• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » سخنگوی داعش : ما می‌توانستیم ایران را به برکه‌ای از خون تبدیل کنیم !
  کد خبر : 1849891

  سخنگوی داعش : ما می‌توانستیم ایران را به برکه‌ای از خون تبدیل کنیم !

  اختلاف گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام ‌به نام داعش با القاعده و رهبر آن ایمن الظواهری وارد مرحله جدیدی شده است. هر دو گروه یکدیگر را به خیانت و انحراف از مسیر جهاد متهم می‌کنند. داعش مدعی است، سیاست القاعده در درگیر نشدن با ایران اشتباه بوده است.

  سخنگوی داعش : ما می‌توانستیم ایران را به برکه‌ای از خون تبدیل کنیم !Reviewed by Aryan on May 14Rating:

  سخنگوی داعش

  شبکه سعودی العربیه به انتشار ویدئویی از ابومحمد العدنانی، سخنگوی دولت اسلامی عراق و شام و محتوای آن و از جمله به مسائل مطرح ‌در‌باره ایران پرداخته است. 

  العربیه مدعی شده، در شرایطی که کشورهای مسلمان از افغانستان تا مراکش روزهای خونباری را می‌بینند، ایران کمتر از این موج خشونت‌ها آسیب دیده ‌و اکنون سخنگوی داعش می‌گوید، القاعده در سال‌های گذشته با صدور فرمانی برای حمله نکردن به ایران و منافع آن به سپری برای ایران تبدیل شده بود. 

  العدنانی سپس با اعتراض به الظواهری پرسیده است که ثمره این سیاست چه بوده است. 

  وی ادامه داد، «دولت اسلامی» به درخواست شیوخ و سمبل‌های جهاد برای حمله نکردن به ایران عمل کرده ‌و خشم خود را فرو خورده است، در حالی که می‌توانست ایران را به برکه‌ای از خون تبدیل کند. 

  وی مدعی شد، داعش اتهام مزدور ایران بودن را در شرایطی تحمل کرده ‌که صبرش در مقابل ایران به توصیه شیوخ القاعده و برای به خطر نیفتادن منافع و خطوط تدارکاتی آن بوده است! 

  برخی رسانه‌های خارجی در ابتدای تشکیل داعش در آوریل سال گذشته، داعش را به کمک به منافع دولت بشار اسد متهم کردند و این باعث خشم العدنانی در نوار و ویدئوی منتشره شده‌‌ است. آژانس فرانس‌پرس سخنان وی خطاب به الظواهری را نقل کرده ‌که گفته: «شیخ اسامه، همه مجاهدین را با یک کلمه دور هم گرد می‌آورد و تو آن‌ها را پراکنده کرده‌ای». 

  وی با رد اینکه داعش شاخه‌ای از القاعده است، گفته «داعش شاخه‌ای از القاعده نیست و هرگز نبوده است». 

  پیش از این، ایمن الظواهری از داعش خواسته بود ‌به درگیری با دیگر گروه‌های مخالف سوری پایان دهد و نیروهای خود را از این کشور بیرون کند که داعش این خواسته را نپذیرفت. 

  اکنون العدنانی، الظواهری را متهم به اشتباه کرده، ولی باز هم دست خود را به سوی او دراز کرده و خواستار تغییر محمد الجولانی رهبر گروه جبهه النصره، دیگر گروه وابسته به القاعده در سوریه شده است. به گفته وی، یا الظواهری با لجاجت بر اشتباهات خود پای می‌فشارد و درگیری بین مجاهدین در سوریه ادامه می‌یابد و یا اینکه به اشتباهات خود اقرار کرده و آن را اصلاح می‌کند. 

  العدنانی درخواست الظواهری برای محدود کردن فعالیت داعش به عراق را نیز رد کرده و آن را غیرمنطقی، غیر واقع‌بینانه و غیرمشروع دانسته است. 

  العربیه بخش دیگری از سخنان العدنانی خطاب به الظواهری در مورد دیگر کشور‌ها و از جمله مصر را نیز مورد توجه قرار داده ‌که در آن آمده است: «بار دیگر تو را به اصلاح راه و روشت دعوت می‌کنیم و می‌خواهیم با ارتش‌های پاکستان، مصر، افغانستان، تونس، لیبی، یمن و دیگر سربازان طاغوت بجنگی و با احکام شرعی بازی نکنی و اعلام کنی که حکومت فاسد است، قانون اساسی باطل است و ارتش توطئه‌گر است. می‌خواهیم به صراحت فرمان جنگ علیه ارتش مصر، این ارتش سیسی فرعونی جدید را صادر کنی و از مرسی و حزبش نیز برائت بجویی. دیگر خیمه شب بازی برای مسلمانان بس است. آری؛ مرسی مرتد است زیرا با ارتش خود به سینا نرفته بود تا با یهودیان بجنگد، بلکه برای جنگ با موحدان رفته بود. او با هواپیما‌ها و تانک‌هایش، خانه‌های مسلمانان را در هم کوبید. آری، آن مرتد، قاضی نصرانی صلیبی منصوب کرد تا بر اسرای موحد حکم کند و به طور طبیعی، حکم اعدام بود. چه پاسخی به او می‌دهی؟ او را مظلوم جلوه دادی و با او همدردی کردی».

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۸)  • حمید

   چه نوشابه ایی واسه خودش باز میکنه …… شاشول

  • حشمت

   وه چه خیال باطلی ….(ایران بیشه ی شیران است .)

  • زنده باد ايران وايراني

   ايران اگه به بركه اي از خون تبديل بشه مطمئنا خون داعشي ها خواهد بود زشير شتر خوردن و سوسمار…………

  • محمد مهدی

   چهار تا وهابی وحشی خون آشام بی رحم فکر کردن که ایران کجاست که بخوان به برکه ای از خون تبدیلش کنند؟ اینجا ایرانه . ایران یعنی بیشه شیران. بیشه شیران را مجال جولان شغالان جیره خوار نیست.

  • امیر

   سگی کی باشین انگار ما بچه بسیجی ها را دست کم گرفتیند همین الان خاورمیانه دست ما بسیجی ها و سپاهیانه به خدا که اگه اراده کنیم ناهار را کربلا و شام را در مکه و سعودیه میخوریم

  • فاطمه

   فقط
   می خوام بگم خوابشو ببیند که به ایران حمله کند واینکه بهتره نامش دخش شود چون از نظر من به جز ادمکشی خنگ هم هستند
   ترسیدم

  • فاطمه

   فقط
   می خوام بگم خوابشو ببیند که به ایران حمله کند واینکه بهتره نامش دخش شود چون از نظر من به جز ادمکشی خنگ هم هستند

  • کانون قرآن امام حسن مجتبی (ع)-تویسرکان

   انگاری خیلی خودشون و تحویل میگیرن
   هیچ غلطی نمیتونن بکنن…
   انگاری یادشون رفته 8 سال دفاع مقدس و…
   kqeh.blogfa.com

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.