• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » مسافران جام‌جهاني”سياه و سفيد” نپوشند
  کد خبر : 1849757

  سفير ايران در برزيل:

  مسافران جام‌جهاني”سياه و سفيد” نپوشند

  تا كنون حدود 4 هزار و 300 ايراني موفق شده اند، بليط بازي ها را تهيه كنند و احتمالا آنها در هنگام بازي ها در برزيل حضور دارند اما تعداد ديگري بليط هست كه هنوز فروش نرفته، ممكن است در آينده ايرانيان بيشتري اقدام به خريد بليط كنند

  مسافران جام‌جهاني"سياه و سفيد" نپوشندReviewed by Aryan on May 12Rating:

  جام جهانی برزیل

  سفير ايران در برزيل با بيان اينكه سفارت ايران در برازيليا آماده ارائه خدمات كنسولي به تماشاگران جام جهاني در طول اين بازي‌ها است به ايرانياني كه قصد شركت و حضور در مسابقات جام جهاني در برزيل را دارند  براي تسهيل در سفر و حـفـظ امـنـيـت و آرامـش آنـهـا تـوصـيـه‌هـايي كرد.محمد علي قانع زاده، سفير ايران در برزيل با بيان اينكه اقدامات متعددي براي حضور ايراني ها در برزيل انجام داده ايم و اقدامات ديگري در دست انجام است، اظهار كرد: در مسافرتي كه به سه شهر محل برگزاري بازي‌هاي تيم ملي ايران در مرحله مقدماتي بوده است انجام داديم،‌ با مقامات ايالتي ملاقات كرديم و قرار شد كه ما در هر سه شهر پست كنسولي داشته باشيم.

  آدرس و شماره تلفن مسوولان اين پست هاي كنسولي به زودي اعلام مي شود.وي افزود: پست هاي كنسولي در اين سه شهر مسوول خدمات رساني به ايرانياني هستند كه احيانا مدارك شخصي و يا بليطشان گم شده است و يا به خدمات پزشكي نياز دارند. دوستان در محل آمادگي دارند كه به هموطنان گرامي خدمات رساني كنند.سفير ايران در برزيل گفت: همزمان با برقراري پست كنسولي، سه هفته فرهنگي در اين سه شهر خواهيم داشت كه چند روز قـبل از آغاز بازي هاي تيم ايران شروع مي‌شود و تا سه روز پس از پايان اين بازي‌ها هم ادامه مي‌يابد كه آدرس و نحوه حضور در اين مراسم اطلاع رساني مي‌شود.

  وي با اشاره به اطلاعيه‌هايي كه سفارت ايران درباره مسافرت آرام و تسهيل حضور ايرانيان در زمان برگزاري اين بـازي‌هـا صـادر كـرده اسـت، گفت: مسووليت تداركات، پشتيباني و تمرين تيم با فدراسيون مـحـتــرم فــوتـبــال كـشــورمـان اسـت و آنـهـا در هـماهنگي‌هايي كه با مسوولان فيفا كرده اند برنامه‌ريزي لازم را براي آرامش اين عزيزان انجام داده اند، هتل محل استقرار و محل باشگاهي كه در آن تمرين مي كنند مشخص شده است، همه برنامه ريزي هاي لازم براي حضور موفق اين عزيزان از سوي فدراسيون صورت گرفته و فدراسيون هم در اين رابطه نقش خود را ايفا مي كند.

  قانع زاده گفت: تا كنون حدود 4 هزار و 300 ايراني موفق شده اند، بليط بازي ها را تهيه كنند و احتمالا آنها در هنگام بازي ها در برزيل حضور دارند اما تعداد ديگري بليط هست كه هنوز فروش نرفته، ممكن است در آينده ايرانيان بيشتري اقدام به خريد بليط كنند و در آن زمان وارد برزيل شوند كه ممكن است تعداد بيشتري از ايرانيان بتوانند در هنگام بازيها در برزيل حضور داشته باشند.وي همچنين درباره شيوع “تب زرد” در برزيل و نكات مورد توجه از سوي ايراني ها در اين رابطه اظهار كرد: در جنوب برزيل هيچ مشكلي از نظر تب زرد يا مسائل اين چنيني وجود ندارد، اما به كساني كه به شمال برزيل و منطقه آمازون مسافرت خواهند كرد توصيه شده است كه واكسن تب زرد را تزريق كنند كه البته تيم ايران در آن منطقه بازي‌اي ندارد.

  سفير ايران در برزيل درباره توصيه هاي سفارت به ايرانيان براي در نظر گرفتن مسائل امنيتي نيز تاكيد كرد: موضوعات امنيتي حتما از مسائلي است كه بايد هموطنان ما، اعضاي تيم و خبرنگاران به آن توجه ويژه اي داشته باشند. احتمال داده مي شود كه در زمان برگزاري بازي‌ها برزيل شاهد تظاهرات متعدد در شهرهاي مختلف باشد، توصيه ما اين است كه هموطنان ما به هيچ وجه وارد اين گروه‌ها نشوند. ممكن است كه در بين اين گروه ها دستگير شوند. عمدتا لباسي كه اين گروه ها مي پوشند لباس سفيد رنگ است؛ توصيه مي‌كنيم هموطنان ما با لباس سفيد وارد اين گـروه هـا نـشوند و نزديك اين گروه ها قرار نگيرند.وي توصيه كرد ايرانيان در زمان حضور در بازهاي جام جهاني در برزيل هنگام شب به مناطق خلوت مراجعه نكنند و مراقب اشياء شخصي و اسناد هويتي خود باشند.

  قانع زاده ادامه داد: ايرانيان توجه داشته باشد ممكن است در طول اين بازي ها گروه هاي ديگري با لباس مشكي در تظاهرات حاضر شوند. به هيچ وجه همرنگ آنها لباس نپوشند و وارد مجموعه آنها نشوند. توجه داشته باشند كه برزيل مشكلات امنيتي خاص خود را دارد و مي توان گفت كه همه چيز در اين كشور كامل نيست ، همچنان كه در همه كشورها اين گونه است، بنابراين بايد توجه داشت كه بر اين مسائل دقت داشته باشند.وي گفت: ديده شده كه معترضان پيراهن سفيد يا مشكي مي پوشند و هماهنگ در تظاهرات حضور پيدا مي كنند. اين افراد از طريق شبكه هاي مجازي هماهنگ مي شوند و به صورت يكپارچه و متحدالشكل در تظاهرات حضور پيدا مي كنند.سفير ايران در برزيل خاطرنشان كرد: در صورتي كه كساني به آنها حمله كردند به هيچ وجه مقاومت به خرج ندهند.

  در صورتي كه درخواستي براي پول يا گوشي تلفن همراه آنها صورت گرفت بدون اينكه مقاوت كنند آنها را تسليم كنند ، زيرا مواردي وجود داشته كه مقاومت افراد منجر به قتل آنـهـا شـده اسـت.سـفـيـر ايران در برزيل درباره تسهيلات براي حضور خبرنگاران در مسابقات جـام جـهـانـي نـيـز اظـهـاركـرد: بـه محض ورود خبرنگاران ايراني در فرودگاه سن پائولا افرادي از سفارت از آنها استقبال خواهند كرد و براي استقرار در هتل هايي كه از طريق فدراسيون و يا خودشان رزرو شده است كمك مي كنند. يك نفر از اعضاي سفارت مسوول هماهنگي‌ها با خبرنگاران عزيز است و فرد ديگري هم قرار است از سوي وزارت خارجه به برزيل اعزام شود تا در هماهنگي با سفارت مسوول مرتبط با خبرنگاران باشد. وي تاكيد كرد: فيفا جايگاه خاصي براي خبرنگاراني كه از طــرف فـيـفـا مـعـرفـي شـده انـد و يـا هـويـت خبرنگاري‌شان مشخص شده در نظر گرفته كه در زمـان حـضـورشـان در بـرزيـل به آنها گفته مي شود.

  سفير ايران در برزيل همچنين گفت: موفقيت تيم ملي فوتبال ايران براي حضور در بازي‌هاي جام جهاني 2014 در برزيل را به همه ورزش دوستان و اعضاي تيم ملي فوتبال و مسوولان فـدراسـيـون تـبـريك و تهنيت عرض مي‌كنم و اميدوارم در مدت حضور تيم ملي فوتبال شاهد بازي‌هاي شادي آفرين در اين كشور باشيم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.