May 15Rating:

  عارف

  در مورد علت لغو سفر محمدرضا عارف به شیراز که برخی از رسانه‌ها مدعی شدند در پی اعتراضات تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شیراز بوده است، گفت: سفر عارف به استان فارس لغو نشده و تنها به تاخیر افتاده است.

  عضو هیئت مدیره بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: اساسا انگیزه انجام سفرهای عارف در این برهه از زمان افتتاح و راه اندازی شعب استانی امید ایرانیان بوده و هست که سفر به استان فارس نیز در همین چارچوب طراحی شده است، ‌بنابراین، این سفر  ارتباطی با دانشگاه یا تشکل‌های دانشجویی و اعتراض داشتن یا نداشتن آنها ندارد.

  وی در مورد علت به تاخیر انداختن سفر گفت: در جلسه گذشته هیئت مدیره بنیاد امید ایرانیان برنامه تفصیلی راه‌اندازی شعبه بنیاد که بیشتر بحث‌های درونی است، مطرح شد، استنباط هیئت مدیره این بوده و هست که مقدمات لازم برای افتتاح شعبه در این تاریخ به درستی فراهم نیست و تصمیم گرفته شد سفر با اندکی تاخیر انجام شود تا مقدمات آن فراهم گردد.

  رسولی افزود: بنابراین هیئت مدیره، مدیرعامل و بخش‌های اداری بنیاد در اجرای مصوبه به دنبال فراهم ساختن این مقدمات هستند.

  وی با بیان اینکه به هیچ عنوان به تاخیر افتاد این سفر تحت تاثیر عوامل بیرونی نیست، گفت:عارف در جریان این سفر‌ها به دلیل تعلق خاطری که به جامعه دانشگاهی دارند معمولا به دعوت‌هایی که از سوی مجامع دانشگاهی و دانشجویی صورت می‌گیرد پاسخ مثبت می‌دهد ولی هدف اصلی این سفر‌ها افتتاح بنیاد امید ایرانیان بوده است، سایر گمانه زنی‌ها در مورد به تاخیر افتادن این سفر به هیچ وجه مورد تایید نیست.

  رسولی تاکید کرد: حالا که ایشان سفر را به تعویق انداخته‌اند عده‌ای به دنبال بهره‌برداری سیاسی هستند.

  ————–

  رئیس دانشگاه شیراز : 

  از علت لغو برنامه‌ عارف و توفیقی بی‌اطلاع هستم

   

   

  رئیس دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه به هیچ عنوان در لغو برنامه سخنرانی آقایان عارف و توفیقی نقشی نداشته و برنامه را لغو نکرده است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌ی فارس، دکترمجید ارشاد لنگرودی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا در خصوص علت لغو دو برنامه سخنرانی در این دانشگاه، گفت: از علت لغو برنامه‌ها بی‌اطلاع هستم و بهتر از تشکل‌هایی که برنامه‌ریز بوده‌اند در این خصوص پاسخ دهند.

  وی وجود هرگونه فشاری از سوی فرد یا تشکلی خاص برای لغو این برنامه‌ها را رد و اضافه کرد: هیات سه‌نفره دانشگاه شیراز درخواست تشکل‌های دانشجویی را در خصوص حضور و سخنرانی افراد، بررسی کرده و بعد از مطابقت با قوانین و دستورالعمل‌ها، مجوز لازم را صادر می‌کند.

  ارشاد تصریح کرد: هیات سه‌نفره دانشگاه شیراز برای برگزاری هر دو برنامه یاد شده، مجوز صادر کرده است.

  وی با بیان این که هیچ نهاد و ارگانی در خصوص اجرا شدن یا نشدن برنامه در این دانشگاه دخالتی نداشته و ندارد، گفت: اگر شخص مدعو به لحاظ قانونی مشکل و محدودیت و ممنوعیتی نداشته باشد، ما برای صدور مجوز منعی نداریم، مگر نهادی قانونی منعی داشته باشد.

  ارشاد یادآور شد: شاید مدعوین در خصوص حضور در دانشگاه شیراز و سخنرانی با مشکلی مواجه بوده‌اند، در کل از علت برگزار نشدن این برنامه‌ها اطلاعی ندارم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.